Три години затвор за граничар, убил колеги на пътя
21 Март 2017, Вторник, 13:06 ч.
Автор: Флагман.бгУниформеният шофирал с висока скорост и така предизвикал инцидента
Три години лишаване от свобода за шофьора Емил Ангелов, който на 14 май 2015 г. предизвика катастрофа на магистрала "Тракия" в района на Нова Загора, при която загинаха двама гранични полицаи, а трети получи средна телесна повреда. Това реши състав на Апелативния съд в Бургас, като измени присъдата на сливенските магистрати и отмени частта, с която е отложено изтърпяването на наказанието „лишаване от свобода“. В останала част присъдата е потвърдена от въззивната инстанция. Ангелов е лишен да управлява моторно превозно средство за 4 години.Делото пред Апелативния съд е образувано по протест на прокуратурата и жалба на частните обвинители срещу решението на Окръжния съд в Сливен за налагане условно наказание от 3 години с 5-годишен изпитателен срок на подсъдимия Ангелов.
Той е признат за виновен в това, че на 14.05.2015 г. по АМ „Тракия" в участъка между Нова Загора и Стара Загора е нарушил правилата за движение при управление на служебния Мерцедес Вито. Според обвинителния акт той карал с технически несъобразена скорост и се ударил в камион. От зверския сблъсък на място загиват двама негови колеги.
Граничните полицаи са били служители на Регионален граничен сектор-Кюстендил и се връщали към дома след 15-дневна командировка за охрана на южната ни граница с Турция. В колата пътували общо 7 души.
В категории:
Темида
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
2
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
