×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нов трик взриви нета: Мъж предлага винетка под наем


Нов трик взриви нета: Мъж предлага винетка под наем
Беден човек - жив дявол
15 Март 2016, Вторник, 21:26 ч.

Дават се и указания как да се залепи, за да може после да се върне

Винетка под наем дава изобретателен русенец в сайт за безплатни обяви. Заедно със стикера върви и долната част на талона и касова бележка. Винетката може да бъде наета за различно време, а цената варира в зависимост от периода, в който ще бъде ползван. „За един ден струва 5 лева, за седмица 7 лева, а за две-15 лева“, съобщи "Труд", цитирайки предприемчивият мъж. За да е сигурен, че тя ще му бъде върната той взима депозит, който е близък до реалната цена на стикера. „Искам да ми дадат около 90 лева.
Те са гаранция. Като ми върнат винетката, връщам парите“, разказва русенецът.

Изобретателният нашенец отдава стикера основно на хора от Русе или близките населени места. „Ако я иска човек от друг град, ще му я пратя с куриерска фирма, но като плати наема, депозита и доставката ще му излезе много скъпо“, поясни мъжът, който се представя като Мартин.

Първата реакция на хората, които видят обявата е, че това е шега. „Обаждат се шофьори от цяла България и ме питат дали наистина давам винетката под наем. Правя го, не за да изкарам пари, а по-скоро като услуга. Винетките са много скъпи, да дадеш 100 лева за лепенка не е малко“, допълнва човекът.

Стикерът може да бъде залепен с различни субстанции, важното е те да са безцветни. „Сложил съм допълнително фолио, за да не се нарушава цялостта на винетката. На моята кола я лепя с мед. Чул съм, че става и с лак за коса, както и с плюнка“, каза още Мартин.

За да нямат шофьорите проблеми с органите на реда русенецът предоставя всички документи, свързани със стикера. „До сега не е имало проблем с винетката. Давам на наемателите малкия отрязък от винетката, както и касова бележка, на която не пише номерът на колата ми“, поясни предприемчивият нашенец.

Припомняме,че от АПИ обясниха на водачите, че липсата на изписан регистрационен номер върху касовата бележка за винетката не я прави невалидна. Изписването на номера било за улеснение и сигурност на гражданите



6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа 02/08/2025, Събота 19:40 4
6
Коментара по темата
6.
xaxo
15.03.2016 22:54:04
1
3
Къде ще ме пращаш ве, мен.
Живял съм 2г. 3месеца в Африка и знам за какво говоря.
5.
ПОЛИТБЮРО И ЦК НА БКП
15.03.2016 20:48:37
0
1
Хахо теб ще пратя служебно, ако изкараш една седмица ще дам заплата. Видял си ти до селу и назад
4.
xaxo
15.03.2016 19:51:59
2
5
Ами то в Африка без да плащат за винетки имат по-хубави пътища.
3.
ПОЛИТБЮРО И ЦК НА БКП
15.03.2016 19:29:42
5
5
Такова падение няма и в Африка. Какви са тия скъсани хора
2.
шофьора
15.03.2016 19:14:52
1
8
в момента си представям как се води съвещание как да бъде осъден тоя човек за да не почнат и други да го правят, мислят се присъди, правят се проверка на личните му данни, утре ще е превикан в полицията ще изпише 1 топ листи с обяснения, тръгнал да бърка на боко в джоба, много лоша идея
1.
bmw
15.03.2016 18:36:46
1
7
idealno brat taman aza bmw to ,kak shte se zaradva she ima i za gaz,bahti hubaviq jivot
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Протестна песен срещу мафията спечели голямата награда на „Солени ветрове“ Протестна песен срещу мафията спечели голямата награда на „Солени ветрове“ Обичаният тополовградски поет Николай Дялков пък спечели поощрителна, като от журито на „Срещу вятъра“ уточниха, че разликата с победителите е много малка Какво не знаем за изпъкналите вени на ръцете Какво не знаем за изпъкналите вени на ръцете Какви са причините за изпъкването? Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Песента "Там на завя" стана ябълка на раздора между Кеца и композиторът Стефан Димитров Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) 12 от любимците на бургаската публика се включиха в надпреварата с девет свои творби Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Милионер бе принуден да стане боклучия от "Чистота" 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) Два дуета се включват в хумористичния концерт на „Солени ветрове“  При раздразнен стомах, пробвайте тази диета При раздразнен стомах, пробвайте тази диета Може да помогне Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украинските сили за безпилотни системи заявиха, че са ударили петролната рафинерия в Рязан, на около 180 км югоизточно от Москва Отказва ли се Гришо от тениса? Отказва ли се Гришо от тениса?  Зачестилите контузии в пет поредни турнира от Големия шлем засилват тревогата около бъдещето на Димитров Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Ето подробности
Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони "Това не е нормално", отсича гневен мъж Меси направи точно обратното на палавия Анди Меси направи точно обратното на палавия Анди Лео сияе до любимата си и майка на трите му деца Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Детето е спасено от случайни минувачи Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Пентагонът не разкри Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа Около 320 000 малчугани живеят при мизерни условия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Драма с Хакими Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Серия от нападения Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Тя е видяна да хвърля слушалки по приятеля си Крисчън Коулман Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Лявата лента на магистралите се използва само за изпреварване, гласи законът Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Става въпрос за месец юли
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Свалка:
- Госпожице, много ми харесвате! Искам проблеми от вас.
Виц на деня Виц на деня - Когато не мога да заспя, броя жените, с които съм правил любов!
- А защо не овце?
- Е, то беше веднъж!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Говорете истината
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори