×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зловещата диагноза на младите българи - мрънкачи, които се държат като баби


30 Декември 2016, Петък, 23:24 ч.
Източник: bgnow.eu

Те мрънкат за всичко, оплакват се от държавата, от работата, от жената, от децата, и възприемат злата си участ като нещо, което просто им се случва. Без те да са го предизвикали, без те да са виновни за нищо. Защото просто животът е скапан и държавата ни е скапана

Разговор между двама млади мъже в градския транспорт ме хвърли в абсолютен ступор. Бяха здрави, прави момчета, на видима възраст 25 - 30 години. Притесни ме първит, по-младият. Защото вторият още не беше изгубил живеца в себе си, но с такива хора около него, не се знае докога.

Важно е да ви предам целия разговор.

Първият: Аре бе, дават някакви мизерни 500 лв. заплата да им почнеш работа. Кой е луд да се навие за такива пари, бе?

Вторият: Е, те са само първоначални, след това с времето и опита ги увеличават.

Първият: То пък едно увеличение... И като ги увеличат, какво? Трябва да блъскаш 25 години, за да изкараш до пенсия и тогава да ти дадат едни мизерни 200 лв.

Вторият: Ти не го мисли така сега, дотогава има време, живей си в днешния момент.
....

Вторият: А пък не знам това дали го гласуваха, трябва да проверя, но май и 2 януари ще е почивен ден.

Първият: Е то па много празници станаха, брат...

Вторият: Аз съм си взел отпуска 4 дни, защото имах, от работата ме пуснаха, и ще си слея почивките около Коледа и ще имам цяла седмица почивна.

Първият: Колко отпуска си имал и си взел?

Вторият: 4 дни

Първият: Е много малко, бе...

...
(И това, което ме довърши)

Първият: Мани, сега като дойде тая Коледа, по магазините пак ще е лудница... Народ, блъсканица, не можеш да се разминеш по тия магазини от навалица.

Вторият: Е да, ама така магазините ще направят добър оборот.

Първият: Абе какъв оборот бе, кой ще им стъпи, то хората нямат пари.


След което първият философски заключи, очаквано, че "тука нищо не става" и "нищо никога няма да се оправи" и "майката му е навънка".

Това е най-зловещата болест на българския народ, която е още по-зловеща при младите хора - МРЪНКАЧЕСТВОТО.

Това беше едно младо момче, което явно се е отказало от живота още в детската градина. Без никакъв живец, без никаква вяра. Умрял. В най-силния си и енергичен период той не вижда нищо, абсолютно нищо добро никъде. Няма желание за нищо, няма амбиция за нищо, няма надежда за нищо. Може само да се жалва и да хули всичко, което му бъде подадено.

И това е ужасяващото при младите българи - че са млади, а се държат като баби.

Второто момче беше свястно. Опитваше се да разсъждава обективно. Има и такива българи, разбира се.

Но първите са много. Страшно много. Те мрънкат за всичко, оплакват се от държавата, от работата, от жената, от децата, и възприемат злата си участ като нещо, което просто им се случва. Без те да са го предизвикали, без те да са виновни за нищо. Защото просто животът е скапан и държавата ни е скапана.

Винаги съм се питала защо, когато човек има избор да погледне на нещо с негативизъм или с надежда и вяра, избира първото. По-щастлив ли става, когато вижда всичко в черно? По-умен ли, по-разбиращ ли? И защо млади хора, които държат съдбата в ръцете си и още имат време да променят живота си така, както искат, са се отказали от всичко и са абдикирали от себе си?

Подобно поведение е пагубно. За всички. Защото то не просто не е градивно. То е разрушително. Да не говорим, че е жалко, срамно и недостойно.

Затова подкрепям всички мрънкачи в България, които, както видния си представител от тази история, смятат, че "майката му е навънка". Надявам се искрено всички те да съберат смелостта, която винаги им е липсвала, и групово да се изнесат. Пожелавам им да бъдат щастливи някъде другаде. Където те си изберат. Защото те са бурените, които задушават България.

Защото такива мрънкачи не могат да бъдат полезни на никого - нито на страната, нито на себе си. И 2 млн. да останат тук, ако са хора с живец и вяра, нещата ще потръгнат. Както каза една политическа фигура наскоро, която иначе не говори особено симпатични неща, "България има нужда само да бъде обичана". Хора, които я мразят, хулят и обиждат, и хора, които не обичат и себе си, няма как да помогнат. Затова, нека бъдат щастливи. Другаде.

Мрънкачеството е много масова болест, която се предава по наследство и по убеждение. И най-лошото - не подбира по възраст. И трябва да я преборим. Защото от нея се умира.



6
Коментара
6
Коментара по темата
6.
Емигрирал
01.01.2017 23:34:43
0
0
666 ела в чужбина да ми смучеш кура спермояд такъв.Тогава ще видиш кой е мухльото пуси нещастно!
5.
666
30.12.2016 23:26:26
8
1
Samo muhliovcite emigrirat. 6tom me moje6 da izkarva6 pari za da jivee6 dobre zna4i ne stavash. A ina4e go4eto e prav tuka ima mnogo vagini no te sa predimno gotovanci s pari i imoti ot roditeli i rodnini poznavam takiva mnogo.za tqh samo boi
4.
Аз
30.12.2016 22:15:17
2
6
Хахаха. Гледай ти. Предполагам това го е писал някой от псевдо-патриотите. Аз работех в един завод като стартовата ми заплата беше 300 лв за 6 месеца. И да, вдигнаха ми я...... до 500 лв. Уж шефа ме хвалеше че съм добър майстор, все ми казваше "браво, отлична работа", а като му кажех за увеличение на заплатата ми след като уж ме хвалеше ми отговаряше така: "спокойно, има време". Естествено, някои взимаха и по високи заплати от мен но не защото са по добри, а защото са близки с шефовете. Кой баджак, коя любовница и т.н. Тоест българската шуробаджанащина. Впрочем като отворих темата за "патриоти" по горе наскоро попаднах на един пост от българин на име Георги търсещ работа в Лондон. Тази въпросното лице ми изглеждаше много познат. След като разгледах профила му се оказа че е от така наречената патриотична организация ОЗБГ. Да, това е същата организация която се кълне че хората въпреки трудностите, трябвало да останат в България и да се борят. Същата организация която организира среща на българи с Юли Тонкин със заглавието "защо трябва да остана в България и как да се развивам". Е, само че явно на един от патриотите явно са му дошли в повече трудностите и е решил че е по добре да си бие камшика.
3.
_nib_
30.12.2016 21:26:38
4
13
Много е прав младежа.500лв и отиваш на 200лв пенсия.Да се радва ли на тази истина?Да си купи бомбички и конфети щото голям КЕФ ли е българската действителност?27 скапани години демокрация не можа да се наяде българският алчен чорбаджия.Не мръдна малко стандарта на обикновенния човек.Албания,Румъния,Македония са пред нас.Голям КЕФ или голям КЕНЕФ е да сме най-бедната и най-болната нация.
2.
Gocho
30.12.2016 21:19:04
2
30
Mnogo e prosto !
Smelite sabirat bagaja i ... da gi niama !
Bez da mrankat i oplakvat !
Terminala ... !
Vsichko drugo e Don Kihot-tshina !
Ima samo 2 izhoda :
Ili hvashtash gorata i trepesh nared , ili - terminala !
Vav parvia - ne stava sam !
Opitah ... !
Za tova na teritoriata BG ostanaha samo vagini !
Majete ... !
Hvanahme terminala !
I se dokazahme drugade !
Kenefa ne stava za spalnia !
1.
kys
30.12.2016 21:06:16
1
3
Така е в колониалната територия България.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Сложете чаша вода в хладилника и ще се удивите от резултата Сложете чаша вода в хладилника и ще се удивите от резултата Течността помага за решаването на един много разпространен проблем, а именно - неприятната миризма Грандиозни звездни концерти и музикално-визуални спектакли за празника на Несебър Грандиозни звездни концерти и музикално-визуални спектакли за празника на Несебър Световноизвестната група Chico & The Gypsies ще завладее сцената на на Крепостните стени навръх 15 август Сърцето няма почивка- провери го безплатно в УМБАЛ „Дева Мария“ Сърцето няма почивка- провери го безплатно в УМБАЛ „Дева Мария“ През август тече кампания за безплатни кардиологични прегледи за жени над 50 години Писмо до Флагман.бг от една софиянка, влюбена в Бургас Писмо до Флагман.бг от една софиянка, влюбена в Бургас Тя е главен експерт в БНБ, управление "Емисионно", наш редовен читател Британец от Кубадин хванат с буркани марихуана и конопена градина в двора Британец от Кубадин хванат с буркани марихуана и конопена градина в двора 57-годишен английски гражданин е задържан, след като в къщата му край Средец са открити наркотици и засаден канабис Сгащиха с много наркотици в хотел "Меркурий" в Слънчев бряг бившия затворник Илиян Сгащиха с много наркотици в хотел "Меркурий" в Слънчев бряг бившия затворник Илиян В апартамент на 2-ия етаж ченгетата от РУ-Несебър намерили 100 грама канабис и 27 пликчета с екстази Бум на фалшиви резервации по морето, вижте как да се предпазите Бум на фалшиви резервации по морето, вижте как да се предпазите Проверявайте в Гугъл откъде са снимките и не се подвеждайте от примамливите цени Деца от Царево разплакаха Тодор Цветков след пожара, продават си играчките, за да му помогнат Деца от Царево разплакаха Тодор Цветков след пожара, продават си играчките, за да му помогнат От къщата му в „Острица“ са останали само руини, но хората, на които е помагал, му се притичат на помощ Верижно меле на Прохода на Републиката, има 9 пострадали, сред тях и деца! Верижно меле на Прохода на Републиката, има 9 пострадали, сред тях и деца! Три коли се нанизали, причините се изясняват Мирослав Боршош отличи финалистите в конкурса за рекламни туристически плакати Мирослав Боршош отличи финалистите в конкурса за рекламни туристически плакати Решихме да го организираме, за да открием България през очите на различни артисти, каза той
В тази държава минималната заплата е над 1 000 евро месечно В тази държава минималната заплата е над 1 000 евро месечно България остава в дъното на списъка с минимална заплата от 551 евро на месец Написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева го "захапа" Написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева го "захапа" Телевизионният водещ Митко Павлов отговори с ироничен коментар, в типичния си хаплив стил, като напомни, че човек трябва да понесе отговорност за действията си, особено ако е рецидивист Куршум отне най-важните мъже в живота на черната вдовица Куршум отне най-важните мъже в живота на черната вдовица Първите двама са публично убити, а Славков се самоуби миналата седмица Бивш министър разкри как Тръмп изнудва Путин, надява се Украйна да се възползва Бивш министър разкри как Тръмп изнудва Путин, надява се Украйна да се възползва Той обаче не смята позицията на американския президент за проукраинска Мая Кучинска, която танцува в небето и лети в тунели, сбъдна мечтите си Мая Кучинска, която танцува в небето и лети в тунели, сбъдна мечтите си 25-годишната жена има над 1600 скока с парашут НАСА се готви да изпрати хора на Луната и на Марс НАСА се готви да изпрати хора на Луната и на Марс Това трябва да стане до края на мандата на Тръмп Руснаците превзеха Часов Яр и иде ред на Константиновка Руснаците превзеха Часов Яр и иде ред на Константиновка Става много тежко за украинските части и в Покровск, а линията Славяск- Краматорск започва да се руши и затова Тръмп дава ултиматоми като луд, коментира проф. Витанов Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма На някои хора сякаш не им е писано да са заедно Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Според информация на Дирекцията за извънредни ситуации и борба с природни бедствия към президентството в Анкара (АФАД), епицентърът се е намирал край бреговете на истанбулския квартал Силиври, на дълбочина от 9,91 километра Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Айтос с план да разкрие туристическия си потенциал
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори