Над 50 процента от руснаците очакват трета световна война
01 Ноември 2016, Вторник, 11:33 ч.
Причината е изострянето на отношенията на Москва със Запада заради Сирия
Почти половината от гражданите на Руската федерация (48%) се опасяват, че изострянето на отношенията със Запада заради Сирия може да прерасне в нова, трета по ред световна война, показва проучване на центъра „Левада“, публикувано във „Ведомости“ и цитирано от "Труд".Броят на руснаците, които положително се отнасят към нанасянето на въздушни удари в Сирия от ВКС на Москва се е понижил с три на сто за последната година, падайки до ниво от 52 %. При това двойно повече са станали гражданите, според които бомбардировките са влошили отношението към Русия на международната сцена.
Положителни тенденции забелязват едва 21 % от руснаците; преди година с подобно мнение се изказваха 40 % от гражданите на страната.
Независимо от това 49 на сто от участвалите в проучването са уверени, че Русия трябва и занапред да се меси в събитията в близкоизточната република.
В категории:
Политика
Убитият Георги Кузев останал сирак на 8 години, мечтаел за жена и деца
Братовчедът на убития Георги Кузев: Остана сирак като дете, беше скромен и работлив човек
Големи ограничения на АМ "Тракия"
Официално: Убийците от Пловдив са "ловци на педофили"
Крадец разби прозорец в Средец и отмъкна три килима и два парфюма
Българка поръча домашен хуманоид за 20 000 долара, ще го тества като камериер
Пеевски слезе от частния самолет и се качи на редовен полет за Истанбул (СНИМКИ)
90 лева станаха 90 евро, а първа линия се пази с тениски: Турист разказа за почивката си в Бяла
Пожар край АМ "Тракия", шест екипа гасят
Осигуряват допълнителен паркинг на ул. „Булаир“ за SPICE MUSIC FESTIVAL
Билет за „Мръсното копеле“ може да ви спечели вечеря за 200 евро в Dock 5
Педофил ли е убитият на Младежкия хълм в Пловдив
