"Нощните вълци" за Путин: Той не ни финансира, но го подкрепяме в това, което прави!
Нощните вълци засадиха липа в бургаския ж.к."Славейков" в знак на братска дружба между славянските народи
30 Юни 2016, Четвъртък, 10:53 ч.
Автор: Гергана РАДЕВАРокерите настояха да се разграничат от политическата пропаганда, но изказаха подкрепа за Владимир Путин
Рев на мотори и руска музика огласи комплекс „Славейков” тази сутрин. Бургаските рокери от Black Sea Hooligans MC посрещнаха своите колеги руските рокери известни като „Нощните вълци” на Путин.Засилени полицейски, но не и извънредни мерки край мотористите и куп фенове на лъскавите машини се събраха край бл.4 в жилищния комплекс. Очакваните поклони пред комунистическия паментик от социалистическо време не се осъществи, а „Нощните вълци” настояха да се разграничат от политизиране на визитата им и каквато и да е политическа пропаганда.

Нощните вълци не пропуснаха да коментират и отношенията си с руския президент Владимир Путин. Подозренията са, че точно той ги финансира, тъй като рокерите се считат за негови любимци.
„Всяка редакция уважава своя редактор, нали така? Ние наистина подкрепямае просто това което прави нашия президент и открито казваме това което не ни харесва. Точно сега за първи път обаче политиката на президента стана адекватна?", коментира президента на едно от отделенията на „Нощни вълци” Андрей Бобровский.
„ Ние сме от различни страни. Другарите тук са от Москва, но ние се присъединихме от Полша. Пътя беше тежък, слънце жега от 37 градуса, имаше градушка. Но минахме 1500 километра без прекъсване за да гостуваме на братята в Бургас", сподели Дерек от Полша.

Докато мотористите от Black Sea Hooligans MC са предимно бизнесмени и хора които разполагат със средства, сами си плащат за скъпите турове и луксозни машини, то руските рокери са подкрепяни от държавата и властта. Рокерите бяха съпроводени от полиция до изхода към магистрала Тракия, като минаха по заобиколни пътища за да избегнат среща с протестиращите.
Сред големите отсъстващи бе Никола Маринов - Кольо Магарето, който все още се лекува и не успя да присъства на мотсъбора.
В категории:
Бургас
Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг
Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни
Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация
Уведомление по чл.18 от Наредбата за регулиране цените на водоснабдителните и канализационни услуги
19/06/2026, Петък 13:21
0
Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ
Въвежда се временна организация на движение по ул. „Търговска“
Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас
Кирил Петков влиза в бизнеса с военни дронове?
Преглед при лекар по морето между 30 и 100 евро
Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса
Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ.
Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина

Пак изключително грамотно написано :)