×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Помните ли осъдения за убийство Динко Сменовски? А дали той не каза истината за Горан?!


Помните ли осъдения за убийство Динко Сменовски? А дали той не каза истината за Горан?!
Доколко тази версия на Сменовски (в кадъра), за която ви разказваме е вярна, е друг въпрос. Но днес тя звучи като звучен шамар за съда, който кредитира изцяло Горан, за това говорят и няколкото му висящи дела без присъди към момента Какво ли би станало, а
Тема в развитие
Прокуратурата надцака кошмара на Бургас Горан: Обвиниха го в побой над надзирател Кошмарът се сбъдна: От 1 септември Горан излиза на свобода, пуснаха го под гаранция Горан: Пия си хапчетата, но чувам гласове! Лъже ли?! Eто го стращилището Горан! Няма да повярвате как се е променил след 6 месеца в лудницата Бургас трепери: На 1 септември освобождават от затвора страшилището Горан? Първо във Флагман.бг! Прибират до дни опасния рецидивист Горан Горанов в затвора. Ще спре ли мистерията с кръстовете? Извънредно! Задържаният екс бодигард Горан Горанов троши стъкла в ареста и си реже вените! Помните ли осъдения за убийство Динко Сменовски? А дали той не каза истината за Горан?! Бившият гард Горан се разбеснял, докато си купувал запалка в центъра на Бургас Извънредно! Арестуваха Горан - дрогиран хвърлил бомба в денонощен магазин Съдът тикна абстинентния Горан Горанов в затвора Най-после! Търсят Горан Горанов, за да го арестуват Бившият гард на Георги Танев съвсем изтрещя в полицията: Проби с главата си 10 см. дупка във врата Абстинентният бивш гард на Жоро Танев пак в действие, блъска и обижда клиенти в интернет клуб „Имортал” Гардът на убития Георги Танев с тежка абстиненция от наркотиците, пуснаха го от ареста, за да се лекува Арестуваха бившия гард на Жоро Танев - Горан за въоръжен обир на хлапак
виж още
скрий
23 Февруари 2015, Понеделник, 11:16 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВ

Неадекватното наркоманско поведение на бившия гард днес буди сериозни притеснения и ни кара да си споним за Динко от Смолян




„Горан уби Георги Танев!“. Това шокиращо твърдение на Динко Сменовски, осъден за убийството на бившия съсобственик на голямата строителна фирма„Евробилдинг инженеринг“ преди две години се възприе за абсурдно. Никой не му вярваше. Горан освен гард бе и сред най-близките приятели на Георги Танев. Негова работа бе да го пази от такива като Динко Сменовски, а не да го напада. Заради това и съдът отхвърли твърденията на Динко и го осъди на 8 години затвор, които впоследствие бяха увеличени на 10.

В онзи момент Горан Горанов изглеждаше различен човек. Идваше в съдебната зала със стилен костюм, риза и хендсфри. Повече приличаше на млад бизнесмен, отколкото на охранител. Поне на пръв поглед поведението му бе нормално, дори солидно. От другата страна Динко бе просто едно жалко бедно момче от Смолянско, издържащо се от сводничество в долнопробен бардак.

Три години по-късно Динко изтърпява присъдата си за убийството на Танев, а Горан Горанов е редовен герой в криминалната хроника на Бургас. Изцепките му следват една след друга. Бившата спортна надежда на България изглежда тотално затънал. Пребива по улиците 15-годишни хлапаци, вилнее в следствения арест, хвърля бомбички в магазини. Все действия, които поставят под съмнение психическото му състояние и мнозина си задават въпросите: Кой допуска Горан все още да е навън? Защо при цял поменик от престъпления той продължава да е на свобода?

В този момент се сещам за Динко Сменовски и се питам дали, ако трябваше днес да разкаже своята версия за убийството на Георги Танев, тя би се възприела по-сериозно - и от съда, и от обществото.

Ето и какво каза Сменовски на 19 април 2012 година:

„Мисля, че беше след 24 часа, но нямам точен спомен, сам отидох в бара. Слязох долу и седнах на сепарето под стълбите. Нямаше други клиенти. На кръглата маса срещу моето сепаре имаше три момичета. Никое не стана да танцува. Поръчах си безалкохолно. Сервитьорката беше с тъмна коса, Лили ли, Лиляна ли беше? Момичетата на масата бяха Боряна, Антоанета и Джизела. Други лица от персонала не си спомням дали е имало. Лично не се познавам с момичетата, знам им имената от медиите, вестниците, от делото. Мина известно време, не мога да кажа колко точно от влизането ми. Чу се някакъв шум и влязоха двама клиенти. Единият почти веднага се върна обратно нагоре (Горан), другият седна на сепарето срещу моето. Не ги познавах, виждах ги за първи път. От заседателната зала в съда разбрах имената им. След като Георги седна, едно от момичетата (Джизела, б.р.), отиде да танцува на пилона. Тя стана, спря се за няколко секунди и продължи към пилона. Георги си играеше нещо на телефона. Той си поръча пиене. Разстоянието между неговото и моето сепаре беше около 4 метра, имах пряка видимост към Георги и това, което прави. В един момент, докато сервитьорката го обслужваше, той вдигна глава и погледите ни се засякоха, аз веднага наведох поглед надолу, за да не си помисли човека, че нещо го наблюдавам. После пак вдигнах поглед, пак си засякохме погледите и той ме изпсува: „Да ти е.а майката!“. Аз не реагирах, защото като влязоха двамата, изглеждаха пияни. Не реагирах, за да не стане конфликт. Той пак нещо изпсува на майка и аз го погледнах отново, тогава видях, че ми показва среден пръст. От място му казах на по-висок тон, заради музиката, че не искам проблеми. При което той отвърна „Ти сега ще видиш какви проблеми ще имаш“. В този момент Горан се върна отгоре, насочи се към сепарето на Георги, наведе се към него, а Георги ме посочи с пръст. Горан и Георги станаха и се насочиха към мен. Аз се изплаших и разбрах, че ще стане нещо кофти. Огледах се за изход, единствената ми възможност беше да мина пред сепарето, да заобиколя колоната и да се кача нагоре. Когато бях застанал пред сепарето вече Георги и Горан бяха пред мен. Отдясно Горан, отляво Георги. Горан ми удари силен шамар. Шамарът беше силен, залитнах. Георги извади нож от областта на корема си. Кухненски, около 25 см. Аз се изплаших при вида на ножа, легнах на сепарето и се свих. Извиках му: „Махни този нож, бе човек, махни го“, в следващия момент и двамата се бяха надвесили над мен - Горан с двата меча и Георги с неговия нож.

„Сега ще ти отрежа главата, копеле, знаеш ли кой съм аз?“

Георги ме хвана за врата и ме повали на земята. По същото време Горан крещеше и псуваше „Да ти е.а майката!“, Георги ме събори в краката на Горан. Главата ми беше в краката на Горан. Докато бях на земята, усетих остра болка в областта на врата, от пробождане. Стана ми горещо, обля ме топла вълна. Георги викаше „Ще ти отрежа главата, ще те убия!“

Видях, че Георги замахва и рани Горан. Мисля, че някъде отляво, между мишницата и кръста. После Горан се обърна фронтално към Георги и му каза: „Не стига, че спиш с гаджето ми, сега искаш и да ме убиеш, ще ти е.а майката“. След това Горан намушка Георги в областта на слабините.

В този момент докато двамата се разправяха, аз избягах по стълбите. Хванах такси и отидох в болницата. Отидох в противошокова зала, за да ми зашият раната. Чух медицинския персонал, че чакат линейки от някакъв бар. Предположих, че става въпрос за Георги и Горан и помолих една от сестрите да ме скрие. Страх ме беше, искаха да ме убият. Доведоха Георги с носилка, после и Горан. И тримата бяхме в една зала. Медицинската сестра дръпна завесата и ме скри на едно легло, те не знаеха, че съм там. След това дойде един полицай, който ми каза, че съм арестуван и ме прибраха в Първо районно. Разказах на полицаите това, което разказах и на вас. Докато бях там, двама от полицаите искаха да разговарят насаме с мен. Единият каза, че е приятел на Танев и, че не го интересува какво се е случило и че аз съм бил виновен. Той почна да ме бие. После влезе друг цивилен полицай и му каза да спре да ме бие, че още не съм минал съдебен лекар. Удряше ме със сапун увит в чорап по корема, защото така не оставало следи, за да се видят от лекар..."

В категории: Темида


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
16
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 0
Димитър КИРЯКОВ Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове 30/07/2026, Четвъртък 19:21 0
Димитър КИРЯКОВ Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй 30/07/2026, Четвъртък 19:00 0
16
Коментара по темата
16.
;;;
28.02.2016 23:24:49
0
2
Горан-Наркоман!
15.
до № 14 Капитанов
24.02.2015 13:39:31
0
2
кажи нещо повече за Тоня?
14.
Sakeliinik na Dinko
23.02.2015 22:33:40
2
8
Tova sa izmislici, parvona4alnata my versia be6e 4e sa go napadnali i toi im vzelnoja i namy6kal Georgi.
13.
kapitanov
23.02.2015 22:24:23
1
2
Tonq li chukashe Georgi ?
12.
dandan
23.02.2015 22:08:44
1
14
Леле кви идиоти ..не стига че двамата тръгнали да ръгат тоз ами се изпоръгали помежду си хахахаф смешни и много жалки герои.
11.
Лисичков
23.02.2015 18:50:18
1
21
Дай Боже, Горан да посети и децата на тези, които го покровителстват.
10.
333
23.02.2015 18:48:32
4
12
Динко Сменовски имаше много слаб защитник - адвокат Марковски и още една треторазрядна адвокатка от Бургас, не си спомням името. Но вече всичко е свършено-присъдата не може да се ревизира...жалко за убития Георги Танев! Лека му пръст!Адвокатите които нае сестра му явно са били на високо ниво! Май бяха Нейчев и Потеров?
9.
стоян
23.02.2015 18:04:08
11
1
Ей това са ми прилича на бледия тъпак Путин
8.
do ob6testvenoto mnenie
23.02.2015 17:57:28
1
15
da go ima li goran sred nas i decata ni ili da e v zatvora/ludnicata vas pitam
va6ite deca sy6to izlizat na ulicata zamislete se
7.
BG
23.02.2015 17:14:08
0
20
И на децата им е ясно, че явно пее за някой оперативно интересен и минава метър.
6.
цв цв
23.02.2015 14:59:00
3
36
Само за протокола. След направените съдебни експертизи, се останови, че раните на жертвата са 1.5 см широки и 3 см. дълбоки. По някаква странна случайност отговарят точно на остриетата на иззетите щикове от Горан Горанов. Защо ли ????
5.
пп
23.02.2015 14:45:25
15
14
замислете се какво е логиката. Това момче може да не е убиец, никой не е такъв, докато не дойде момент в който трябва да се защити.няма логика да е Горан, това не е плавилно, което пишете не можете да набеждавате някой за убийство, след ката съда не го е направил.
4.
Запознат
23.02.2015 14:33:31
6
39
Това което казва е вярно, Танев чукаше кървава на Горан. И същата вечер Горан вълна с два меча в един Интернет клуб в меден рудник(един меч е същия като този с който беше наричан танев) И е факт че след този инцидент Горан полудя и започна редовно да се друса. Ама по лесно дойде на мвр да обвинят другия защото по лесно обвинение без да се пътят много.
3.
до qqq
23.02.2015 14:30:19
9
32
Който нож вади от нож умира.Версията на човек без толкова възможности,контакти било то полицейски било то на юристи за разлика от починалия много повече се връзва с версията наркомана "Гангстер" и ако познаваш Горан трябва да ти е ястно ,че това е типично в негов стил
2.
НЕ СВЪРШЕНА ПОЛИЦЕЙСКА РАБОТА
23.02.2015 14:27:59
6
78
Динко Сменовски!!! ПОЗНАВАМ ТОВА МОМЧЕ ОТ БОКСОВАТА ЗАЛА В КОЯТО ТРЕНИРАХ ! ДОБЪР,ВЕЛИКОДУШЕН,УЧТИВ....ТОВА СА ВСЕ КАЧЕСТВА КОИТО НЯМА КАК ЕДИН УБИЕЦ ДА ПРИТЕЖАВА. СЛЕДНОТО КОЕТО ПИТАМ АЗ Е : ДО КОГА ВЪПРОСНИЯ ГОРАН ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ДА РАЗПЛАКВА МАЙКИ НА НЕВИННИ МОМЧЕТА ? КОЛКО ХОРА ТРЯБВА ОЩЕ ДА ИЗГОРЯТ ЗАРАДИ ПСИХИЧНИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ НА ТОЗИ ПСИХОПАТ? ИЗЛИЗАМ С АПЕЛ ПРОКУРАТУРАТА ДА СИ СВЪРШИ РАБОТАТА И ДА НИ ОТЪРВЕ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ ОТ ТОЗИ ПАРАЗИТ ЗА ОБЩЕСТВОТО!
1.
qqq
23.02.2015 14:20:38
33
25
Нямате право да защитавате тезата на убиеца без да изложите и тезата на обвинението. Внушенията които правите са в явно несъгласие с журнистическата етика. Може би трябва СЕМ да се самосезира?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Ромският славей представи новата си песен, докато хапва бургаски кебапчета върху капака на скъп джип в Морската градина Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Две големи дневни партита ще съберат феновете на балканския трап и най-силните хитове на родната сцена Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Лицензиран оценител е изчислил, че "Е енд К" ООД може да придобие общинския имот за 260 евро за кв.метър, цената се стори обидно ниска на съветниците и те отхвърлиха предложението Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори