Парламентът вдигна цените на цигарите!
12 Ноември 2015, Четвъртък, 09:03 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: pik.bg)Така наречената поправка „Кой” в акцизите за цигарите бе приета с промени в Закона за акцизите и данъчните складове. Това стана с гласовете на ГЕРБ, ДПС и АБВ.
От Реформаторския блок обясниха, че с промените се вдигат акцизите за скъпите цигари повече, отколкото за евтините, което обслужвало „Кой”.
Корнелия Нинова от БСП обаче отговори, че „Булгартабак” (в който дял има депутатът от ДПС Делян Пеевски – лице на модела „Кой”) отдавна не бил лидер, а е дребен играч на родния пазар. Компанията се спасявала благодарение на износа. Според Нинова външните играчи в цигарения сектор били много по-силни у нас.
Менда Стоянова от ГЕРБ защити поправките, като се обяви за лобист за бедните пушачи. („Булгартабак” продава цигари в ниския ценови клас.)
В крайна сметка категорично „за” поправките гласуваха само групите на ГЕРБ, ДПС и АБВ.
Акцизните ставки ще се вдигат поетапно през следващите три години.
В категории:
Политика






Мъж почина при присаждане на коса в Турция
03/08/2025, Неделя 19:21
0



Медицински хеликоптер транспортира от Видин до София мъж с тежка травма на главата
03/08/2025, Неделя 19:10
0





От днес влизат в сила по-тежки наказания за пияните и дрогираните зад волана
03/08/2025, Неделя 18:20
1



Затварят кръстовище в ж.к. „Зорница“ заради изграждане на ВиК мрежа
03/08/2025, Неделя 18:00
0



Зрителите изобщо не я харесват, но бТВ пак ще я върне на екран
03/08/2025, Неделя 17:45
2

Световна титла за Ванеса Калчева от престижния Dance World Cup Finals в Испания
03/08/2025, Неделя 17:41
0

Морето върна двойно Северния плаж на Приморско
03/08/2025, Неделя 17:21
3