Путин изригна за отношенията Вашингтон-Москва: Това е някакъв диктат
12 Октомври 2016, Сряда, 22:27 ч.
Източник: БЛИЦРуският президент каза как санкциите влияят на икономиката на страната
Диалогът с администрацията на президента на САЩ Барак Обама е труден за водене, защото той повече прилича на опит на американската страна да налага своите условия. Това заяви руският президент Владимир Путин в рамките на форума „Русия зове”.
Путин отбеляза, че Русия е притеснена от влошаването на руско-американските отношения, още повече защото това не е неин избор. „Вие знаете, с действащата администрация е много трудно да се води диалог. То диалог на практика няма. Как изглежда ли? Администрацията (на САЩ) формулира какво иска, а след това настоява това да бъде изпълнено. Това не е диалог, това си е направо диктат. Това е така почти по всеки въпрос”, каза руският президент.
При това Путин подчерта, че Русия е готова да си сътрудничи със САЩ при условието, че и Москва, и Вашингтон уважават интересите един на друг.
Владимир Путин също засегна темата за антируските санкции и заяви, че те нанасят вреди както на руската, така и на световната икономика. И преди всичко, според пруския президент, тези щети се виждат в сферата на предаването на технологиите. „Често повтаряме като мантра, че тези санкции не оказват някакво особено влияние върху нас. Оказват. Преди всичко аз виждам заплаха в ограничаването на предаването на технологии. Това нанася щети не само на руската икономика, но и на световната икономика като цяло. Така, че който прави това, вреди сам на себе си в крайна сметка”, каза той.
При това Путин увери, че Русия ще успее да се справи с тези проблеми.
Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите
Три зодии ще имат пробив през 2026 година
Тостът "Скаген" - как един сандвич се превърна в символ на шведската кухня
Станка Златева: На следващата олимпиада искаме българи, а не натурализирани състезатели
Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми
Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач
Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група
Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива"
16/12/2025, Вторник 17:42
0
Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ
Все повече сигнали за хлебарки в жилищните сгради: експерт предупреждава за ръст на заразяванията
78 млн. лв. дупка в социалния бюджет: защо хората с ТЕЛК растат лавинообразно
Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите
