×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бучащи и капещи климатици тероризират семейство в бургаския ж. к. Славейков, от РЗИ вдигат ръце


Бучащи и капещи климатици тероризират семейство в бургаския ж. к. Славейков, от РЗИ вдигат ръце
Климатиците на блок като като този се оказва, че създават проблеми за живущите в съседство. Шумът от тях е непоносим, а реките, които се стичат често замръзват
18 Януари 2015, Неделя, 02:13 ч.
Автор: Флагман.бг снимка: Евгения ДЖАМБАЗОВА

Обадих се в полицията, но ми казаха, че не можели да забранят на хората да се отопляват, казва Лидия Андонова



Аз и семейството ми сме подложени на 24-часов терор от бръмчащи и капещи климатици. Бученето е непоносимо! На всичкото отгоре, за да излезем на терасата, трябва да си обуем кънки за лед, нормално ли е това и кога ще се вземат мерки за безразборното поставяне на подобни уреди по фасадите на сгради, пише нашата читателка Лидия Андонова. Тя е възмутена от съседите си, на които се оплаквала многократно, но те нехаели. Подавала е сигнали и до полицията, както и до РЗИ. Оттам обаче били безсилни.

Оказва се, че зимният сезон и постоянната употреба на отоплителните уреди над нейния апартамент са докарали до лудост цялото семейство. Затворените прозорци не изолирали шума, а капенето на климатиците в балкона й водело до замръзване.

„Забраних на детето си да излиза на терасата, защото е адски хлъзгаво. Страх ме е да не падне. Обадих се и в полицията, но от там вежливо ми отговориха, че няма какво да направят. Не можели да забранят на хората се отопляват“, ядосва се Лидия Андонова.

Тя опитала да ангажира с проблема си и РЗИ, но след като им обяснила, че вечер шумът е най-силен и непоносим, те отвърнали, че работното им време не включва замерване през тъмната част на денонощието.

„Въртя се в омагьосан кръг, обръщам се към вас, защото вярвам, че има много други хора с подобен проблем. Крайно време е да се вземат мерки и да се въведе наредба, в която ясно да се посочва как и къде могат да се поставят климатици. Както и наказания, за тези, които са по-шумни. Дори по улицата, като вървиш можеш да се пребиеш, заради течовете на подобни уреди върху самите тротоари“, казва още Лидия Андонова




29
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 1
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
29
Коментара по темата
29.
Veche ne se trae
19.11.2022 08:11:56
0
2
Ako gi prebiq togava policiqta 6te oburne li vnimanie
28.
Някоя
19.01.2015 01:15:03
0
4
Абе хора много сте зле ( мими и комшия) защо да си остъкляваме терасите? Защото на някои като вас му се свиди 10лв да му сложат една тръбичка, затова ли? И не ние сме за пустинята, както ние гледаме да не създаваме НЕПРИЯТНОСТИ НА СЪСЕДИТЕ така и те да се съобразяват с другите.
27.
mima
18.01.2015 23:45:40
13
1
Kato ne vi haresvat mnogo ne6ta.postroite si po edna ka6ta v postinqta i nikoi i ni6yo nqma da vi pre4i.aman ot mranka6ti hora
26.
Комшия
18.01.2015 21:31:47
10
3
Остъкли си терасата ма и няма да имаш проблеми!
25.
лесно и просто
18.01.2015 20:55:53
5
1
Тази жена,вместо да си трови нервите просто да плати на фирма каквото трябва и да го поправят.Ще и излезе около 15лв слагането на тръбичка.
24.
от 5-ти отново
18.01.2015 19:05:54
5
2
Е, виждате ли се на кво приличате? Забравихте времето, когато живеехте гората на Балкана...
Бургас е символ на селяния и гето-мизерия. Уй и як рекет за вас, това заслужавате!
23.
Smith
18.01.2015 18:37:22
0
19
България е аграрна държава и е пълна със селяндури. Селяндури са и архитектите и най-вече "инвеститорите", които за да изпилят и направят сградата възможно най-евтино, изобщо не предвиждат шахти за монтаж на климатици, които да са шумоизолирани и скрити, за да не загрозяват фасадите. Селяндури са и "гражданите", които си кичат климатиците на възможно най-лесното и евтино място за монтаж, без изобщо да помислят как би изглеждало отвън, да не отваряме дума за естетика.
22.
nnn
18.01.2015 17:41:45
19
10
таз пача защо си е продала земите на село ,като нема хал хабер от градски условия на живот , сигурно цървулите с изрязаните пети още ги държи пред входната врата на тъканото чердже от рязани парцали . ЕХ, СЕЛО,СЕЛО
21.
svet
18.01.2015 17:31:02
3
10
а как ви се струва,цепенето на дърва по терасите....ей това не мога да го разбера,да е на село хайде,ама на терасата....
20.
гражданка
18.01.2015 17:22:26
3
14
И аз съм на мнение че трябва да се направи нещо по този въпрос.При нас проблема е:едните съседи до нас си сложиха климатика почти на нашата стена(повечето е на нашата)и бученето е отвратително.А другия съсед през 3 етажа на горе 2 години го молим да си сложи една трабичка на климатика просто за да не капе,а той отвръща че климатикае направен да капе а не капе.Терасата ми се разруши от неговото капене,Нито лято,нито зима мога да си изляза на спокойствие на терасата,дрехите немогат да ми изсъхнат,терасата ми замръзва.Това е пълен кошмар
19.
Славейков
18.01.2015 16:22:28
2
13
Има и по-големи тарикати. Флагман, елате и снимайте в бл.36, вх.2. Човека на 8-ия етаж си е монтирал външното тяло на климатика на стълбищното пространство ВЪТРЕ! във входа! Жалко, че не мога да изпратя снимка, нещо уникално е! :) За шума сами се сещате...
18.
Груйчо
18.01.2015 15:08:41
17
14
"....Обадих се и в полицията, но от там вежливо ми отговориха, че няма какво да направят. Не можели да забранят на хората се отопляват“, ядосва се Лидия Андонова...

По мръсно същество от българина няма ...За всичко гледа да се обърне към полицията, ей тъй от злоба ...
17.
ток и жици
18.01.2015 15:07:02
5
3
Монтирам подово отопление на тераси.
16.
Аз
18.01.2015 14:48:01
7
4
Лесно е, вземи си апартамента и го пренеси до къщата на село.Така и дървата ще ги носиш по-близо и няма да ти е виновен кмета.И на мен ми пречат всички и ще се местя на еверест....там е спокойно въздух свеж и др. екстри.
15.
do 14
18.01.2015 14:18:54
2
13
Да-подкрепям с двете ръце!То както е станало вече-всичко е на лична основа и сами трябва да си търсим решение!
14.
Решение
18.01.2015 12:52:23
15
25
Кака, ти мъж нямаш ли?
Въздушна пушка /има по 150-200 лв/ и бой в перката /там е и мотора на климатика/! 2-3 точни изстрела и климатика е чао!
Изпробвано на нагли комшии и работи безотказно!
13.
Важно!!!
18.01.2015 12:07:03
12
14
Това гето Бургас няма кмет да издаде заповеди че не може всеки негър да си сложи климатик и да капе на комуно-съседите.
Като правят комуно-гето-кооперации трябва да имат централни климатици и да дишат гадните отровени въздуси. Не разбрахте ли че не можете да правите комуно-кооперации а да искате да имате права като при частна къща. Не може двете!!!!
Като влизаш в гето сграда трябва да има яки правила за комуната и негрите вътре. Кмета пак спи, пак няма изработен формат. Както и спи за летището, няма нито полети нито западни компании в Бургас, да еба. А помните ли когато гората живееха по100 години по планините, нямаше такива комунистически гета блокове, това са само Сталиниските изгъзици -- да доведат селяците в града и да ги затворят по гетата --- да еба най хубавия ви град за умиране...
12.
тъпа статия
18.01.2015 12:06:12
10
30
Комшията пърди много често и ме събужда, обадих се на 112 и ми казаха да му напъхам тапа в задника, за да спре да пърди
11.
таня
18.01.2015 11:57:27
12
23
Аз съм съвестна и няма да си пускам стария климатик,ще подложа малкото си дете на студ,тъй като Не мога да си позволя модерен климатик с това все недостигащо майчинство,който да не пречи на съседите ни...или пък да взема да запаля един огън...дано тогава не пречи димът...
10.
Божка
18.01.2015 11:56:52
8
23
Не са виновни собствениците, а тези, които поставят климатиците. Все пак трябва с нещо хората да се отопляват в сгради без комини или ако не желаят отопление с твърдо гориво . То по логиката на госпожата трябва да се забрани отоплението с твърдо гориво, че от дима на комините се осмърдява въздуха и прането.
9.
kmeta
18.01.2015 11:55:39
1
19
ТАКА Е,ТЕЗИ КЛИМАТИЦИ СЪЗДАВАТ НЕУДОБСТВО В НЯКОЙ ОТНОШЕНИЯ ТРЯБВА ДА ИМА ПРАВИЛА ПРИ МЕН ЕДИН КОМШИЯ СИ ГО Е СЛОЖИЛ НА ГЪРБА НА АПАРТАМЕНТА ТАКА ЧЧЕ ДА НЕ ГО ЧУВА И КАТО СЕ ПОЛУЧИ НЯКЪВ ИЗЛИШЕН ШУМ ТОЙ НЯМА КАК ДА ГО ЧУЕ И ТРЯБВА ВСЕКИ ПЪТ АЗ ДА МУ КАЗВАМ ДА ГО ОТСТРАНЯВА И ТАКА ДОКАТО СЕ СКАРАМЕ НЯКОЙ ДЕН
8.
дам
18.01.2015 11:51:27
9
30
На мен пък ми пречи лаенето на кучета , мяукането на разгонени котки , преминаването на камиони и автобуси в малките часове .... ама се съобразявам.
Нямам село , но няколко пъти ходих на вилата на приятели е там пък имаше некъв луд петел ... на кой да се обадя да му замерят децибелите
7.
hoho
18.01.2015 11:28:45
15
7
mnogo si tap hhh apak tazi da si kupi tapi ili da si hodi na selo tam nqma da ima klimatici 5ti ti ot kade si ot nqkoe selce tapanar burgas ako e geto ti si manaf
6.
читател
18.01.2015 11:25:23
6
27
Изцяло подкрепям госпожата и коментатор №1 !Трябва да се въведе наистина някаква общинска наредба,наистина навсякъде е така ,води отвсякъде те капят като минаваш по тротоарите или по стъклата ,или балконите на съседа,Това е безумие ,но и липса на съвест от страна на тези ,за които важи поговорката "На мене да ми е добре ....,а на съседа не ме интересува!"Другият начин е да се разберат междусъседски ,да дойде техник и да отстрани проблема!
5.
hhh
18.01.2015 11:10:44
10
13
Бахти, гетото. Бургас.
4.
hshs
18.01.2015 10:51:35
24
6
Abe izpushila raketo dai shtoto buchi horata da mruznat kolko shte ti zaledi kondenza ot 1 klimatik .. aman ot nejivi nenormalni pensii
3.
Комисар
18.01.2015 10:40:12
51
10
Гнусна недоебана лелко лягай да спиш откачена мома. Те хората тактично са ти били шута , ти ходи занимавай с глупости ... Кой ще се съобразява с теб е дърта девственица ??
2.
до 1
18.01.2015 10:39:13
4
14
Или со...малко кютек
1.
N+
18.01.2015 10:38:04
3
28
Почти навсякъде е така- и в "Славейков", и в центъра и по комплексите-особено във високите блокове,където липсва канализация за външните тела на климатиците-всичко тече или по терасите,или по первазите на прозорците,или директно по земята,където при студ се образува опасна пързалка...
За съжаление-няма къде да се оплачеш,освен да разчиташ на благоразположението и разбирането на съседите си,за да се реши проблема/со кротце и со благо.../
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Очевидци и дрон опровергават официалната версия за трагедията с малките футболисти на Славия Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори