Това е най-подлата майка на света!
28 Април 2016, Четвъртък, 19:46 ч.
Ето какво направи Джейми Съливан, когато видя, че децата й се държат неуважително към сервитьорка
Преди няколко дни американската писателка и по съвместителство – майка на три деца Джейми Съливан заяви пред целия Фейсбук, че е най-лошата майка на света. Много от приятелите и феновете й бяха шокирани, защото при подобно заявление в главата ти идват всякакви мисли. Но този статус всъщност има обяснението си.Ето какво пише Джейми:
„Днес аз съм най-подлата майка на света! Заведох децата в сладкарница след вечеря. Те си избраха сладолед и чакахме около пет минути, докато дойде нашият ред.
Сервитьорката, на вид около 17-годишна, ни обслужваше. Попита децата какъв сладолед са си избрали и грижливо постави фунийките на всяко едно от тях в ръцете. Но нито едно от децата ми дори не я погледна. Нито едно не й каза благодаря. Нито на нея, нито на мен. Като че ли всичко това се разбира от само себе си.
Аз преброих до десет, но децата излязоха със сладоледите си през вратата, като че ли нищо особено не се е случило. Погледнах сервитьорката, погледите ни се срещнаха и като че ли и на двете в този момент ни дойде една и съща мисъл. Тогава тръгнах след децата на улицата, взех им сладоледите и за техен голям ужас ги изхвърлих в кошчето за боклук. Разбира се и тримата в този момент изпаднаха в истерия, но аз чаках. Тихо. Спокойно. Докато не разбраха какво искам да им кажа.
Когато се успокоиха, им обясних, че един прекрасен ден, ако имат късмет, може би и те ще работят също като това момиче. И ако някой от тях стане сервитьор, аз се надявам, че другите хора ще ги забелязват. Ще ги погледнат в очите и ще им кажат – благодаря! Защото в това се състои елементарното човешко достойнство. Така че днес аз съм най-подлата майка на света!”
Този пост провокира в мрежата бурно обсъждане на въпроса правилно ли е постъпила Джейми Съливан. Някои от потребителите коментираха, че тя е страхотна, защото самите те са работили в ресторант и са се сблъсквали с подобно отношение. А други твърдяха, че тази постъпка е била за децата шок, който ще запомнят за дълго.
Този случай е от Америка, но и в България можем да се сблъскаме с подобно отношение. Дали постъпката на Джейми все пак е била правилна?
В категории:
Животът
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
