Смела продавачка подгони крадец, полицаите го оставиха на свобода
03 Февруари 2016, Сряда, 13:34 ч.
Жената е ранена с нож при опит да обезвреди престъпника
33-годишна продавачка от плевенското село Брест сама се пребори с въоръжен с нож крадец. Маскираният престъпник нахлул в магазина й, заплашил я и поискал оборота. Тя обаче не се стреснала и влязла в битка със злодея. Накрая той бил принуден да бяга, но без оборота. Жената обаче е ранена.
„Всичко ми се стори на майтап в началото. Той обаче ме повали на земята. Посегна с ножа. Явно при опита да махна оръжието му, съм си порязала пръста. Обаче събрах кураж и го подгоних“, каза пред камерата на Нова телевизия Мая Христова.
Нападението над нея станало в 6:40 часа сутринта на 1 февруари.
Мая разбира по гласа, че маскираният е безработният й съселянин Людмил Желязков. Познава го добре. Казва, че й дължи 80 лева за взети на вересия цигари. Жената се обажда в полицията и два часа след нападението Людмил е арестуван. Намерено е оръжието на престъплението и маскировката в дома му. Людмил прави пълни самопризнания пред съдия за това как е организирал неуспешния обир.
38-годишният Людмил Желязков е добре познат на полицията в Плевен. С криминално минало, но за първи път посяга на магазин в родното си село. Местни хора му предлагали работа многократно, но той все подбирал ангажиментите си, въпреки че и жена му не работи, а имат и две деца.
„Нямам какво да кажа. Моля, не ме снимайте!“, каза пред камерата на Нова телевизия Желязков.
След 24-часов престой в ареста, той е пуснат на свобода, тъй като прокуратурата в Плевен не удължава мярката му за неотклонение.
В категории:
Крими
Експерт съветва: Пийте вода от чешмата, бутилките носят болести!
Победител от Игри на волята е на седмото небе
Вече ще ни лекуват по телефона и през таблета
Първият студентски гвардейски отряд на Бургаския държавен университет с историческо участие в София (СНИМКИ)
Баща уби 9-г. си дъщеря с резачка заради оценките ѝ в училище
Обявяването на новия кабинет попари Бербатов
Исторически удар: Най-голямата пратка кокаин, залавяна някога
Бони Тейлър е поставена в медикаментозна кома след спешна операция
Мотоциклетист е в болница след удар с тротинетка с 13-годишен водач
„Мяра“: Бюджетът и цените са водещите очаквания към новата власт
Патриарх Даниил към управляващите: Бог да им помага да изпълняват това, което ще обещаят
Клубът на богаташите: Коя европейска страна ще има най-много свръхбогати през 2026 г.?

Наистина сте малоумни!