×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шивачки: Италианец дойде да ни използва като роби и не ни плати, това е кражба


Шивачки: Италианец дойде да ни използва като роби и не ни плати, това е кражба
200 шивачки от Лом излязоха на протест, защото стоят без заплати вече близо половин година.
13 Юли 2015, Понеделник, 12:11 ч.

200 дами чакат заплатите си от февруари, гладуват, но се надяват държавата поне да ги защити

200 шивачки от Лом излязоха на протест, защото стоят без заплати вече близо половин година. От месец май те са съкратени, но и до ден днешен четирите месечни възнаграждения не са им изплатени, въпреки обещанията на италианската фирма - работодател. Пред камерата на Нова телевизия Наташа Василева, която работила близо седем години при некоректния работодател, сподели, че заедно с колежките си е работила по 24 часа, за да може да изпълняват поръчките, а сега умират от глад.  Неизплатените й заплати са близо 2000 лева.

„Ходя да си търся парите и чиновниците все повтарят, че чакали обаждане от Ломбарди. Може ли този частен инвеститор да дойде в България и да ни използва като роби в буквалния смисъл и да не си плати? Това е кражба“, заяви Наташа.
Тя показа писмо от собственика на фирмата, с което я уведомява, че до края на юни ще бъдат изплатени февруарските заплати с всички останали дължими суми. Няма обаче никакъв резултат, добавя излъганата жена. Ако някой от министрите не взема заплата 4 месеца, какво ще яде, пита тя и споделя, че заплатата на съпруга й не стига за покриването на разходите.
Нейна колежка пък сподели, че заради това, че не може да плаща вноските по банков кредит, финансовата институция го е направила изискуем и сега трябва да се платят 6000 лева, а тя няма пари дори за храна. Празен е хладилникът и на другите дами, които се надяват държавата да защити правата им.

В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
2
Коментара
Мария АРНАУДОВА Ким Чен-ун увери Путин в "непоклатима" подкрепа  Ким Чен-ун увери Путин в "непоклатима" подкрепа  25/03/2026, Сряда 09:22 1
Флагман.БГ Леща яхния като едно време Леща яхния като едно време 24/03/2026, Вторник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път 24/03/2026, Вторник 20:18 1
2
Коментара по темата
2.
Darina Atanasowa
14.07.2015 00:26:11
0
0
BG РЕАЛНОСТ!
1.
kiro kirov
13.07.2015 10:48:02
2
5
Затова който работи при чужденец да си иска заплащането на седмица както е в Европа. Не да идват тука и да е правят на тарикати.. !!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почти 4800 кандидати се борят за 240 места на изборите на 19 април Почти 4800 кандидати се борят за 240 места на изборите на 19 април ЦИК отчита над 50 000 заявления за гласуване в чужбина, а в страната се очаква да отворят близо 12 000 секции Разбиха наркокъща в село край Средец, намериха и оръжия Разбиха наркокъща в село край Средец, намериха и оръжия Общо 5 мъже сгафиха с наркотици в Бургаско Ф-Студио: Крум Зарков за честта да оглави листата на БСП в Бургаска област Ф-Студио: Крум Зарков за честта да оглави листата на БСП в Бургаска област Той си дава ясна сметка защо поема Столетница в този ключов и опасен за държавата момент Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Конкурсът се провежда за осма поредна година и се утвърди като водеща платформа за изява на деца от цялата страна  БСП в Бургас пое тази вечер твърдо уверена в добрия резултат на 19 април БСП в Бургас пое тази вечер твърдо уверена в добрия резултат на 19 април Президентът Георги Първанов (2001-2012) убеден, че Зарков ще надмине него самия в политиката, активът благодари на инж. Петър Кънев за отдадеността му към бургаската организация през последното десетилетие  Тревога сред шофьорите и в КЕВР заради войната с Иран, токът и парното поскъпват Тревога сред шофьорите и в КЕВР заради войната с Иран, токът и парното поскъпват Председателят на КЕВР Пламен Младеновски е притеснен Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  До 16:00 часа на 26 март в платното за Варна се възстановяват ограничителни системи, а трафикът преминава с ограничение до 70 км/ч Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години През септември 2009 година 37-годишният мъж нападнал и ограбил гръцка гражданка, грози го затвор до 15 г. Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Над 70 гимназисти чуха как дилърите примамват деца, какви са рисковете от вейповете и какви присъди следват при престъпления с наркотици ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април
Ким Чен-ун увери Путин в "непоклатима" подкрепа  Ким Чен-ун увери Путин в "непоклатима" подкрепа  Писмо на севернокорейския лидер потвърди задълбочаването на връзките между Москва и Пхенян на фона на войната в Украйна и данните за севернокорейско участие на руска страна Спечелихме войната, обяви Тръмп, но Техеран не спира ударите по Израел Спечелихме войната, обяви Тръмп, но Техеран не спира ударите по Израел Преговорите с американците са приключили завинаги, заяви пък външният министър на Иран Абас Арагчи Техеран с нов удар по бизнеса: Иска по $2 милиона на танкер Техеран с нов удар по бизнеса: Иска по $2 милиона на танкер Спират и доставките на втечнен природен газ Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Дете на 14-години е било принудено да износи близнаците на майка си и приятеля ѝ Дете на 14-години е било принудено да износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Италия се справя фантастично, десницата е впечатляваща“, а италианският вицепремиер Матео Салвини е най-силният управляващ фактор на патриотите в Западна Европа. Но италианските патриоти са принудени да правят непрекъснати компромиси с Брюксел, каза той Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон „Важно е да имаме ясна картина за записванията, да чуем препоръките на бизнеса и да реагираме навреме. България трябва да бъде позиционирана като сигурна и предвидима дестинация за предстоящия летен сезон“, заяви министърът на туризма Ирена Георгиева Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Един човек е леко пострадал, а шофьорът е отведен от полицията след инцидента на оживено кръстовище Тези зодии ще забравят за проблемите си Тези зодии ще забравят за проблемите си Промени обещават да обхваната всички сфери на живота им
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори