×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Готов съм отново да финансирам Нефтохимик, ако решат проблема с базата


Готов съм отново да финансирам Нефтохимик, ако решат проблема с базата
По времето на бургаския бизнесмен Николай Филипов „шейховете” извървяха пътя от „В“ до „А“ група
02 Юли 2015, Четвъртък, 21:20 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: Евгения ДЖАМБАЗОВА

Проектът за стадион в „Славейков” е напълно реализуем, но трябва да се уточни в детайли какво ще представлява съоръжението


Николай Филипов пое Нефтохимик през 2011 г. По времето на бургаския бизнесмен „шейховете” извървяха пътя от „В“ до „А“ група. Заради липса на помощ от бизнеса и подходяща спортна база Филипов се оттегли от отбора през 2013 година. Въпреки това той продължи да помага по един или друг начин на клуба. В интервю за Флагман.БГ бизнесменът заяви, че е готов отново да се ангажира с издръжката на „Нафтата”, но при определени условия.

-Г-н Филипов, ще продължите си да бъдете пряко ангажиран с финансовата издръжка на Нефтохимик? Отборът вече има нови собственици, обяви големи цели за завръщане в елита на българския футбол.

-Да, ще продължавам да помагам на Нефтохимик. Издържам детско-юношеската школа. Още преди две години, откакто се отказах от мъжкия отбор, се занимавам само с ДЮШ. Бих помагал отново на мъжкия отбор. Само ако има ясна визия за развитие и спортно-техническо съоръжение, което да отговаря на изискванията за лиценз за „А” група. Иначе всичко друго просто е безсмислено. Хвърляме едни пари на вятъра и стоим на едно място. И в момента помагам на Нефтохимик, но това, което се прави за мъжкия отбор от моя страна, е много малко. Предпочитам да давам на децата, за да можем да подготвяме едни бъдещи футболисти. Ако имаме собствена база, тогава бих помагал отново и на мъжкия отбор.

-Споменавате проблемите с базата. Тази година Нефтохимик отново се завръща на стадион „Лазур”. Може ли това да реши проблема?

-Не, не може. Защото на стадион „Лазур” сме под наем. Той не е наш стадион. Колкото и малък или голям да е наемът, той се отразява на отбора и на неговите собственици. Не е въпросът единствено и само за стадиона, където се играят официалните срещи. Трябват ни и тренировъчни терени. Имаме една група 19-годишни, които също играят официални мачове, както и мъжки отбор, които нямат къде да тренират. В момента те се подготвят или в Долно Езерово или в Българово. Терените там обаче нямат добра дренажна система, натоварени са изключително много. Настилката не е пригодена за такива натоварвания, има предпоставки за контузии. А терените, с които разполагаме в Бургас, не са достатъчно големи за провеждането на добра подготовка.

-Имаше идея децата на Нефтохимик на тренират на обновения стадион „Черноморец”, в който УЕФА инвестира доста средства преди европейското за юноши?

-За съжаление, стадион „Черноморец” е собственост на частно дружество. Въпреки че в него има и общинско участие, Общината не може еднолично да вземе решение да допусне отбор извън марката „Черноморец” без съгласието на собственика на съоръжението.

-Ако все пак отборът се заърне в „А” група, където са необходими сериозни финанси, готов ли сте отново да помагате на Нефтохимик?

-Колко пъти да го играем това мероприятие? Един път нали го вкарах в „А” група. И какво стана? Общо взето само дадохме едни пари и никакво развитие. Следващата година вместо в „Б” група, даже отидохме в окръжните групи. Няма смисъл от това. Без ясна визия и спортно-техническа база за мен е абсолютно безсмислено. Ако сме под наем и сме зависими от някой, който дойде и ни каже днес наемът ви е 1 000 лв., а утре – 20 000, ние просто ставаме заложници на собствените си пари, идеали и намерения. За мен този въпрос е приключил.

-Според Вас какъв е шансът този проблем с базата да се разреши положително за Нефтохимик? Защото, както и Вие споменахте, двата стадиона в Бургас се оказват частна собственост.

-По принцип има възможност, има и решения. Но те не могат да се случат в рамките на няколко месеца. Община Бургас в лицето на кмета Димитър Николов се грижи за това нещо. Но не всичко зависи от него. Има и други обективни препятствия, които трябва да се преодолеят. Но проблемът може да се реши. След като стане това нещо, вече съм готов отново да финансирам мъжкия отбор. Тогава вече ще мога съвсем спокойно да гледам феновете в очите и да знам, че като ги давам тези пари, те само ще подобряват бургаския футбол. А не постоянно да сме в една схема като пожарникари само да гасим нещо и да се чудим как да спасяваме отбора.

-Има предложение за строеж на нов стадион в парк „Изгрев”. Доколко е реализуем такъв проект?

-Мисля, че е абсолютно реализуем. Въпросът обаче е какво ще се прави на този стадион? Ще се тренира ли или ще се играят официални мачове. Не може едното и другото. Важно е да се уточни и каква ще бъде настилката. Ще има ли трибуни, плувен басейн? За професионално спортно съоръжение това, което се предлага, няма да е достатъчно.

В категории: На терена , Спорт


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Тези грешки унищожават телефона ви Тези грешки унищожават телефона ви 16/12/2025, Вторник 11:00 1
Тервел ИЛИЕВ Отборът на Бойко Борисов фалира Отборът на Бойко Борисов фалира 16/12/2025, Вторник 10:10 1
Тервел ИЛИЕВ Празничен базар отвори врати в Царево Празничен базар отвори врати в Царево 16/12/2025, Вторник 10:02 0
5
Коментара по темата
5.
Nbfc
03.07.2015 10:31:20
4
6
Шараните какви жалки същества са, вместо да си гледат жалкото подобие на отбор се интересуват повече от Нафтата. Как е във В група па селата? Добре ли е? Май бива? :) Нещо напоследак няма нито една новина за ПСФК Вихър Айтос защо така? Да ви еба майката жалбаджии!!!!
4.
GF-Green Faggots
03.07.2015 00:38:13
3
9
Ей,шарани,няма да ни дразните,че виждате какво се получава,причернява ни пред очите и даже не може да прочетем какво сте написали като зиления под мен.То малко и акъл ни липсва да го разберем,но това не ни пречи да ви счупим от свирки,където ва барнем.
3.
Зелен Бургас
03.07.2015 00:12:17
4
4
В сметката на общината таранка заблудена .Провери глупак проверии....И сумата е 100 за СНЦ Нефтохимик мазна люспо.Нещастник !
2.
соко
03.07.2015 00:00:59
1
9
Абе картуна тъпа,джомчаза и дебелия да 1год са получили от общината 200 бона.по 100 хил за школата от три набора(играещи в областта) и 100 хил за снц-то играещо по ДЕВЕТ мача на полусезон.годишния бюджет за Б окръжна на един отбор е максимум 8-9 хил лв.а познай от общо изхарчени за школа и сбирщината в Б окр група-50-60 хил лв-къде са останалите пари???къде???
1.
1
02.07.2015 23:51:24
6
9
До VG:
Слушай ве паляк .Кой да лапка?Ччовека давал лочни средства за благото на отбора три години за даможем всички зелени да изживеем страхотни мигове .Жалко че бе сам и никой не подаде рака.Сега като се намериха други съмишленици -лапкал.Майка ви дейба лайнояди .А за Джамбаза и Кольо какъв кокъл да пускат бе? В Б окръжна ли ?Aма че кокъл .Или сега като се задава по- добро бъдеще почват завистниците да стават дейни!Нещастна таранка!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тези грешки унищожават телефона ви Тези грешки унищожават телефона ви Въпреки че има много начини да удължите живота на батерията на вашето устройство, ето тези, които е добре да избягвате, ако искате да запазите дълготрайността на батерията си Арести на топ полицейски шефове разкриват тайна война в МВР Арести на топ полицейски шефове разкриват тайна война в МВР Полицаи, наркотици и съмнения за дългогодишна колаборация Красотата ще спаси януари и февруари! После трябва да отрезнеем Красотата ще спаси януари и февруари! После трябва да отрезнеем Нека ние влезем в Рекордите на Гинес като първата държава с двама премиер-министри едновременно! И не какви да е, а жени и то красиви и фотогенични Поморийчета с престижни награди от Национален конкурс Поморийчета с престижни награди от Национален конкурс Ето как се отличиха Отборът на Бойко Борисов фалира Отборът на Бойко Борисов фалира "Витоша" Бистрица преустанови участието си във В група МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември Поради обявена национална стачка във въздушния транспорт са възможни закъснения и отмяна на полети Празничен базар отвори врати в Царево Празничен базар отвори врати в Царево Кметът Марин Киров уважи събитието Почина ученият Трендафил Кръстанов открил най-старата българска книга Почина ученият Трендафил Кръстанов открил най-старата българска книга Откритието му във Ватиканската библиотека промени представите за началото на българската книжнина Цветомир Найденов към Бернардо Коуто: Успех, майсторе! Цветомир Найденов към Бернардо Коуто: Успех, майсторе! Коуто е първото зимно попълнение на тима на Найденов Рецепта без преглед и по-лесна смяна на личния лекар от нова година Рецепта без преглед и по-лесна смяна на личния лекар от нова година Промените в Националния рамков договор целят по-лесен достъп до медицинска помощ и облекчаване на пациентите  
ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро На 1 януари 2026 г. левът отива в историята – вижте какво още трябва да знаете МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември Поради обявена национална стачка във въздушния транспорт са възможни закъснения и отмяна на полети Унищожи ли Украйна руска подводница за 400 милиона долара? Москва и Киев с официални позиции Унищожи ли Украйна руска подводница за 400 милиона долара? Москва и Киев с официални позиции Командването на Черноморския флот на РФ заяви, че информацията не отговяря на действителността Русия узаконява изземането на жилища в окупирана Украйна Русия узаконява изземането на жилища в окупирана Украйна Новият нормативен акт засяга милиони украинци, напуснали домовете си заради войната, и отваря пътя за масова преразпределителна собственост Учените са озадачени от гигантска структура, скрита под Бермудските острови, която е „различна от всичко друго на Земята“ Учените са озадачени от гигантска структура, скрита под Бермудските острови, която е „различна от всичко друго на Земята“ Бермудският триъгълник може да е една от най-големите мистерии в света, но учените току-що откриха нещо още по-озадачаващо в района Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama" Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama" Звездата от Детройт, чиято музика беляза цели поколения, си отиде след дълги здравословни проблеми, но остави вечен отпечатък с хитовете си Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам Той попада под ударите на разследване по сигнал, подаден от бивш асистент – прокуратурата иска сваляне на имунитета му Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Новият дрон "Sub Sea Baby" на украинските сили е нанесъл сериозни щети на руска подводница, способна да изстрелва крилати ракети "Калибър", сочи информация от СБУ Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния 32-годишният Ник Райнер е задържан с гаранция от 4 млн. долара Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Напрежение по време на традиционната игра с жартиера предизвика масова разправия с хоспитализирани и полицейско разследване
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори