“LAGG” – най-новата рок група, изгряла на бургаската сцена (ВИДЕО)
Талантливите момчета от LAGG - Георги Кавалджиев (в средата), Атанас Недев (вляво) и Лъчезар Марчев (вдясно)
Ключови думи:
lagg, георги кавалджиев, лъчезар марчев, атанас недев, георги костуров, рок група, рок банда, бургас
29 Март 2016, Вторник, 16:21 ч.
Автор: Емел МАХМУДБандата е създадена през 2014 г., но вече има три авторски парчета
Нова рок банда изгря в Бургас. Талантливи музиканти от морския град създадоха група “LAGG”, чиито песни са достойни да взривят най-големите български и световни сцени.Бандата е създадена през лятото на 2014 г. Името й е абревиатура от имената на членовете - Лъчезар Марчев - барабани, Атанас Недев - китара, Георги Кавалджиев – вокали и бас. Четвъртата буква идва от името на Георги Костуров, който не е официален член на групата. Той пише текстовете и помага в оформянето и аранжимента на песните, а освен това е кръстник на групата. Второто “G” е прибавено и за по-добро звучене на името, разказаха пред Флагман.Бг рокаджиите.
Музиката не е единственото, което събира четиримата. Те са приятели от детството, дори са учили заедно до 7-ми клас. След това всеки един от тях поел по своя път. През годините участвали в различни ученически музикални банди, но поотделно. В периода 1994 г. - 1999 г. добрите стари приятели Георги Кавалджиев и Атанас Недев заедно стават част от рок групата „Джойнър“
„Идеята за създаването на “LAGG” е на Лъчезар и Атанас, като в началото основната идея беше да свирим за забавление. Аз имах няколко идеи за авторски песни, които по време на репетиции малко по-малко се превърнаха в добри парчета. Впоследствие ние решихме да ги запишем. Двете песни - “I Will Wait For The Summer” и “Again” са записани и мастерирани през месец май 2015 г., разказва пред Флагман.Бг Георги Кавалджиев.
Два месеца по-късно групата е реализирала първия си видеоклип – към песента “I Will Wait For The Summer”. То е заснет от Тодор Динев и обработен от Кавалджиев. Клипът не е професионален, но това по нищо не личи. Видеото е достойно за най-големите музикални канали, със сигурност може да се конкурира и с най-професионалните такива.
Групата свири рок музика, като музикалния стил може да бъде определен като „алтернативен рок”, „пост-гръндж”. В песните може да се усети и леко поп звучене. Текстовете на песните са както на любовна тематика, така и за това как човек усеща и възприема света и живота.
„Репетираме в едно от оборудваните студия за репетиции в Бургас, като в момента основно сме се концентрирали в подготвянето на кавър версии на песни", добавя Кавалджиев, като уточнява, че причината за това е не липсата на идеи за нови авторски песни, а желанието и необходимостта да свирят на живо. За това пък е необходимо да имат поне час и половина репертоар. За съжаление това в момента е най-голямата пречка пред групата за създаването на авторски песни. Бандата в момента има три, по които може да се работи - аранжимент и оформяне.
За повече информация за бургаската рок група може да видите на фейсбук страницата на „LAGG”
В категории:
Лайфстайл
Синът на Стефан Данаилов взима 300 хиляди долара годишна заплата
Опасно време в две области на 24 март
Бивш спортист зае ключов пост в САЩ, считан е за човек на Тръмп
Коя зодия е най-трудна за разбиране
Свинско с картофи на фурна - стъпка по стъпка
С този навик прахът у дома се трупа по-малко
Кекс с какао, който винаги се получава - домашна рецепта
Преливат три язовира, "Асеновец" е запълнен на 100 процента
Банята блести, ако използваме този лесен подход
Отиде си легенда на българската художествена гимнастика
Станка Златева: Вкарахте ме в цирк
С този трик мивката ще блести

Със чорап от мокава се насрах във тава. Първо бавна после бърза докато жена ми ме пребра!
Ма ко прайте ва!
Къде е Добо ва?