Лов на нелегални имигранти в САЩ, стотици са арестувани
11 Февруари 2017, Събота, 22:36 ч.
Имиграционните власти в САЩ са арестували стотици имигранти от най-малко шест щата без документи тази седмица, съобщава The Washington Post. Задържани са 161 чужденци без документи. 151 от тях са имали присъди по углавни престъпления.
Операцията е проведена в градовете Атланта, Чикаго, Ню Йорк и Лос Анжелис. Полицията отхвърли критики, че е извършвала арестите напосоки.
Арестите представляват първата мащабна акция по прилагане на заповедта на президента Доналд Тръмп за справяне с нелегалните имигранти в страната. Смята се, че общият брой незаконно пребиваващи в САЩ е около 11 милиона.
Под действието на операцията, която е обявена като насочена срещу известни на властите престъпници, са попаднали и няколко имигранти, които не са били криминално проявени. Според изданието, случаят контрастира с практиката от времето на президента Барак Обама, когато такива акции са били предприемани само срещу лица, извършили престъпления.
Най-романтичната зодия в хороскопа
Как правилно да използваме климатика при прехода от студ към жега?
С този трик подът у дома ще блести с часове
Пица на фурна - лесно и вкусно
Коя зодия е най-опасна, когато се ядоса
Как да изчистим загорял тиган с домашни средства
Крем карамел - класическа рецепта
Тези симптоми може да издават сериозен здравословен проблем
Тайната на чистите прозорци без следи и петна
Пухкава баница със сирене - рецепта стъпка по стъпка
Георги Харизанов разкри схема преди изборите, групи за печени чушки стават политически
Димо Алексиев със сензационно назначение - става конкурент на "Игри на волята"?
