×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Първият Ултра Крос Триатлон в историята на България излъчи своите победители


09 Септември 2016, Петък, 14:05 ч.

Успешно приключи първият ултра крос Триатлон в историята на България, който  се проведе на плаж „Перла“ край Приморско. В дисциплините  3-километрово плуване, 119 км планинско колоездене и 18 км бягане в пресечена местност се включиха 43 състезатели.

Всички „морски лъвове” преминаха водното трасе на плаж Перла в контролното време от 2:15.
След кратко подсилване ултра атлетите продължиха напред със своите велосипеди и извъртяха „Пътя на Коня” в Странджа планина с обща дистанция 119 км и над 2000 метра положителна денивелация.
В третата дисциплина – бягане в пресечена местност по пътя в резерват Ропотамо продължиха състезанието и финишираха 34 състезатели.



Победител при жените стана Христина Козарева-Лайкеб, която зае първото място с впечатляващия резултат от 09:07:21 сборно време. След нея се нареди Анелия Карагьозян с 10:14:30. Ася Мицева извоюва своето място на почетната стълбичка с 10:36:04, последвана от Альона Аскирина с време 12:07:21 и Мария Михнева с 12:23:35. Интересен факт е, че Анелия е имала затруднения с плуването в началото на лятото, а Мария пристигна на регистрация 20 минути преди старта със здравословен проблем. Резултатът е пето място 12 часа по-късно.



При мъжете състезанието напомни, че сме потомци на войводите, които са бранели този свещен край. С почти олимпийско постижение Емил Стойнев разпори водата за 50 минути, следван плътно от Йордан Нечев и ... Юлия Михайлович. За съжаление спукана гума възпрепятства Юлия да натрие носовете на голяма част от юнаците. Емил запази водачеството си през цялото състезание, като завърши вело-трасето за умопомрачителните 4:41:43. Макар с разлика от 40 минути, групата зад Емил беше оспорвана.


След прекосяването на базов лагер „Лъвско Сърце”, състезателите поеха по 18- километровата горска пътека из Ропотамо. Макар на състезание, те успяха да усетят тихата красота край Маслен нос, Беглик Таш и Лъвската глава. Самият Емил Стойнев - най-добрият български триатлонист и шампион на състезанието с общо време от 7:11:13 за 139 км, споделя, че е спирал да се полюбува на удивителните гледки. Йордан Нечев завърши втори с общо време от 8:11:52 секунди. След него колегата му от клуб Green Way Камен Тончев финишира за 8:21:52. Изключително сърцатият Евгени Василев взе четвъртото място с време от 8:34:43, въпреки проблеми по трасето. Накрая на стълбичката застана Димитър Карабахчиев с общо време от 9:12:52.

Останалите 24 състезатели показаха, че носят лъвско сърце, преглътнаха болката, проляха кръв, пот и сълзи и преминаха успешно това, което мнозина нарекоха "Абсурд".



От екипа на „Лъвско сърце“ изказаха благодарност на община Приморско за неотлъчната подкрепа в изготвянето на базовия лагер и трасето, както и на всички доброволци, организатори, партньори и спонсори. Благодарност беше засвидетелствана и на РПУ Приморско за подсигуряване здравето на състезателите в регулирането на изключително напрегнатата пътна обстановка.



„Благодарим най-вече на д-р Димитър Германов - кмет на община Приморско за проявеното „лъвско сърце”. Неговата подкрепа и доверие направиха екстремното състезание реалност.  Лъвско Сърце 2017 започва подготовка за още повече ентусиасти, с дори още повече хъс и енергия. Община Приморско и прилежащите природни дадености показват огромен потенциал за спорт, близо до природата. Ще се възползваме!“,  заявиха организаторите на ултра триатлона.

В категории: Приморско


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Времето се обръща, зимата се завръща Времето се обръща, зимата се завръща 17/03/2026, Вторник 07:27 0
Флагман.БГ Намалете лошия холестерол с тези храни Намалете лошия холестерол с тези храни 16/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Скалата с обръщение към украинския си двойник Скалата с обръщение към украинския си двойник 16/03/2026, Понеделник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Гответе като професионалист: Основни правила Гответе като професионалист: Основни правила 16/03/2026, Понеделник 19:33 0
2
Коментара по темата
2.
Ивет
24.01.2017 19:03:22
0
0
Не знаех, че Емил Стойнев е най-добрият триатлонец. Това, че тук е станал първи не значи, че трябва да го кичите с чужди лаври. Има едно момче Александър Сръндев, по-малко от него с доста, който го мачка в триатлона.
1.
до флагман
11.09.2016 20:35:45
0
1
Какви са тези измислени новини? Не виждате ли, че никой не ги коментира, бе хора?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си Девата да се довери на интуицията си Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Любителски театрални състави от цялата страна представиха своето изкуство в рамките на четиридневен празник на сцената, който събра актьори, публика и творци в Приморско Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Половината спешна помощ трябва да остане без книжки - заради това, че са бързали за спасяването на човешки животи  Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели
Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Ударено е австрийското посолство и щаба на мисията на ЕС в Ирак Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти От магазина виждали как жестоко я ритат на земята, но останали безучастни Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Независимо от риториката на Тръмп, икономическата болка ще стане прекалено силна за много от съюзниците на САЩ, каза US експертът Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори