×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Живко Гърков сложи край на интригата в Средец: Излязох от МВР, кандидатирам се за кмет, за да победя!


Живко Гърков сложи край на интригата в Средец: Излязох от МВР, кандидатирам се за кмет, за да победя!
Живко Гърков (вдясно) е дългогодишен шеф на Пожарната в Средец и добре познат на местните хора, на 50 години влиза в битката за кмет на Средец
07 Септември 2015, Понеделник, 21:49 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА

Хората ме познават, напускал съм общината само, за да уча, каза кандидатът за кмет


Шефът на Пожарната в Средец Живко Гърков заяви пред Флагман.бг за първи път категорично и публично: "Да, ще се кандидатирам за кмет, вече не съм част от системата на МВР"! Това негово заявление се чакаше месеци наред от политическите сили в странджанската община. Причината е, че Гърков има солиден авторитет там и неговото включване в предизборната кампания би било заплаха за всички досегашни играчи, включително и за настоящия кмет Иван Жабов, който ще се бори за втори мандат от ГЕРБ. Кандидатурата на Гърков беше подлагана на съмнение и на множество дебати, заради досегашната му принадлежност към МВР и забраната служители на ведомството да участват в предизборни кампании. Самият Гърков избягваше да дава изявления и отговаряше уклончиво на въпросите дали ще се кандидатира. Отговорът му се очакваше трескаво, защото наблюдатели на местния политически живот му дават огромни шансове за успех.

Живко Гърков ще бъде кандидат за кмет, издигнат от партиите, участващи в Патриотичния фронт на национално равнище. Той най-вероятно ще води и листата, но не се знае дали тя ще бъде единна. Все още в странджанската община, където солидно присъствие имат НФСБ и СЕК, се коментира усилено, че има спорове за подредбата на листата.

Живко Гърков е роден на 16 декември 1965 година, завършил е местното ЕСПУ „Христо Ботев” с отличие, след което кандидатства във ВХТИ-София, където е приет още преди казармата. След като отслужва в ШЗО-Плевен, завършва редовно висшето си образование, специалност инженер-химик. По-късно изкарва специализация „Мениджмънт” в Бургас. Дипломира се през май 1993-та година, а през октомври започва работа в структурите на МВР – Пожарна безопасност, където работи до 1-ви семптември тази година.

„Подал съм заявление за оттегляне, поради навършване на годините за пенсия. От 1 септември не съм началник в Средец. Вече не съм част от МВР”, каза Гърков пред Флагман.бг.

Той заяви, че очаква пъстър Общински съвет, който обаче да работи в посока за развитието на Средец.
„В момента изготвяме програмата за Общината през следващите 4 години. Но смятам, че един от приоритетите е защитата на живота и имуществото на хората и в тази връзка възстановяването на дигите, от които пострада най-вече Дебелт при наводненията. Не мога да избягам от себе си. Другата ми цел е съдздаване на работни места – по европейски програми, включително и за хората от ромски произход. Защото липсата на препитание води до престъпност.  А голямата цел е и справянето с битовата престъпност.  Това не зависи само от Общината, но и от органите на МВР, с които ще работя в тясно взаимодействие”, каза Гърков.
Той е награждаван 14 пъти като служител на МВР, при напускането на системата е отличен с почетния знак на МВР - трета степен.
Иначе Гърков си има хоби да чете книги. Той е познат на телевизионната аудитория като един от първите печеливши на на втора сигурна сума от 3 хил. лева в предаването "Стани богат", което изпитва интелектуалното ниво на участниците.

До момента в Средец са известни още като кандидати за кмет - Иван Жабов от ГЕРБ, Ненчо Ненчев - АБВ, Надежда Палова - Реформаторски блок, Янко Германов - БСП.

В категории: Средец


Боряна ТЕНЧЕВА Автор
Боряна ТЕНЧЕВА
36
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Анелия разкри тайната за перфектна фигура Анелия разкри тайната за перфектна фигура 23/06/2026, Вторник 16:00 0
36
Коментара по темата
36.
ZORO
20.10.2015 23:17:32
0
1
JABOV E VECHE ISTORIQ ZA VARHOVNIQ SAD.
35.
до герберите
20.10.2015 20:08:27
0
0
дойде момента за хурката на жабов.
34.
Добре де!
19.09.2015 07:51:49
0
0
За Загорци разбрахме, я сега кажете кои са кандидатите и по другите села ?
33.
30 много иска
10.09.2015 08:28:49
5
2
пияна заляна, Роза ще отнесе конкуренцията. Мангалите хубави лоши, са сигурен електорат, хем работят, хем праскат кючеци. Само можеш да си мечтаеш за такива избиратели. Загорци е гербаджийско село от 2011 година и такова ще остане, а онази глупава пуйка Чана Зеленковата отново ще яде хурката. До скиф!
32.
АЛБЕРТО ТОМБА01
09.09.2015 21:44:43
2
2
АГИТКАТА НА СКАТАДЖИЙТЕ УРЕДЯВА ,ВАЛЕНТИН КАСАБОВ ЗГЪНА СЕГА СТЕ НАРЕД ВИЕ негативисти СЛАДИЧКИ НЕЗНАМ ВАЩО КАКВО ЩЕ Е¿¿¿¿
31.
ГЕРБ
09.09.2015 19:17:48
0
6
За голямо съжаление какъвто ни е кмета Жабов такива са и кандидатите ни по селста,трагични сме и заслужено ще изядем хурката!
30.
И ние искаме
09.09.2015 16:50:03
1
9
ГЕРБ издигат за кандидат кмет на Загорци пияна вишна с име на роза. Ромите ликуват -цял месец курбани и кючеци
29.
Петър
09.09.2015 09:40:52
1
5
Некрая ще стане: Двама се карат - трети печели.
28.
Вальо Желязото
09.09.2015 01:47:32
0
16
Жабов е крадец и измамник!
27.
Успех г-н Гърков
09.09.2015 01:43:55
3
16
Страхуват се от вас, защото знаят, че сте кмета от който гр. Средец има нужда, защото ние жителите на града ви познаваме и ще ви подкрепим! Защото предпочитаме вас, защото вие сте Човек който ще мисли за нас и нашият град, докато вашият ПРЕДШЕСТВЕНИК г-н Жабов единствено мислеше как да открадне от общината... Ние жителите на Средец не желаем да бъдат ущетяванидецата ни и прекрасният ни град от хора като г-н Жабов и Барсалата
26.
Средец
08.09.2015 17:48:23
6
16
Успех Гърков !!!
От теб нaй - много се стрaхувa Жaбов.
И незaконните регистрaции нямa дa
го спaсят .
25.
до реалиста
08.09.2015 17:09:06
0
3
Нееее! Не бъркаш. Хич не бъркаш! Наши момчета са и тримата! Бургазлийчета, де! Само за Надето Палова не ми е ясно. Но тя още не е официализирана. Нали и в РБ-то са едни мътни и кървави. Там Апостол ще трябва да питаме.
24.
Минчев
08.09.2015 16:24:23
1
4
Тези двама нерези ни предлагате, бе хора? Съвсем сте изперкали, ама ще плащате вие, а не аз. Няма ли по-свестен човек в цялото Грудово.
23.
Do 22
08.09.2015 15:59:02
4
17
Какво да питат, те си знаят и затова бълват жаби и гущери по Гърков. Жабата с приближените си малоумници, освидетелствани експерт-земеделци, псевдо директори и откровени крадци как да опонира- с клевети и обиди. Слабак късметлия яхнал вълната Герб и събрал екип от найвни ентусиасти да работят за него, това е досегашния кмет само че преди 4 години.
22.
До луи 14
08.09.2015 15:39:47
4
13
Ваше короновано величие! Припомнете си как свърши краля- слънце! И вземете да попитате кой е Гърков хората, с които е работил. Демек- бившите и настоящи пожарникари. Също така и хората от бившата керамична. Може и тези в квартала, където живее. И то в Средец, за разлика от останалите кандидати за градоначалник!
21.
Реалист
08.09.2015 15:34:33
5
18
Защо бе, коментатори незнайни и от двата пола? Защо пращате Гърков в Никопол? Толкова ли ви е страх от него? Я да ви попитам- съпругите на господата Ненчев и Жабов да не би да са от Средец? И къде живеят въпросните господа? Като прибавим към тях и Германов??? В Бургас!!! Или нещо бъркам?
20.
5ko
08.09.2015 15:11:30
1
11
Общинска охрана да спре да пише под френски псевдоними. Минете на зеленчуци.
19.
луи 14
08.09.2015 14:40:55
17
5
е казал, че нетърпеливите никога не побеждават и останал 72 години на трона. Понеже вероятността кардинал Гъркольо да стане кмет е равна на нула, предлагам на неговата половинка да го телепортира в Никопол. Там госпожата има голяма рода в маалата и победата им е вържана на фльонга. Пък и Никопол е къде по- апетитна дестинация от нашето село. Успех и пожелания за разумен избор от имперската ни канцелария- Луи дьо Солей!
18.
ПБС
08.09.2015 12:53:24
6
14
Успех Живко!
17.
пешо кура
08.09.2015 10:59:04
1
16
ИВАН ЖАБОВ СЕ УСРА
16.
СЕК
08.09.2015 09:40:51
3
14
В момента всичко работи за А.А. никога досега не е така крадена общината и унищожавана гората. До кога?
15.
СЕК
08.09.2015 09:29:34
10
8
До тези, които го хвалят: Познавам добре Гърков - нормално момче, но не чакайте от него нещо да промени в общината. Не е чак толкова кадърен, а страхлив, нагаждач, обичащ да се клани на господари. и сега си го имаме такъв, но поне ритна Георги Манев. Живко се е залепил за него и Манев ще се бърка пак в общината - както преди с Янков, Дамбулова, Жабов, Вълчев - как го прави?
14.
Анасон
08.09.2015 09:23:48
0
11
200 грама мастика и розата загорска е готова за скъсване.
13.
СЕК
08.09.2015 09:20:25
0
20
В къщата за гости домата плаща ли си?
12.
Do joker
08.09.2015 09:15:13
2
13
Издои овцете, мина оперативката и седна на компа. Русата овчица пак я пренебрегна. Сърди се на себе си, жабата си отива. Ти накъде?
11.
Sredec
08.09.2015 09:10:14
3
17
Ооо! Тази статия съвсем не е биографична, то не е и нужно. Ела в нашата община и ще разбереш всичко за Живко. Нищо лошо няма да чуеш освен ако не случиш на близък до барсалата и Жабов, и сам ще си направиш изводите.
10.
жокера
08.09.2015 09:01:36
17
6
Алилуя! Най- сетне това чудо на местната политика събра смелост да се покаже. Следващите 40 дни ще станем свидетели на невиждани иновации в сферата на местната политика, като основният лайтмотив ще бъде- Община Средец, център на разказвачите на вицове и пиене на бяло вино, съпроводено от пеенето на вулгарни песнички. Ако за тези оставащи дни до изборите Живето успее да убеди избирателите и стане кмет, то няма как да не повдигне сексуалността на принцесата от Никопол. Фръцкането на госпожа Гъркова по средецките сокаци е много очевидно, но тя трябва да знае, че докато не се обърнат избирателните урни с дъното нагоре, ме уви! Жалкото е, че Гърков иска нещо, което не може да постигне на този етап, липсва му политически опит и подготовка, а тя не се придобива с участие в комерсиални предавания. Както се казва по нашите географски ширини- или червен елек, или дълбок хендек- прокопсал е тоя, дето е носил дълго време елека, а нее паднал веднага в хендека.
Живко, внимавай с политическия хендек- много е дълбок и може да те погълне жестоко!
9.
ГЕРБ
08.09.2015 08:59:45
6
15
Борисов е чудесен пример как са подготвени служителите на МВР. Успех Живаче, довиждане Жабов!
8.
Айтос
08.09.2015 08:56:15
9
5
Цялата му автобиография е, че се е явил на телевизионно предаване, друго какво е постигнал не разбрах?
7.
ББ
08.09.2015 08:05:40
4
6
Време е и други пожарникари да последват примера му. Явно стават за всичко с тази закалка.
Следват Бургас, Айтос, Карнобат и т.н.
6.
Ина Милева
08.09.2015 01:45:48
7
4
Или Боряна Тенчева е спала докато е писала статията, или целенасочено не споменава и кандидатът на БСП, който също е известен!
5.
ники к.
08.09.2015 00:38:58
12
10
Гърков-първа сигурна сума:50000 лв.
4.
гасаческа група
07.09.2015 23:20:56
18
11
ТОЗИ ГЪРКОВ НИ ОМРЪЗНА ПРЕДИ ДА СЕ КАНДИДАТИРА. ДАЙТЕ СЛЕДВАЩИЯ!
3.
===
07.09.2015 23:03:45
18
13
Поредния надут пуяк. Още от сега започна да се изхвърля. Намали малко темпото, че ние знаем някои други работи.
2.
Зоро
07.09.2015 22:37:41
3
30
С тази статия причинявате безсънна нощ на Жабови.
1.
5kof
07.09.2015 22:27:49
10
37
Най-сетне се появи единица пред нулите. Успех Живак!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Правителството готви нов механизъм за изчисляването ѝ от 2027 година Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Общината няма да проверява цените на частния бизнес, но започва постоянен и безкомпромисен контрол за спазването на правилата Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Жанет Немет е загинала тази сутрин в столичния спортен комплекс "Диана" САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София Иван Демерджиев постави въпроса пред представител на Департамента по вътрешна сигурност на САЩ Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Опакована като борба със спекулата, новата данъчна идея рискува да оскъпи наемите на младите семейства и да вдигне цените на ежедневните стоки и услуги Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Ароматен и идеален за кафе Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Вицепремиерът Гълъб Донев изпрати указания за Бюджет 2026, които предвиждат лични вноски за чиновници и магистрати, но изключват МВР и армията Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Момчетата на 2 и 4 години са открити мъртви в автомобил в двора на баба им Търсят „яхтени русалки“ за Созопол срещу 200 евро във Вайбър Търсят „яхтени русалки“ за Созопол срещу 200 евро във Вайбър Изтекъл чат разкрива как се набира персонал за луксозни партита по Черноморието Замразяват минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г. Замразяват минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г. Максималният осигурителен доход скача, а хиляди чиновници ще поемат част от вноските си
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори