×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ердоган пренаписа историята: Мюсюлмани са открили Америка!


Ердоган пренаписа историята: Мюсюлмани са открили Америка!
Ердоган шокира с твърденията си
16 Ноември 2014, Неделя, 19:26 ч.
Източник: clubz.bg

Алчните християни били виновни за конфликтите в Близкия изток
Турският президент Реджеп Таийп Ердоган даде нова трактовка на основни факти от световната история, заимствайки от опита на македонските историчари. "Мюсюлманин е открил Америка, а не Христофор Колумб, заяви той на първата среща на ислямските лидери в Латинска Америка, която се проведе в Анкара", казва Ердоган цитиран от BBC.

Според него още преди Колумб да стъпи в Новия свят там вече индианските племена са четяли Корана. Така той аргументира силното си желание в столицата на Куба Хавана да блеснат минаретата на внушителна джамия за строителството, на която местните власти упорито не дават разрешение.

После турският президент обясни в подробности "истината" за историята на Америка отвъд заблудите на християнската пропаганда. "Мюсюлмански мореплаватели са открили Америка през 1178 година. В дневниците си Колумб е записал как на върха на планина в Куба е забелязал минаретата на голяма джамия.", шокира турският президент

Спекулации на тази тема има отдавна. Бележката за "джамията" на Колумб е известна отдавна, но се смята, че откривателят просто е видял островърха постройка, а и както е известно той е смятал до последно, че е намерил пряк път до Индия, където гледката на джамии не е необичайна.

"Сега се обръщам към моя кубински брат (представителят на страната на форума в Анкара) . И днес една джамия ще стои много добре на върха на планината", каза още Ердоган в патетичното си изказване на срещата.

Турският президент използва възможността и да разкритикува християнските колонизатори на Америка.

Налагането на религията със силата, чрез меча, никога не е било част от Исляма. Нашата вяра никога не е била средство за експлоатация, каза 60-годишният Ердоган, който бе министър-председател на Турция от 2003 г. до август т. г. когато стана президент на южната съседка.

Според него европейските християни са колонизирали Америка заради златото и диамантите й, а сега правят същото в Близкия изток. В основата на "мръсната игра" било желанието на запада да сложи ръка на петролните запаси в региона, разтълкува Ердоган ситуацията.

В категории: Политика


2
Коментара
Флагман.БГ Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? 01/11/2025, Събота 21:15 0
Масова стрелба до България
Масова стрелба до България 01/11/2025, Събота 20:17 3
Наводнение във Варна
Наводнение във Варна 01/11/2025, Събота 19:17 0
2
Коментара по темата
2.
az
19.11.2014 11:39:44
0
0
"Налагането на религията със силата, чрез меча, никога не е било част от Исляма." ХА-ХА-ХА
1.
Chocho
18.11.2014 00:01:15
0
4
Fuck you ku4e na islqma I na vsi4ki tvoi podrujnici lujec si ti mamka ti . I za razlika ot mn hora az zastawam zad dumite si s istinskoto si ime kato Bulgarin Chavdar da go duha toq fanatik .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българските тракийски земи си имат свой римски император Българските тракийски земи си имат свой римски император Кой е Максимин Трак и защо никой не учи за него по история, разкрива проф. д.и.н. Диляна Ботева   Наводнение във Варна Наводнение във Варна Получиха се водопади Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Много е магнетична „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" Това трябвало да се случи преди санкциите да влязат в сила на 21 ноември Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори