Възмутена бургазлийка: Паякът вдига коли и през почивните дни, но защо законите не важат за всички?
Законите в Бургас не важат за всички. Някои могат да си позволят да паркират на тротоара, но паякът не ги закача. Снимка: Теодора Петкова
01 Май 2014, Четвъртък, 06:09 ч.
Улица "Гладстон" е осеяна на всеки пет метра със знак за забранено спиране, но е пълна с възпрепятстващи движението коли, добавя Теодора Петкова
Бургас е един от градовете с най-много коли по тротоарите, защото законите не важат за всички. Няма към кого да се обърна, за да разреша не само своя, а и проблемът на много бургазлии, споделя Теодора Петкова в рубриката "Моята новина" на Нова телевизия. Преди няколко дни паякът й вдигнал колата и това предизвикало гнева й.
"Това стана в събота, макар че уж беше неработен ден. Моята кола, както и още два автомобила от общо десет бяха вдигнати и откарани на общински наказателен паркинг. Как прецениха аз и още двама да бъдем глобени? Отидох на паркинга 10 минути след това и видях как персоналът пие кафета. Освен 43 лв. пътни разходи на паяка, до 3-4 дни ще имам и глоба от Община Бургас", споделя 25-годишната бургазлийка.
"Друг случай е неизправността на системата на Синя зона в Бургас. Тя важи от 9 часа сутринта до 19 часа вечерта. Аз паркирах в петъчен ден в 8:55 часа и получавам sms с отговор, че извън работно време и в почивни дни не се таксува паркинг. Аз обаче си помислих, че е почивен ден за паяка. Тогава имах късмет. Улица "Гладстон" в Бургас обаче е осеяна на всеки пет метра със знак за забранено спиране, но възпрепятстващите движението коли не са малко. Чудя се до кога за едни законите ще важат, а за други не? Как да останем в България, когато тук ограбват душите и портфейлите ни? Иначе общината не ми предлага благоприятна работа или добра работна среда, а иска да плащаме данъци и наказателни паркинги", оплаква се Теодора Петкова.
В категории:
Бургас
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец

Господи, ела си прибери вересиите!!!
Ей така се спазват правилата - щом "живеела тук", то за нея не важи знака и не и пука какво нарушава.
Бургас е града с най-малко паркирали по тротоарите коли и пример за създаден ред и работеща синя зона. Точно това е голямата болка на всички свикнали да не спазват ред и закони. Анархията е вашата естествена среда. За наглия винаги ще се намери още едно място на тротоара и в градинката пред блока. Той не иска да плаща, той не иска да върви 100 метра оставил автомобила си на съседна улица. Той иска място пред блока и смята, че му се полага и то безплатно. И вместо да си е срам, когато са санкционирани и да се скрият в дупката си, те имат наглостта да се пишат жертви.
КАК Е? ЕБАТ ЛИ ВИ ЯКО ГЕРБЕРИТЕ??