×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте улиците в ж.к. "Меден рудник" в най-добрия град за живеене (СНИМКИ)


Вижте улиците в ж.к. "Меден рудник" в най-добрия град за живеене (СНИМКИ)
В годините на бума в Зона А се построиха десетки кооперации, но никой не помисли за инфраструктурата около тях. Близо десетилетие новодомците са принудени да преминават през кал и калдъръми, за да стигнат до домовете си
17 Януари 2015, Събота, 17:25 ч.
Автор: Лидия НИКОЛОВА Снимки Елена ДРЪНДЕВА

Близо десетилетие новодомците са принудени да преминават през кал и калдъръми, за да стигнат до домовете си

Жителите на най-големия бургаски комплекс "Меден рудник" са изправени пред офроуд изживявания. В годините на бума там се построиха стотици кооперации, но никой не помисли за инфраструктурата около тях. Близо десетилетие новодомците са принудени да преминават през кал и калдъръми, за да стигнат до домовете си. Нашата читателка Елена Дръндева ни изпрати дузина снимки, запечатали обстановката в Зона А в комплекса. Именно там жилищата се продаваха на най-високи цени.
"Кой позволи обаче на предприемачите да строят без да има план за инфраструктурата?", пита нашата читателка.
Както вече писахме, новодомците от сграда "Арена" сами направиха улица пред нея. Австрийската енергоразпределителна компания "ЕВН България" я разкопа за да си прокара кабели, но не я оправи. Ето и снимките:






























В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
45
Коментара
45
Коментара по темата
45.
Mila
01.02.2015 22:26:36
0
0
Хора спрете с тези злобни коментари..Всички вие сте жители на Бургас.Има ли значение кой от къде е и Славейков и Изгрев са били като Меден Рудник с разликата,че това са комплекси правени през комунизма.Тогава управниците са мислели и за хората,а сега тези които ни управляват се чудят къде и какво да откраднат.Те крадат от нас.Преди 30г за първи път стъпих в Меден Рудник.В блока който се нанесох беше същата помия каквато е сега прде новите кооперации строени по време на демоктацията.Разликата от тогава до сега е че преди 30 г пред новопостроените блокове се полагаше асфалт и тогава ходех с гумени ботуши които за няма и 5 м изхвърлих , а сега вече си ги нося 4 г.Направете си извода сами. Дали имат вина новодомците,че не могат да бъдат деца на реститути и да плюят по форумите.
44.
ДО Динамо
23.01.2015 18:24:21
0
0
Ти вземи се образовай,..странджанските селяни са във възраждане! В сравнение със възраждане меден рудник е цвете!
43.
v
19.01.2015 10:15:26
0
0
tova e polqna ne e ulica. neche che ulicite sa nimnogo hubavi. Nad Kaufland ima kompleks ot nqkolko kooperaci, tam firmata si e napravila ulici.
42.
2323К
18.01.2015 20:39:39
0
3
Блокове строени на нивата(частен имот който е продаден на фалшив тарикат),аз ли да дойда да ви асфалтирам междублоковото пространство??? Вие не гледахте ли къде си купувате имоти???
41.
galosa
18.01.2015 17:20:27
0
0
Nai golemite selqni sa v 36 blok w morskata
40.
тъп флагман
18.01.2015 14:51:53
1
2
Кво ми снимате тая кал... Как да направиш улица на частен имот, който ще бъде продаден за да изникне поредната кооперация... И при положение че хората сами се набутват да живеят там, нямат моралното право да се оплакват... Дано тази статия не я видя и в Блиц щот ще се изнервя излишно...
39.
BG
18.01.2015 13:27:31
0
7
Много злоба бе селяци меляци ей маняци аз живея в Меден Рудник и съм кореняк бургазлоя дядо ми баща ми са родени в Бургас! Дали съм селянин заради това че живея в Меден Рудник баси издребнелите хора посещават тоя сайт флагман пародия на сайт
38.
Бургас
18.01.2015 13:25:14
0
2
Аз живея близо до тази кал маняци не е проблем живеем в БГ не съм и очаквал да направят нормални улици свикваш с локвите калта и мизерията :D
37.
Някоя
18.01.2015 13:12:20
1
3
Флагман,защо не снимахте строежа,който се извършва на ръба на закона,точно до Арената.Без никакви заграждения и мерки за безопасност.Защо не измерите разстоянието между този строеж и съседната сграда!Имат ли необходимите разрешителни и подписи на съседите?!Съмнявам се!Улиците тук не са направени,защото всеки ден минават тежко товарни коли от тук,заради този строеж!
36.
sased
18.01.2015 11:17:37
0
0
ехоо мaгито,вземaй се в ръце освои някой проект нaй нaкрaя.
35.
до гражданите
18.01.2015 11:10:36
1
8
Всички казвате, че в "Меден рудник" живеят само селяни, а всеки петък си палите колите "граждани" и отивате в малките селца , от които сте дошли, за да може мама и тате да ви дадат бурканите със зимнина.Това, че се мислите за граждани , не ви прави такива. От километри ви личи, че сте не само селяни, ами и селяндури, но това никой не го коментира.Първо се научете да пишете и говорите на български, после коментирайте каквото и да било.
34.
Демократка
18.01.2015 11:03:34
0
9
Хора живеят в меден рудник, без значение какви са - селяни и новопристигнали граждани или такива, които са събрали пари само за по-евтино жилище! Те също си плащат данъците и таксите за имотите, затова имат право да искат пътища и инфраструктура.
Кметът да спре с евтиния пиар с ненужни ремонти и подземни улици, а да направи нещо за хората
33.
vazrajdane
18.01.2015 11:01:34
0
4
mnogo zloba naistina teche ot ustite vi.Ama bednostta vodi do tova.
po temata-imat pravo horata.To po kompleksiranata logika sofiq e samo centara.kolko kvartali ima po dalechni.te kade se vodqt?Ami v edin grad kato moskva ili london.to kvartalite im sa do sliven,ama ne gi kompleksirat taka kakto tuk.MEd. rudnik po nishto ne.se razlichava ot izgrev i slaveikov.i dvata sa v kraq na grada
32.
КМЕТА
18.01.2015 09:55:23
1
14
КАКЪВ НАЙ ДОБЪР ГРАД ВСЯКА ВЕЧЕР ЗАПАЛЕНИ КОЛИ,ЗАКЛАНИ ХОРА,ПРЕБИТИ И Т.Н.И НИКОЙ НЕВЗЕМА МЕРКИ В НАЙ-ШИБАНИЯ ГРАД ВСИЧКО Е С ГЛАВАТА НАДОЛО
31.
Ухааааа
18.01.2015 09:42:53
0
2
Къде са рано препилите, платената мрежа, разкрачените девици и всякаква подобна измет?Леле каква новина. Любов ли бе да я опишеш. Фарс, карнавал на суетата, пошлостта е заляла всичко...
30.
Ние от Космоса
18.01.2015 09:29:14
8
4
То в меден рудник освен мангали и бежанци от малко търново май друго нема -за кво са им пътища."Това е провал, но героичен провал".И аз съм потресен от факта, как ги вярват тея щуротии.По-интересни са ми новините:
- певачка + футбалар
- моделка + политик
- телевизионер + телевизионер
- кранист + доячка.
29.
Ние от Космоса
18.01.2015 09:29:13
6
2
То в меден рудник освен мангали и бежанци от малко търново май друго нема -за кво са им пътища."Това е провал, но героичен провал".И аз съм потресен от факта, как ги вярват тея щуротии.По-интересни са ми новините:
- певачка + футбалар
- моделка + политик
- телевизионер + телевизионер
- кранист + доячка.
28.
Ние от Космоса
18.01.2015 09:29:11
7
2
То в меден рудник освен мангали и бежанци от малко търново май друго нема -за кво са им пътища."Това е провал, но героичен провал".И аз съм потресен от факта, как ги вярват тея щуротии.По-интересни са ми новините:
- певачка + футбалар
- моделка + политик
- телевизионер + телевизионер
- кранист + доячка.
27.
bbbb
18.01.2015 09:19:57
3
2
ama kurvoo vij sebesi ma togava po4ni da obsajda6 6ti eba maikata kerliva koii znaii kvi laina sere6 i ti 4e tragnala da obsajda meden rudnik sdelainka mirizliva
26.
XAXAXXAXAAA
18.01.2015 08:57:52
11
5
NIKAKVI PATI6TA NE IM TRQBVAT NA SELQNITE,TE SA SVIKNALI OT SELO DA GAZQT V KALTA.TAM IM E MQSTOTO.
25.
до 24
18.01.2015 08:52:36
6
1
И това го казва най-голямата селянка
24.
Ели
17.01.2015 22:17:45
2
20
нормално е хората да искат всичко да е както трябва а що се отнася до това че хората от Меден Рудник са били селяни искам да кажа че най големите селяни и комплексирани живеят в центъра на Бургас
23.
DJ
17.01.2015 22:12:52
0
8
Теодорче,по последна информация от НСИ:Бургас-199 364 жители към 31.12.2013г.Сега сигурно Бургас е още по-малък по население.
22.
2323К
17.01.2015 21:54:47
10
5
Що купувате там бре,и после се жалвате?
Някой тарикат решил да построи жилищна сграда на нивата,и се намерили селяци от "странджата" и от Ямболско-Сливенския регион да се заселят там и сега недоволстват...сами сте си виновни,сърдете се на себе си!!!
21.
bbbb
17.01.2015 21:19:25
2
6
DANO NAPRAVIAT TEZI ULICI NAII NAKRAIA UJ NAI XUBAVIA GRAD APAK ULICITE SA DROP DANO SE VZEMAT V RACE VE4E KO 4AKAT O6TE
20.
asds
17.01.2015 21:18:20
3
4
Теодорче, аре намали малко цифричките а?
Село бургас е 250 хиляди ама с поморие,
Несебър ,равда и ахелой взети заедно хаха
19.
АБе ей
17.01.2015 21:02:38
3
6
СТИГА С ТЕЗИ УЛИЦИ! В ЦЕЛИЯТ ГРАД НЯМА ЕДИН ТРОТОАР ПО КОЙТО ДА СЕ ВЪРВИ НОРМАЛНО!
18.
Кмета
17.01.2015 21:00:40
1
2
Сега разбирате защо правя синя зона само в центъра...
17.
Динамо
17.01.2015 20:47:37
14
6
А ми тия странджански селяндури където населиха меден рудник какво очакват.Идват от селата само където не си домъкнаха и прасетата и имат наглоста да имат претенций.
16.
аристократ
17.01.2015 20:21:44
20
1
Пари да ми дават няма да ида да живя там.Не стига че е населен само със новопристигнали граждани на Бургас ами и инфраструктората е под всякаква критика.Дори не съм сигурен заслужава ли си общината да налива пари за улици в Меден рудник или просто да го отдели от Бургас като гето със една по малка инвестиция-Бетонна ограда например
15.
h
17.01.2015 19:57:05
4
6
Теодора ходи да броиш колко кавали правиш на чичаците путко заспала.
14.
Теодора
17.01.2015 19:40:40
17
4
Какво обиждаш? Виж снимките. Не е ли село? И сега да те образовам малко. М рудник е 80 000, а Бургас е 250 000. Това ли е половината? Връщай се в първи клас.
13.
До Теодора
17.01.2015 19:21:17
1
15
Теодорче,това село както го наричаш живее половината от населението на Бургас.Като ти чета коментара стигам до извода,че си някое момиченце което се напикава още,а пък изразява мнения по форумите.
12.
Чечева
17.01.2015 19:02:39
10
2
казах,че това е в Карнобат
11.
Теодора
17.01.2015 19:00:43
21
6
Въй, като гледам снимките, това Меден Рудник голямо село било. Добре, че не живея там.
10.
чечева
17.01.2015 18:57:16
11
2
Тези снимки са правени в Карнобат!!!
9.
K
17.01.2015 18:51:23
0
21
Пич, 1-во меден рудник е квартал на БУргас и това е решено не от мен и от теб;
2-ро има си грсдоустройствен план от доста време;
3-то в по-цивилизованите държави преди да ти връчат разрешението за строеж ти правят път, прекарват ти ток и вода до парцела. Тук всичко ташак- нс ти да строиш и спасявай се с тока и водата, а път след 30 години!
8.
Боби
17.01.2015 18:18:46
19
12
1во това не е улица а някаква разорана нива през която хората са си прекарали нелегален път.
2ро Меден Рудник не е Бургас.
3то Ако някой иска да строй блок в нивата трябва и да помисли за инфраструктура, за съжаление общината няма стредства за нова инфраструтура в момента.
7.
Зоя (от центъра)
17.01.2015 18:07:07
3
29
Как може толкова много нескрита злоба да има в хората?! Какво лошо има в това някой да иска елементарни неща - прокарване на нормални улици? И кой ви каза че в тези кооперации живеят "цигани" , "цървули", "селяни" и т.н.?!? За неинформираните мога да кажа че на това място живеят само млади семейства - българи!!! Вярно е че апартаментите са на по-ниски цени, но именно това привлича младите! Вразумете се, стига с тази злоба и омраза! Аз живея в центъра - и какво от това? Съседите ми са само пенсионери - над 80 годишни. Никой не дава пари за елементарни поправки на общите части...и т.н. и т.н.
6.
ПИТАНЕ
17.01.2015 17:57:21
12
19
НЕ Е ЛИ ПО ДОБРЕ ДА ПРЕСТАНЕТЕ ВСИЧКИ СЕЛА ОКОЛО ГРАДОВЕТЕ ДА ГИ ПРАВИТЕ КВАРТАЛИ ? ДА СИ ГЛЕДАТ ПРАСЕНЦАТА И ДА СИ ГИ ЧЕШАТ ЗАД УШЕНЦАТА И ДА СИ ДЖИТКАТ БМВ-ЦАТА
5.
xaxax
17.01.2015 17:48:20
7
3
tam nali ima xora koito se per4at mn s paritesi tapi carvyli ,mangali takiva napravo se iznacqite ot byrgas ne ylici da vi pravqt
4.
xaxaxa
17.01.2015 17:46:18
6
5
teq cigani ot arenata nali imat pari da si go napravqt ko se jalvat,ima kade po vajni ne6ta ot texniq pat apak i dokolkoto znam tam nqma mn semeistva koito da jiveqt
3.
takae
17.01.2015 17:37:52
3
8
Дасте чували за Красимир Стойчев зам кмет на Бургас и той построи зграда там през2007 мисля че беше светло зелена фасада от стария Лидъл се вижда щом той нее направил път и пдземни гаражи не чакайте
2.
XXX
17.01.2015 17:33:58
10
17
Ясно е кой е позволил да се строи там а кой караше вас да купувате жилища в кална нива.
И кога ще разберат някои хора, че купувайки жилища на половин цена в Меден Рудник ще се наложи да се примирят и с някои неудобства. Не може общината да изразходва всичките си средства за улици в междублокови пространства в един изолиран комплекс - спалня.
1.
СТАРОТО
17.01.2015 17:30:03
7
25
АЙ ТИХО А КОЙТО СИ Е ПОСТРОЙЛ КООПЕРАЦИЯ ДА СИ Е НАПРАВИЛ И ПЪТ.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Синдикатите напомнят, че предвид натрупаната инфлация от 6-7%, евентуалното прехвърляне на осигуровките към служителите трябва да бъде обвързано с двуцифрено увеличение на трудовите им възнаграждения Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Протекциите са от най-високо ниво, разкри вътрешния министър, а бившият шеф на ТД на ДАНС във Варна Кирил Димов, намекна, че Деньо Денев е съгласувал отмяната на заповедта за експулсиране с бивш премиер Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност  в Североизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Североизточна България Дискусия с представителите на местната власт показа, че интересът към възможностите за използване на мрежите на компанията е значителен Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер Очевидно това е компенсация за причинените му „вреди” от предизборната кампания през март т.г. Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт
40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия.
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори