Варненци: Нов апокалипсис ще ни връхлети, ако не спре изсичането на горите и не се хванат подпочвените води
След две години тази трагедия ще се повтори, ако не се спре свлачището и не се хванат подпочвените води, предупреди Ганчо.
23 Юни 2014, Понеделник, 11:46 ч.
Жител на кв. „Аспарухово“ предупредил в писмо министри, че може да има много жертви, ако не се изчисти дерето
Смъртта на 11 души можеше да бъде предотвратена, ако властта беше обърнала по-голямо внимание на предупреждението ми, че може да се случи трагедия. Ако бентовете в дерето на варненския квартал „Аспарухово“ не бъдат почистени, ще стане пак страшно, заяви пред камерата на бТВ варненец, който от много време пише писма до различни институции.
„Изпращам жалби, но без ефект. Проблемът започна от свлачището. Имаше няколко къщи до моята и те паднаха. Изплашихме и за нашия дом и започнахме да изпращаме сигнали до общината, до Министерството на регионалното развитие, до Министерството на околната среда и водите“, споделя Ганчо.
„Свлачището, което се движи към дерето, в един момент го затиска. Образуват се купчини от боклуци. Получава се бент. В един момент той изби се получи апокалипсис. Изсичането на гората спомогна това да се случи. Трябваше да се види откъде идва водата. Нищо не се прави за нас. След две години тази трагедия ще се повтори“, предупреждава Ганчо.
Междувременно говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров заяви, че колегите му полагат максимални усилия за установяване на истината. Образувано е вече досъдебно производство срещу неизвестен извършител заради потопа. Държавното обвинение започва разследване на причините и ще търси доказателства дали при инцидента има допусната човешка грешка при трагедията във Варна. Нужни са обаче експертни становища и затова бързи резултати не може да се очакват, обяснява Лазаров. Разследването ще приключи след 2 месеца и тогава ще стане ясно дали ще има повдигнати обвинения.
В категории:
Животът
Мартин Пенчев влезе в мейнстрийма с интересно предложение - оставяш телефона си на бара и получаваш 20 % намаление
Какво се случи с руските моряци, задържани от военни на САЩ
Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра
Какво променя живота на днешния провокативен и звезден рожденик
Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано
Президентът Илияна Йотова: Радев постави точна диагноза
Билгин направил два неуспешни опита за самоубийство
БК "Черноморец" Бургас фалира
Бедствие в Киев: Спрян ток и минус 24 градуса
Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+)
Отбелязва 144 години от рождението на символа на българското изкуство
Маколи Кълкин потъна в скръб: Обичам те, ще се видим по-късно
