Бомба във „Флагман”! Министрите Москов и Ненчев готвят оставки! Реформаторският блок се разцепва – ДСБ, БЗНС и НПСД на Корман Исмаилов излизат в опозиция
09 Декември 2015, Сряда, 13:15 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовДрамата във властта се очаква да се развихри до часове
Поне двама министри се очаква да подадат оставки, научи „Флагман”. Причината е разцепление в Реформаторския блок.
От властта ще се оттеглят три партии от Реформаторския блок - ДСБ на Радан Кънев, БЗНС на военния министър Николай Ненчев и НПСД на Корман Исмаилов.
Така оставка ще подадат здравният министър Петър Москов, който е зам.-председател на ДСБ, както и Николай Ненчев. Засега не е ясно дали ще се оттегли и министърът на правосъдието Христо Иванов.
Причина за раздора вероятно са станали обсъжданията на текстовете за промените в Конституцията.
Според медийни интерпретации ДСБ, БЗНС и НПСД (на Корман Исмаилов) от Реформаторския блок са останали в изолация. Другите две партии в блока – ДБГ на Меглена Кунева и СДС на Лукарски, са склонили да подкрепят поправките на АБВ и ДПС за квотите в прокурорската колегия по отношение на конституционните промени, което се смята за най-невралгичният казус.
От ГЕРБ също се присъединили към идеята на АБВ и ДПС – прокурорската квота в колегията да е от шест представители, а политическата – от пет.
От ДСБ, БЗНС и НПСД настояват съотношението да е 6:6, както бе гласувано в парламента на първо четене.
Вчера Радан Кънев е заявил пред депутати, че изтеглят своите министри от властта. Според източник на „Флагман” Кънев е имал предвид Петър Москов и Николай Ненчев.
Драмата с оставките се очаква да се разиграе след днешното гласуване на конституционните промени.
4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах
Спадът на Дунав не спира: Круизите прекратени, три товарни кораба заседнаха
Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени
Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му
Дневен хороскоп за 5 август: Късмет за Лъва и големи промени
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София

чполучизаслуженото си.
КАК ЩЕ ГИ ДЕКОМУНИЗИРАМЕ !??
На МВР трябва да се отрежат ранните пенсионирания и 30 заплати!!!!
Искаш да кажеше, че при капитализма човека е грозно и недостойно експлоатиран от човека, а при социализма е точно обратното ?!
Объркан съм ... :-)
Само слабите държави боледуват от социализъм.
Силния човек сам се справя. Силното общество е направено от силни хора, не от сдъвкани комунисти.
Социализма и комунизма е едно и също. И двете самолети на слабите държави. Който не работи няма да яде!!!!