×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Двама жестоки изнасилвачи - обявени за държавно издирване


24 Юли 2016, Неделя, 16:18 ч.
Източник: Вестник ШОУ

Ахмед Ахмед и Емил Ахмедов били осъдени, после оправдани и отново дадени на съд

Гаф върна в съда първо осъдени, а после – незнайно как, оправдани изнасилвачи. Върховният касационен съд отмени оправдателната им присъда и върна делото за ново разглеждане, но се оказа, че престъпниците вече са в безизвестност. Очевидно са се възползвали от свободата си, за да духнат далече от...”поправителния” на правосъдието ни. 

В късната нощ на 15 декември 2013 г. в хасковското село Силен се разиграва жестока човешка драма. Нападната е 25-годишна Айсел. Двама пияни мъже нахлуват в дома й и я изправят до стената. Казват й директно, че са дошли, за да правят секс с нея. Жената обаче категорично отказва да се подчини на двамата изверги и се опитва да ги прогони. Те обаче са твърдо решени да си задоволят нагона и я събарят на пода. И понеже тя продължава да упорства, единият от двамата взема брадвата и със все сила я забива на няколко сантиметра до главата й. Айсел се предава… Колко време е продължила гаврата с нея, няма представа, но

преживяването е било повече от ужасно

На другия ден жената подава жалба в полицията и насилниците - 28-годишните Ахмед Ахмед и Емил Ахмедов са арестувани. Първото дело се гледа в Хасковския районен съд. Деянието на двамата е доказано и съдийският състав чете присъдите. Ахмед Ахмед от село Воденци, мъжът забил брадвата до главата на момичето, е осъден на година и половина ефективно излежаване на присъдата, а аверът му Емил Ахмедов – на една година затвор. Двамата обаче обжалват присъдите си пред Окръжния съд в Хасково, и странно – са оправдани и пуснати на свобода. /?/ Това хвърля в паника Айсел и тя се опитва да се скрие под дърво и камък, защото е сигурна, че двамата няма да й простят, че ги издала в полицията. След като Върховният касационен съд върна делото, Ахмед Ахмед и Емил Ахмедов трябваше отново да се изправят на подсъдимата скамейка в Хасковския окръжен съд, но те не се явиха в съдебната зала. А без тяхното присъствие, което по смисъла на закона е задължително, делото не може да тръгне. Председателката на съдебния състав Миглена Тянкова издаде заповед за принудителното довеждане на подсъдимите в съдебна зала и издаде забрана за излизането им извън страната, но се оказа, че никой не знае къде и е много вероятно да не са в България?!? Ахмед Ахмед и Емил Ахмедов са обявени за общодържавно издирване. Новото гледане на делото е насрочено за 27 септември.

Свидетели на Ахмед изкарали жертвата проститутка

Ахмед Ахмедов не бил цвете за мирисане. Има предишна условна присъда от шест месеца, която не е изтекла. Докато е бил за известно време в Германия, откраднал лаптоп. Заловили го и го осъдили. Хората, които го познават, твърдят, че има и други криминални прояви, но

все успявал да се измъкне

Срокът на условната му присъда е добавен към първоначалната му ефективна присъда от година и половина. Майката на Айсел обаче не е доволна от това решение на съда. Тя смята, че Ахмед е инициаторът за изнасилването. Той непрекъснато сипел заплахи срещу Айсел и пак той забил брадвата до главата й, за да сломи съпротивата й. По време на делото двама от свидетелите на Ахмед се опитаха изцяло да хвърлят вината върху изнасилената. Единият - Салиб Сюлейман, е кмет на хасковското село Зимовина, където е живяла Айсел. Той обля с мръсна кал момичето, като разказа, че

била известна с поведението си на проститутка

По думите му пред дома й винаги имало върволица от коли и мъжете се „редели на опашка”, за да влизат в дома й. „И Айсел, и двете й сестри, са проститутки”, каза още кметът…Но дори да приемем, че неговите думи са истина, престъплението на двамата изнасилвачи е факт. Вторият важен свидетел по делото е бащата на Ахмед - Нуртин Ахмед. Той надълго и нашироко свидетелства, колко често синът му ходел при Айсел за сексуслуги, и че си плащал за това. Последният път обаче нямал 15 лева, за да й плати, и тя му отмъстила, като го натопила в полицията. Емил пък бил нает като общ работник в краварника на семейството на Ахмед. Той, за разлика от приятеля си, не обжалва мярката за неотклонение „Задържане под стража”. Дали заради това, че няма пари да плати на адвокат, или се страхува от отмъщение, ако излезе на свобода, само той си знае. По-вероятното е, че се страхува от вендета.

Айсел се поболяла, преди да избяга в чужбина

След жестокото насилие Айсел се поболяла. Месеци наред изпитвала панически страх от всичко и от всички и дълго време не смеела да излиза от дома си, въпреки че извергите по онова време все още били зад решетките. Според майка й и сестра й тя напуснала България с единствената цел да може да забрави за случилото се и да преживее стреса. Така че според близките й в момента Айсел се намира в Швейцария. Не смеела да се върне в България, защото се страхувала да се изправи очи в очи с двамата си насилници, които де факто в момента са на свобода. Съдът задължи кмета на село Силен да потърси информация дали Айсел е наистина в Швейцария. Наредено е от ОДМВР-Хасково да бъдат направени необходимите справки за задграничните пътувания на жената от 15 декември до сега. Целта е да се проверят показанията на майка й, която твърди, че Айсел е в Швейцария.



3
Коментара
Кола пламна на АМ Тракия
Кола пламна на АМ Тракия 31/10/2025, Петък 09:52 0
Почина важен кадър в БСК
Почина важен кадър в БСК 31/10/2025, Петък 09:38 0
Тервел ИЛИЕВ Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) 31/10/2025, Петък 09:36 0
3
Коментара по темата
3.
DAYWALKER
24.07.2016 16:02:41
0
0
само Пешо Блеида ще ги оправи тия изнасилвач ,който преследва изнасилвачи
2.
ебати присъдите
24.07.2016 16:02:38
0
3
1г. И на 1,5 г направо награда ако бяха изнасили дъщерята на съдията..
1.
Трепане на изродите му е цаката
24.07.2016 14:28:57
2
5
Мангалите са си такива лъжливи кюмюри, после стават и талибани. Цялата им "култура" на тия мюсита е изградена на лъжа и насилие- асолютна секта на юдеизма си е исляма и неговите производни хлебарки.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бойко Борисов: Ще дадем с 1 млрд. лв. отгоре на пенсионерите, за да сме готини като Асен Василев Бойко Борисов: Ще дадем с 1 млрд. лв. отгоре на пенсионерите, за да сме готини като Асен Василев "Има опасност да надхвърлим 3-те процента дефицит, но ще се постараем да не го направим", каза лидерът на ГЕРБ Алла Пугачова си купува къща край София Алла Пугачова си купува къща край София Тя изпитва много топли чувства към България, откакто спечели „Златният Орфей“ през далечната 1975 г. с песента „Арлекино“ на Емил Димитров Кола пламна на АМ Тракия Кола пламна на АМ Тракия Причината за възникването на пламъците тепърва ще се установява от органите на реда Ще се наложи да излезем на улиците, обявиха пенсионерите Ще се наложи да излезем на улиците, обявиха пенсионерите Заплахата е заради предложението за повишаване на цената на водата Шофьор избяга след катастрофа и малко след това се блъсна в дърво Шофьор избяга след катастрофа и малко след това се блъсна в дърво Водача на Кадилака е задържан след предизвикания инцидент тази сутрин в Пловдив Почина важен кадър в БСК Почина важен кадър в БСК Снежа, както я наричаха колегите ѝ, ще остане завинаги в паметта на всички като отдаден професионалист, всеотдаен колега и искрен човек, допринесъл значително за развитието на социалния диалог и индустриалните отношения в България Каква ще е временната организация  на движението в Бургас за Архангелова Задушница Каква ще е временната организация на движението в Бургас за Архангелова Задушница Влизането към гробищата ще става през входа до кръговото движение на изхода на града   Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Изпусна награда от 20 хил. лева Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци В bTV и БНТ решиха по доста атрактивен начин да събудят зрителите на днешния Хелоуин 19-годишен с дързък обир в Свети Влас 19-годишен с дързък обир в Свети Влас Полицията бързо залови крадеца
Куюмджиев: До недостиг на горива няма да се стигне, но до повишаване на цената със сигурност Куюмджиев: До недостиг на горива няма да се стигне, но до повишаване на цената със сигурност Ако не бъде одобрена сделката за "Лукойл", ще има криза с горивата Симеон Дянков: Може би е редно да си кажем истината, очаква ни голяма криза Симеон Дянков: Може би е редно да си кажем истината, очаква ни голяма криза През 2027 г. България ще бъде в процедура на свръдефицит, смята бившият финансов министър Атанас Атанасов: Това е бюджет на чантаджиите, никакви предложения за реформа Атанас Атанасов: Това е бюджет на чантаджиите, никакви предложения за реформа Борисов се държи като опозиция на собственото си правителство, той буксува, каза лидерът на ДСБ Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Бизнесменът предупреди, че държавата харчи неефективно, а натискът за по-високи осигуровки ще прогони инвеститорите Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Детето е влязло в имота през незаключена врата. Страшно наводнение в Ню Йорк, има загинали Страшно наводнение в Ню Йорк, има загинали "Канализационната система не е подготвена за толкова обилни валежи", отчете кметът Адамс Задават се кошмарни дни за 4 зодии Задават се кошмарни дни за 4 зодии Този астрологичен транзит ще окаже силно влияние върху четири зодиакални знака – Риби, Стрелец, Близнаци и Дева Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Адвокатът по защита на потребителите Кевин Кнойпър коментира в TikTok, че измамникът вероятно е подправил името на д-р Кенигсберг и го е използвал за „пълномощно“, което му позволявало да подписва правни документи от негово име Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Сънародниците ни отричат всякакви обвинения в антисемитизъм Нов плаж се появи на Черно море Нов плаж се появи на Черно море В момента по крайбрежието на Румъния има няколко активни строителни площадки, където се изпълняват дейности за разширяване на плажове
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори