Парламентът и Цецка Цачева улесниха избора на Кунева за министър на образованието
03 Февруари 2016, Сряда, 07:20 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)Гласуването се очаква да е в ранния следобед
Парламентът и председателят му Цецка Цачева улесниха избора на Меглена Кунева за министър на образованието.
Това стана с осигуряването на нисък кворум, което се случва в началото на заседанието при първоначалната регистрация.
От броя на регистрираните депутати в началото на деня зависи минималният необходим брой гласове за взимане на решения. Регистрираните се делят наполовина, което определя кворума.
В случая от 240 депутати се регистрираха само 131, а кворумът съответно ще е само 66 гласа.
Цецка Цачева побърза да удари звънеца, след като при регистрацията бе минат минималният изискуем кворум (от 121 гласа).
Това ще улесни избора на Меглена Кунева за министър. Само ГЕРБ разполагат с 84 депутати.
Проблемът е, че гласовете на опонентите на Кунева са повече. Това обаче може да се преодолее с негласната подкрепа на някои от опозиционерите като например ДПС, Атака, АБВ, а дори и БСП – чрез неучастие в гласуването.
Дебатът по номинацията на Кунева се очаква да започне след блиц парламентарния контрол – около 13 - 14 ч.
В категории:
Политика
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи

1 милиард и 370 милиона лева
в РЪЦЕТЕ НА ОБРАЗОВАТЕЛНОТО МИНИСТЕРСТВО са
МНОГО ГОЛЯМА и АПЕТИТНА БАНИЦА!
Народните ни избраници, каквото и да говорят, ЩЕ ИЗМИСЛЯТ НАЧИН ДА СИ Я ПОДЕЛЯТ!
Търпете ги 500 години , ние младите заминаваме !!!