×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте как несебърската коалиция „ЗОРА“ разби политическия модел в България (ВИДЕО)


Вижте как несебърската коалиция „ЗОРА“ разби политическия модел в България (ВИДЕО)
Жребият отреди втората позиция в листата на адвокат Кольо Иванов(вдясно), първата е за кандидат-кмета Георги Манолов(вляво)
Тема в развитие
виж още
скрий
18 Септември 2015, Петък, 19:49 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

С теглене на жребий опозиционната политическа сила подреди листата си

По безпрецедентен за цялата политическа история на България начин несебърската коалиция „ЗОРА“ подреди листата си за общински съветници.

Днес, в 17:00 часа, в хотел „Котва“ позициите на кандидатите бяха определени чрез жребий. Имаше само две фиксирани позиции. Със своеобразна уайлд кард като кандидат-кмет на първо място бе Георги Манолов, последното 21-о по негово изрично желание бе за най-острия опозиционер в Несебър – Венелин Ташев.

„Това, което днес правим е прецедент за българския политически живот,каза преди тегленето на жребия Георги Манолов.

“Преди около година се събрахме хора с различни политически възгледи, загърбихме различията и решихме да се обединим в името на една единствена цел – участие и спечелване на местните избори. Правим го, за да предложим по-добро управление на нашата Община. Силата ни стана още по-голяма, защото веднага решихме да нямаме изявени лидери, които да решават всичко. Пример в това отношение е днешният ден – да наредим листата с жребий и чрез възможностите, които дава Изборният кодекс, всеки да се бори с преференции за общински съветник“, допълни още кандидатът за кмет на Община Несебър.

Георги Манолов няма как да не е доволен от листата на коалицията. В нея има утвърдени специалисти и млади хора със солидно образование


Местната коалиция „ЗОРА“ залага изцяло на мажоритарния избор и със сигурност 21-те кандидати ще бъдат напълно пренаредени, така, както е посочила волята на избирателя. Това е абсолютно необичаен ход в българската политика.

„Не искаме листата да се нарежда по партийни централи. Теглим жребий, за да засилим мажоритарния елемент и да вкараме най-достойните в новия общински съвет“, заяви Венелин Ташев. 

Той разкри и интересната идея. Към бъдещата група с общински съветници на коалицията да се създаде Съвет на старейшините – от всички 21 кандидати за местния парламент, с които да се обсъжда всяка една докладна и всяка законодателна инициатива. Интересен факт е, че цялата листа с кандидати изобилстваше с кадри с богата професионална биография и млади хора със солидно образование, владеещи по три или четири езика.  „Искаме да работим открито, да сме прозрачни и разчитаме на силния екип, на хората зад нас, на несебърлии“, допълни Ташев.

След тегленето на жребий второто място се падна на адв.Кольо Иванов, който е и ръководител на Местната инициативна рибарска група „Несебър-Поморие“, записала едни от най-добрите резултати в страната сред МИГ-овете. Трети пък е бившият кмет на Обзор Пейо Ганев.

Пълната листа ще бъде регистрирана утре в ОИК Несебър.


В категории: Несебър


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
13
Коментара
13
Коментара по темата
13.
xaxa
20.09.2015 17:29:07
9
3
Zezo bijuto i toi tam :)
samo oligofreni :D
12.
бюлетин
19.09.2015 20:27:05
7
14
ВСИЧКИ КАНДИДАТ СЪВЕТНИЦИ ПРОТРИВАТ РЪЦЕ С НАДЕЖДА...КОЙ ЩЕ ВКАРА 10,8,7,6....АМА ПИЛЦИТЕ..СЕ БРОЯТ НА ЕСЕН.НЯКОЙ ДА НЕ СЕ ИЗНЕНАДАТ ОТ РЕЗУЛТАТА........ПИСНА ИМ НА ХОРАТА ОТ ОБЩИНАТА...ВСЕ КАНДИДАТИ-МИЛИОНЕРИ НАРЕДЕНИ НА ОБЩИНСКАТА СОФРА С НАШИ ПАРИ.НАЙ-ЛЕСНО И СИГУРНО ИМ Е В ОБЩИНАТА КРИЗА НЯМА..
11.
Стоян Чаушев
19.09.2015 09:27:45
7
18
Като местен и като чувам по улиците коментарите Николай и Манолов ще са на балотаж. За това ние трябва да решим , кой да е .
10.
Ревизия
18.09.2015 23:13:54
3
26
Предложение-хайде да направим ревизия след изборите на имотното състояние на всички общински служители, вживяващи се в качеството си на "остриета" на сегашната власт и в момента работещи официално за по 350 лв. заплата.
Интересно ми е какво ли ще се получи .....?
Е сега разбрахте ли , защо тези "остриета" бълват небивалици в защита на своето благоденствие !?
9.
Калоян
18.09.2015 23:05:21
6
18
Браво . Пожелавам ви успех.
8.
Д. Пан-Неев Лапачев
18.09.2015 23:03:08
7
16
Колко мъка има по този свят , не е истина.
Лапачите на пици и др. тестени и не само тестени изделия от нашата община в момента са насрани от страх и треперят дори когато пишат своите коментари.
Искам , да им дам един съвет-утре не излизайте по улиците на Несебър, че от сегашното насиране, утре все още силно ще миришите.
Ама вие и така си миришите на помия и нафталин, че това сигурно няма да ви трогне.
Желая ви СБОГОМ ......
7.
независимий
18.09.2015 23:02:56
5
32
НЕ ХАРЕСВАМ СЕГАШНИЯ КМЕТ.НЕ ХАРЕСВАМ ПИЦАТА..,НЕ ХАРЕСВАМ БЛАГО И МОРЕ,НЕ ХАРЕСВАМ ВЕНКО И КОМПАНИЯ,НЕ ЗА ДРУГО АМИ ВСИЧКИ СА ЕДНИ И СЪЩИ.КАНДИДАТА ЖОРО НА "ЗОРА"И ТОЙ Е БИЛ В УПРАВЛЕНИЕТО,КАТО ЗАМ.КМЕТ НА СЕГАШНИЯ МАЗНЬО..ПРОМЯНА ТРЯБВА."СЛУГИ МУ ТРЯБВАТ НА НАРОДА...НЕ ГОСПОДАРИ.."
6.
МУРУ КУРОВ
18.09.2015 22:45:53
14
18
Браво Венко,излагаш се според възможностите си!Пак си номер едно,отзад напред!Дребен си,ама големи глупости ръсиш!
5.
шубето е голем старх
18.09.2015 22:21:23
5
16
То шубето е голем страх !!!
Всички остриета на ДимитрOFF са тръгнали да бълват помии и да ни заливат с плиткоумните си писания.
Колкото и да не ви се иска, разберете и си го набийте в малките мозъчета, че че краят ви е НЕИЗБЕЖЕН !!!
ШУБЕТО Е ГОЛЕМ СТРАХ !!!
4.
Аз
18.09.2015 22:12:58
4
13
До тук от коментарите под статията не прочетох нищо конкретно - явно няма какво да се измисли "този потрива ръце - ама то това голямо провинение .... не разбрах и намека за обществените поръчки - да не би Венко да има ремонтна фирма и да прави тротоари или канализация. Като нямате какво да кажете мълчете бе! Само се излагате
3.
реалист
18.09.2015 22:10:06
9
9
Общински избори 2011 резултати:
30. КП "НОВО НАЧАЛО И СИНЯТА КОАЛИЦИЯ ЗАЕДНО С ВАС"
1. Венелин Стоянов Ташев
798 гласа 5.97% 1 общински съветник
2.
Созопол
18.09.2015 21:47:10
5
11
Еииий и ние сме лоши но вие ни биете
1.
ай стига
18.09.2015 20:38:27
15
17
Еле плаки само утайки Венко потърква ръчички за общински парички а куклата на конци Георги Манолов пляска като комсомолец на събрание и Наско тъпото там дроб
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата Консултациите при президента Илияна Йотова започват на 5 май, а първият мандат може да бъде връчен още същата седмица Загиналата при катастрофата край Гега е планинарка, разкриха и кой е прокурорът Загиналата при катастрофата край Гега е планинарка, разкриха и кой е прокурорът Жертвата е работела в кабелната телевизия в железничарския град Колко скоро ще чуем мантрата „Заварихме катастрофа – предишните са виновни“? Колко скоро ще чуем мантрата „Заварихме катастрофа – предишните са виновни“? Очакванията към новата власт звучат почти метафизично: да върне цените назад, да стабилизира нестабилното, да внесе ред в глобалния хаос. Реалността обаче е далеч по-прозаична Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание Мащабна историческа възстановка припомни опожаряването на селото и подвига на местните родолюбци, сред които е съратникът на Левски Гатьо Шишков Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, а разследването се наблюдава от Софийската градска прокуратура Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие Съвсем скоро ще представим и конкретните стъпки и концепцията, които ще следваме в следващите години, каза той Не съм член на ГЕРБ, бях подкрепен от тях на избори - в Царево ни предстои много работа Не съм член на ГЕРБ, бях подкрепен от тях на избори - в Царево ни предстои много работа Разговаряме с кмета на Община Царево Марин Киров след повече от 3 часа литургия в храма на града по повод днешния празник на Св. княз Борис-Михаил Бюст-паметник на Васил Левски вдигнаха в 120-годишното училище на град Българово (ВИДЕО) Бюст-паметник на Васил Левски вдигнаха в 120-годишното училище на град Българово (ВИДЕО) Кметове, родители, учители и ученици почетоха патронния празник на едно от най-старите училища в Бургаска област Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“ Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“  Искаме да видим кои песни ще разплачат хората, споделят те Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината Тела на морски бозайници са открити на различни плажове
Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени Как се побеждава страна, в която след като аятолахът каже „Алах Акбар, идва американският Сатана“ и скачат 90 милиона срещу него, попита той Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети Нискобюджетният превозвач спира дейност след провален спасителен план, а Европа се готви за по-скъпо лято и отменени полети Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия M/T EUREKA е бил заловен край провинция Шабва, а властите работят за гарантиране на безопасността на екипажа Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Пекин обяви, че американските мерки срещу китайски рафинерии нарушават международното право и няма да бъдат признавани Никола Цолов с шампионски обрат в Маями: Победи ван Хупен с 0.170 секунди пред очите на Стоичков Никола Цолов с шампионски обрат в Маями: Победи ван Хупен с 0.170 секунди пред очите на Стоичков Той спечели втори пореден успех във Формула 2 след зрелищна битка до финала Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Решението поставя нов натиск върху Европа да увеличи разходите за отбрана и да поеме по-голяма отговорност в НАТО Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Анди Доналдсън преплува река Орд в Австралия за 11 часа и 51 минути, въпреки жегата, насрещния вятър и крокодилите във водата Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Той беше заседнал в Балтийско море, а доброволци го изведоха и му поставиха проследяващо устройство Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Италианецът, който завладя сърцата на феновете със своите подвизи и дух на победител, си отиде внезапно Край на евтините полети? Войната в Близкия изток и поскъпналото гориво удрят самолетните билети Край на евтините полети? Войната в Близкия изток и поскъпналото гориво удрят самолетните билети Цените се увеличават, а авиокомпаниите съкращават маршрути. Какво очаква пътуващите през идните месеци?
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо жените отделят толкова много време и средства за външния си вид, вместо за развитието на интелекта си?
- Защото слепите мъже са много по-малко, от глупавите...
Виц на деня Виц на деня - Ти ме търсиш само за с*кс.
- Добре, ела утре... утре ще бъркаме бетон!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Караш ме да гася лампата по време на с*кс, а после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори