Шест морски плажа в Бургаска област са с нови концесионери
19 Август 2015, Сряда, 11:12 ч.
Договорите влизат в сила от 1 януари 2016 г.
Правителството определи концесионерите на морските плажове „Смокините – юг”, „Смокините-север“, „Каваците-север”, „Златна Рибка“, „Созопол-Буджака“ в община Созопол и „Козлука“ в община Несебър. Концесионерите са определени след проведени конкурси, а договорите влизат в сила от 1 януари 2016 г. Това съобщиха от правителствената пресслужба.
Концесионерът, който ще стопанисва плаж „Смокините – юг” е „Орко Бийч” ООД. Концесионерът се задължава да осигури 55,44 на сто от активната плажна площ за свободно и безплатно разполагане на плажни принадлежности. Преместваемите обекти и съоръжения за бързо обслужване и спортно-развлекателни дейности ще са в размер на 1,98 на сто от площта на обекта на концесия, с изключение на площта на дюните. Размерът на концесионното плащане за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от МС Методика и предложения от концесионера размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане в размер на 3,1 на сто.
„Черноморска брегова група” ООД ще стопанисва плажа „Смокините-север“. Концесионерът се задължава да осигури 52,21 на сто от активната плажна площ за свободно и безплатно разполагане на плажни принадлежности, преместваемите обекти и съоръжения за бързо обслужване и спортно-развлекателни дейности ще са в размер на 2 на сто от площта на обекта на концесия, с изключение на площта на дюните. Размерът на концесионното плащане е определен съгласно приетата от МС Методика и предложения от концесионера размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане в размер на 2,1 на сто.
Плажът „Каваците-север“ ще се стопанисва от „Черноморска брегова група” ООД. Концесионерът се задължава да осигури 52,17 на сто от активната плажна площ за свободно и безплатно разполагане на плажни принадлежности, преместваемите обекти и съоръжения за бързо обслужване и спортно-развлекателни дейности ще са в размер на 2 на сто от площта на обекта на концесия, с изключение на площта на дюните. Размерът на концесионното плащане е определен съгласно приетата от МС Методика и предложения от концесионера размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане в размер на 3 на сто.
Плажът „Златна рибка” ще се стопанисва от „Ами Груп Р” ЕООД. Концесионерът се задължава да осигури 65 на сто от активната плажна площ за свободно и безплатно разполагане на плажни принадлежности, преместваемите обекти и съоръжения за бързо обслужване и спортно-развлекателни дейности ще са в размер на 1,08 на сто от площта на обекта на концесия, с изключение на площта на дюните. Размерът на концесионното плащане за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от МС Методика и предложения от концесионера размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане в размер на 4,9 на сто.
Плажът плаж „Созопол-Буджака” ще се стопанисва от „Бамбуа” ЕООД. Бъдещият концесионер ще осигури 58 на сто от активната плажна площ за свободно и безплатно разполагане на плажни принадлежности, преместваемите обекти и съоръжения за бързо обслужване и спортно-развлекателни дейности ще са в размер на 1,882 на сто от площта на обекта на концесия. Размерът на концесионното плащане за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика и предложения от бъдещия концесионер размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане 7,12 на сто.
„Строително предприемачески холдинг” ЕООД е определеният концесионр на плажа „Козлука”. Бъдещият концесионер ще осигури 90 на сто от активната плажна площ за свободно и безплатно разполагане на плажни принадлежности, преместваемите обекти и съоръжения за бързо обслужване и спортно-развлекателни дейности ще са в размер на 0,2 на сто от площта на обекта на концесия. Размерът на концесионното плащане за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от МС Методика и предложения от бъдещия концесионер размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане 3 на сто
В категории:
Животът
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
Сладкиш 7+7+7: Рецептата, която се помни от първия път и се изяжда още по-бързо
Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия!
Западнонилската треска плъзва из Гърция: 45 нови случая за седмица, жертвите станаха 9
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия
