МВР обяви 90 арестувани след спец.операция, провокирана от престрелката срещу бандата на Митьо Очите (допълнена)
10 Юни 2016, Петък, 08:57 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовПроверени са 3194 лица, от които 238 представляват интерес
Тази нощ е проведена мащабна специализирана полицейска, провокирана от престрелката в Слънчев бряг в сряда, при която бе убит гард на Димитър Желязков-Митьо Очите, а самият той бе ранен. Това обясни пред Народното събрание вътрешният министър Румяна Бъчварова, след като бе извикана извънредно по призив на депутати от БСП.
Специализираните операции трябваше да бъдат няколко. Моята задача бе да ги обединя в една, която да се проведе незабавно, каза Бъчварова.
Операцията е обхванала териториите на пет областни дирекции. Проверени са 3194 лица, от които 238 представляват интерес.
Задържани са общо 90 лица.
Проверките за включили увеселителни, хазартни заведения и други сборища.
Румяна Бъчварова разказа пред депутатите факти от престрелката и от разследването по повод стрелбата в Слънчев бряг. Тя бе прекъсвана на няколко пъти с язвителни бележки от депутати от БСП, които подвикваха, че са гледали новините.
Бъчварова каза, че конфликтът бил спонтанен в спор за две паркоместа.
Хората на Митьо Очите се придвижили на „групи от по един-двама” и не били въоръжени на път към заведението 4You, където бе престрелката.
След това на брифинг пред журналисти обаче Бъчварова уточни, че е имала предвид, че не са били въоръжени с бронежилетки. Такава имал единствено Митьо Очите.
Повод за спречкването било събитие от битов и личен характер. То било свързано с бъдещия зет на Митьо Очите, който се скарал с човек от отсрещната страна, който бил собственик (не стана ясно на какво – б.а.).
Румяна Бъчварова каза на брифинга, че задържани за случая са 23-ма, като само един все още се издирва.
Истинска зима по високите части на Родопите
България на 69-о място по корупция редом с Гърция и Италия
Български завод пред фалит? Работници са без заплати от месеци
13/02/2026, Петък 12:14
0
Домашна запеканка с картофи и сирене се превръща в хит в българските кухни
Училището в Гюльовца вече има физкултурен салон
Депутатите приеха оставката на Антон Славчев начело на КПК
Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия
Наближава Великият пост ето какво е позволено на трапезата
В Токио японски диджей популяризира българската чалга
13/02/2026, Петък 11:13
0
САЩ изпращат втори самолетоносач в Близкия изток
Пастрокът на Ивайло Калушев: Това е политическа мафия - отдолу седи дрогата
Над 200 са жените с порно клипове след посещение на лазерен център, камерите били незаконни

пълни глупости си писал драги, едва ли одобряваш корупцията защото тя била видиш ли да защитиш семейството си и сигурноста в утрешния ден, полицията както и всяка държавна длъжност дава достатъчно привилегии за сигурност в утрешния ден много повече от фирмите които днес ги има утре ги няма, корупцията е плод на беззаконието и алъчноста, беззаконието тръгва от това че служителя взема пример от ръководителя си, който не си върши работата а само гледа да лапа, този от горе гледа този още по нагоре и вече изтърканото клише- рибата се вмирисва...
Който иска сигурност трябва да даде сигурност първо на служителите, а това не става с мандатна смяна на политиките по отношение на вътрешната, външната и социалната сигурност, а само с последователните действия на държавни мъже и жени, които като правило не се срещат толкова често в нашата действителност , а понякога дори си сменят половите признаци криейки се зад красиви, безсмислени и назубрени цитати от европейски и задокеански "мъдреци"