Плевнелиев: Санкциите срещу Русия са правилно решение – България имаше силен глас за това!
19 Януари 2016, Вторник, 07:07 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовВръщане на историята на великите сили би унищожило Балканите, Европа не трябва да го позволява, категоричен е държавният глава
Имахме силен глас по отношение на санкциите срещу Русия. Силно отстоявам, че това е правилното решение. Това каза президентът Росен Плевнелиев на 10-та годишна среща на правителството с бизнеса, организирана от в. „Капитал”.
Според държавния глава украинската криза е еманация на нарушаването на международните правила и тя е изключително опасна за Европа. Тя била знак за връщане на историята на великите сили. Според Плевнелиев Европа не трябва да позволява това.
Това ще унищожи Балканите, каза още президентът.
По думите му – България по време на прехода е постигнала три големи неща – членството в Европейския съюз, членството в НАТО и изграждането на парламентарната демокрация.
В категории:
Политика
Това е най-продаваната кола в България
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво
Това е най-продаваната кола в България
06/05/2026, Сряда 21:41
0
Три зодии започват своя най-благословен период
Греховно ли е агнешкото на Гергьовден?
06/05/2026, Сряда 21:00
1
Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус
Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова
Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия"
Невидимите реки в небето, които давят Европа
Край на хубавото време, студът се завръща
София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня"
Откриха издирваната Кремена - мъртва е!
Турски учени предупредиха, че Черно море ще се затопли сериозно. Какво означава това?

...САМО Е ДОСТАТЪЧНО ДА ВЪВЕДЕ И НЕГОВИТЕ СИ САНКЦИИ ЗА БГ ТУРИЗМА И ЗАБРАНА НА РУСКИТЕ ТУРИСТИ ЗА БЪЛГАРИЯ ЗАРАДИ ТОЗИ И СМЕ ГОТОВИ СГОТВЕНИ!!!!!!РАЗБИРА СЕ НАЙ-ПОСТРАДАЛ ,ЧЕ Е ОТНОВО ОБИКНОВЕННИЯ И ОТРУДЕН БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИН!!!!!!!!!!!
ДА СИ ПОДАВА ОСТАВКАТА НЕЗАБАВНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А бе, тия хора-нашите т.н политици, в коя реалност живеят????