×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургас с модерни площадки по пътна безопасност


04 Октомври 2016, Вторник, 19:04 ч.

Играта може да е не само любимо занимание на децата, а и техен учител. Безспорно приятните забавления са сред най-преките пътища подрастващите да се научат как да се пазят от автомобилите.
Община Бургас продължава да развива този тип обучение, като изгражда нови интерактивни площадки с пешеходни пътеки, светофари и пътни знаци. С такова модерно съоръжение вече разполага детска градина "Брезичка" в комплекс "Славейков". Подобни площадки се изграждат в ОУ "Елин Пелин", ОУ "Васил Априлов" и ОУ "Братя Миладинови".



Обучението няма да зависи от атмосферните условия, въпреки че площадките са на открито. При необходимост, пътните знаци, светофарите и другите материали ще бъдат разполагани в спортните салони, където ще се провеждат уроците.

Изграждането на подобни симулатори за обучение ще бъде акцент във всеки нов проект, който Община Бургас реализира за подобряване на външното и вътрешното пространство на учебните заведения.



Площадките за безопасност на движението съдържат различни типове кръстовища, знаци и пешеходни зони, които в максимална степен пресъздават градската среда.

Преподавателите, които водят обучението, притежават специална педагогическа квалификация. В програмата са включени разнообразни теми, сред които пресичане на пешеходна пътека, значението на някои знаци и какво трябва да е поведението на пешеходците и водачите на превозни средства. 
Създаването на новите площадки е част от цялостната концепция на Община Бургас за безопасност на движението и намаляване на инцидентите с деца.

В категории: Бургас


2
Коментара
Кола пламна на АМ Тракия
Кола пламна на АМ Тракия 31/10/2025, Петък 09:52 0
Почина важен кадър в БСК
Почина важен кадър в БСК 31/10/2025, Петък 09:38 0
Тервел ИЛИЕВ Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) 31/10/2025, Петък 09:36 0
2
Коментара по темата
2.
Niki
04.10.2016 22:27:35
1
3
Кмета "слънце" продаде много площадки и зелени площи и тепърва ще му "берем" плодовете! До у-ще "Братя Миладинови" ще има още два строежа, нищо че и сега е тясно. В Изгрев и Славейков са разпродадени също доста зелети площи и детски прощадки и предстои в следващите месеци са започнат опити за застрояване - само да минат изборите! После и недоразумението наречено транспортня схема ще "тръгне" - накъде ли ? Да не продължаваме спикъка, че няма край ... За жалост надмина Йоан, но не в положителен смисъл, а имаше други надежди ...
1.
s
04.10.2016 18:11:08
0
3
Няма смисъл да ги правите и да учите децата да минават на пешеходна пътека. Вижте какво се получава, минаваш по пътеката, блъска те кола и си виновен, че не си преценил скороста на тоя в колата!

КМЕТА ДА КАЖЕ КЪДЕ ТРЯБВА ДА ПАРКИРАТ ЖИТЕЛИТЕ НА БЛОКОВЕ 6 и 7 В ЗОРНИЦА, СЛЕД КАТО ПРОДАДЕ ГРАДИНКАТА НА БРАТЧЕТА ДИНЕВИ, И В НЕЯ ИЗНИКНА КООПЕРАЦИЯ С 40 АПАРТАМЕНТА И 8 ГАРАЖА. НА ВСИЧКО ОТГОРЕ И ЗА ГАРАЖИТЕ ЩЕ ТРЯБВА ПРЕЗ ПАРКИНГА НА БЛОК 7 ДА СЕ МИНАВА. КАЖИ КМЕТЕ! СЕГА КАТО СЕ ТРЪСНАТ ОЩЕ 60 КОЛИ, КЪДЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПАРКИРА.
АЙДЕ ФЛАГМАНИТЕ КАТ СТЕ МНОГО ГОЛЕМИ ЖУРНАЛЯ, ПРОУЧЕТЕ И НАПИШЕТЕ КАК И КОЙ ПРИБРА ПАРИЧКИТЕ - КМЕТА, ГЛАВНИЯ АРХИТЕКТ, АДМИНИСТРАТОР-ПИСАРУШККИ? КОЙ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Алла Пугачова си купува къща край София Алла Пугачова си купува къща край София Тя изпитва много топли чувства към България, откакто спечели „Златният Орфей“ през далечната 1975 г. с песента „Арлекино“ на Емил Димитров Кола пламна на АМ Тракия Кола пламна на АМ Тракия Причината за възникването на пламъците тепърва ще се установява от органите на реда Ще се наложи да излезем на улиците, обявиха пенсионерите Ще се наложи да излезем на улиците, обявиха пенсионерите Заплахата е заради предложението за повишаване на цената на водата Шофьор избяга след катастрофа и малко след това се блъсна в дърво Шофьор избяга след катастрофа и малко след това се блъсна в дърво Водача на Кадилака е задържан след предизвикания инцидент тази сутрин в Пловдив Почина важен кадър в БСК Почина важен кадър в БСК Снежа, както я наричаха колегите ѝ, ще остане завинаги в паметта на всички като отдаден професионалист, всеотдаен колега и искрен човек, допринесъл значително за развитието на социалния диалог и индустриалните отношения в България Каква ще е временната организация  на движението в Бургас за Архангелова Задушница Каква ще е временната организация на движението в Бургас за Архангелова Задушница Влизането към гробищата ще става през входа до кръговото движение на изхода на града   Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Изпусна награда от 20 хил. лева Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци В bTV и БНТ решиха по доста атрактивен начин да събудят зрителите на днешния Хелоуин 19-годишен с дързък обир в Свети Влас 19-годишен с дързък обир в Свети Влас Полицията бързо залови крадеца Близо половината българи са на минимална работна заплата Близо половината българи са на минимална работна заплата Начинът, по който се увеличават бюджетните заплати и минималната работна заплата, води до инфлационна спирала, коментира Васил Велев
Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Бизнесменът предупреди, че държавата харчи неефективно, а натискът за по-високи осигуровки ще прогони инвеститорите Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Детето е влязло в имота през незаключена врата. Задават се кошмарни дни за 4 зодии Задават се кошмарни дни за 4 зодии Този астрологичен транзит ще окаже силно влияние върху четири зодиакални знака – Риби, Стрелец, Близнаци и Дева Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Адвокатът по защита на потребителите Кевин Кнойпър коментира в TikTok, че измамникът вероятно е подправил името на д-р Кенигсберг и го е използвал за „пълномощно“, което му позволявало да подписва правни документи от негово име Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Сънародниците ни отричат всякакви обвинения в антисемитизъм Нов плаж се появи на Черно море Нов плаж се появи на Черно море В момента по крайбрежието на Румъния има няколко активни строителни площадки, където се изпълняват дейности за разширяване на плажове Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Крал Чарлз Трети днес започна официалната процедура срещу брат си Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Случи се в САЩ Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Съоснователят на швейцарската компания Генадий Тимченко, който е приближен до Кремъл, е продал своя дял на партньора си Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори