Закриха за медиите изслушването за Митьо Очите в парламента след предложение на Цветанов (снимки)
22 Юни 2016, Сряда, 14:06 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)Министър Бъчварова се аргументира, че ще бъде изнесена информация по разследването
Мнозинството в парламентарната Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред закри заседанието, на което са изслушвани директорът на Областната дирекция на МВР-Бургас Калоян Калоянов и директорът на РПУ-Несебър Живко Даскалов.

Те бяха извикани заради случая в Слънчев бряг от 8 юни, при който имаше престрелка срещу бандата на Митьо Очите.
На заседанието присъстват и министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова, зам.-министри и началници на структури в МВР.
Председателят на парламентарната комисия Цветан Цветанов попита дали се налага заседанието да бъде закрито, след което министър Бъчварова заяви, че това е необходимо с оглед на факта, че ще бъдат изнесени данни, свързани с процесионално-следствени действия.

Последва предложение на Цветанов за закриване на заседанието. Красимир Янков от БСП обаче протестира. Той предложи от МВР да изнесат пред медиите данните, които не са чувствителна информация. А след това вече евентуално заседанието да се закрие.

Красимир Янков (с бялата риза)
Последва гласуване, при което 10 бяха „за” закриване, трима бяха „против” (от БСП), а един беше „въздържал се” (Атанас Атанасов от Реформаторския блок). След това медиите бяха помолени да напуснат залата.
Най-големият обрат в историята на Ролан Гарос е факт
Какво каза Фон дер Лайен на Радев
Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени
Лекарски асистенти в спешната помощ искат първа категория труд
Масирана спецакция във Варна, ченгета тарашат офиси на украинската групировка КУБ
Див екшън на Дунав мост! Мъж се застреля в главата при сканадал с гранични полицаи
СОС остави в сила решението за придобиване на фигурите от Паметника на Съветската армия
Пеевски защити кмета си: Арестът му навръх Курбан байрам е подигравка с мюсюлманите
ВиК-Бургас взима мерки преди лятото, за да няма прекъсвания във водоснабдяването
Катастрофа затапи възлово кръстовище в Бургас (СНИМКА)
Агенция „Митници“ конфискува над 1000 куриерски пратки с наркотици, маскирани като лакомства за тийнейджъри
Мъж намушка с нож трима души в Швейцария
