×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Каменно цвете „разцъфна” на лобното място на убитата Вероника


Каменно цвете „разцъфна” на лобното място на убитата Вероника
Паметникът ще служи и за предупреждение на студентките да се пазят
27 Август 2016, Събота, 21:44 ч.

Композицията включва и петоъгълен постамент от бяла мозайка
Година и половина след жестокото убийство на студентката Вероника Здравкова каменно цвете „цъфна” на лобното и място. Бащата на момичето, Трайчо Трайков обясни, че паметникът има символичен характер и представлява цвете в саксия, цъфнало, но не могло да достигне своята зрялост и да даде семена и да се размножи.
„Така както цветето бива прекършено в своя разцвет, така беше прекъснат и живота на нашето момиче. Тя не можа да продължи живота си, да създаде семейство и да има деца, на които да се радва. Този паметник е точно копие на онзи, който е на гроба и в Никопол, само че по-малък. Надгробният и е висок 1,70 м., колкото бе висока и Верка”, обясни бащата.

Освен паметника с формата на цвете в саксия, композицията на лобното място на момичето включва и петоъгълен постамент от бяла мозайка. Петте ъгъла символизират четирите посоки на света, от които човек може да се върне и петата, от която не може, посоката към вечността. До постамента расте вечно зелена туя, засадена тук в деня на първото заседание по делото за убийството в окръжния съд във Велико Търново. Туята е избрана, тъй като е тънка и висока, каквото е било приживе и младото момиче, чийто живот беше така нелепо и жестоко погубен. Зеленината е символ на живота, а бялата мозайка на булчинската рокля, която така и не можа да облече, пише "Монитор".

Трайчо Трайков разказа още, че заедно с бащата на убитата в София Яна, Явор Кръстев са имали идеята да съберат близки и роднини и на други убити и да обсъдят и изготвят проектопредложение за промени в Наказателния кодекс, които да внесат в Народното събрание. Част от промените са отмяна на съкратеното съдебно следствие за случаи на жестоки предумишлени убийства, още повече, когато са в условията на рецидив, а така също убийците в затвора да бъдат принуждавани да полагат труд. „Не може така, не е справедливо докато ние се измъчваме всеки ден, убиецът на дъщеря ми да е на курорт в затвора и да има правото ва обжалва присъдата си пред две инстанции с мотива за смекчаващи вината обстоятелства. Не може за подобно зверско убийство присъдата да не е доживотен затвор без право на замяна, а 30 години. Ако трябва дори ще поискаме и връщането на смъртното наказание”, възмущава се Трайчо Трайков.

Студентката Вероника Здравкова беше нападната и убита на 28 февруари вечерта на връщане от работа на тъмна пътека, свързваща търновската жп гара с града. Убиецът, циганинът рецидивист Илиян Здравков издебнел прибиращото се само момиче и я ударил множество пъти с малка брадвичка, която носел със себе си. След това завлякъл тялото на брега на Янтра и го хвърлил в реката, като задигнал дамската и чантичка. На гарата в Горна Оряховица обаче убиецът допуснал огромна грешка като опитал да тези пари от дебитната карта на жертвата си. не успял, тъй като не знаел ПИН-кода, но пък лицето му било записано на камерата на банкомата и това довело до задържането му само няколко дни по-късно. Пред полицаите килърът направил пълни самопризнания и поискал съкратено съдебно следствие, което съдът прие. Така закоравелият пандизчия Зико, вместо да търка наровете доживот, след най-много 30 години отново ще излезе на свобода. А родителите на жертвата му до края на живота си ще посещават и ще обливат със сълзи гроба и в родния Никопол.

В категории: Животът


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Иван
28.08.2016 07:05:24
0
1
Аз също загубих дъщеря си на 18 години. Беше и ще остане винаги гадно. Относно коментар № 1, мнението ми е, че май души няма, пък паметник може да си сложиш където поискаш. Умреш ли, всичко свършва. Една наука учи, че съзнанието /душата/ е продукт на материята. Следоваателно като няма материя, няма и душа. Е, всички ще умрем!
1.
ужас
28.08.2016 03:45:58
0
1
Паметник никога не се поставя там където е убит или загинал човек.Така принуждавате душата му да се лута и изживява смъртта или убийството си отново и отново без да може да продължи.
Паметна плоча само на гроба където е положено тялото и където може да "се среща" с близките си.
Циганина не е убиеца!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЯВА СЕ) LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЯВА СЕ) Иновативният фестивал гостува на Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец от 1 до 4 август,  с различни 3D визуализации на върха на вълните и проекции по сградите Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) "Състоянието, в което често се оставят влаковете противоречи на всякакви норми на обществен ред", считат от националния жп превозвач
Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Кай е сред най-перспективните футболисти в школата на Манчестър Юнайтед Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Парис е много наранена емоционално
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори