Първо във Флагман.бг: Паднаха два Кръста от куполите на храм „Св.св.Кирил и Методий“ в Бургас (ВИДЕО)
Стърчат само металните стойки на два от куполите, алармират нашите читатели за Божието предупреждение в злокобната гледка
17 Юни 2014, Вторник, 13:59 ч.
Автор: Евгения ДЖАМБАЗОВА, видео и снимка: Иван КОЛЕВБожият знак за предупреждение видяха нашите читатели в злокобното събитие от снощи
Двата Кръста от куполите на храм „Св.св.Кирил и Методий“ в Бургас са се срутили снощи, сигнализираме Флагман.бг. да вдигне шум незабавно, защото цялостно сградата изглежда ще рухне. Опасно е за преминаващите наоколо хора, призоваваме отговорните институции и строителят на подземния паркинг в съседство веднага да вземат мерки. С това писмо наши читатели вдигнаха на крак редакцията тази сутрин.
Наш репортер засне гледката, която не коментираме, но нашите читатели твърдят, че е Божие предупреждение. Падналите кръстове няма как да заснемем, тъй като на два три метра около самата сграда районът е ограден с метални огради, има и скеле, което по-скоро крепи козметично, отколкото сериозно наклонилата се на север сграда.
Реликвите липсват на два от куполите, които се намират на абсидите, сочещи към кръговото движение в посока ул.“Св.св.Кирил и Методий“.
Преди два месеца експертна комисия, ръководена от зам.-кмета по строителството Костадин Марков, направи оглед на рушащата се църква, като накрая взетите мерки бяха да се затворят прозорците, за да не влизат повече гълъби вътре.
„Външен оглед не сме правили, може да се прецени кога са паднали кръстовете откъм северната страна само ако се видят следи от металните им части върху самите куполи. Би трябвало сега да стърчат металните им стойки, правили сме оглед вътре във връзка с предстоящата реставрация, но отвън не съм чувал специалистите да се произнасят за стабилността на сграда“, заяви източник, който е участвал в тази комисия.
Проливните дъждове през последните две седмици със сигурност са допринесли за свлачищния процес на сграда, която няма основи.
Костадин Марков не пожела да коментира случая, тъй като се намира извън града и научи от нас за падналите кръстове.
„Спомням си, че по време на проверката май имаше един наклонен кръст, може да е паднал от силния вятър и лошото време“, каза за Флагман. Бг зам.-кмета по строителството Костадин Марков.
Той се ангажира да разпореди пълна проверка по случая.
В категории:
Бургас
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"

Какво чакат още-да падне съвсем ли?