Учени доказаха - селфито е проява на психическо заболяване
30 Април 2014, Сряда, 19:08 ч.
Самоснимането било вид мания, която може да се излекува, ако пациентът желае
Американската психиатрична асоциация (АПА) официално потвърди това, което много хора досега само предполагаха – така наречените selfies са проява на психично разстройство.
Това твърдение беше изказано по време на годишната среща на асоциацията в Чикаго. Новото “заболяване” се нарича selfitis и се определя като една от разновидностите на обсесивно-компулсивното разстройство, пише In Life. В този случай то се свежда до непреодолимото желание да се правят собствени снимки, които след това да бъдат публикувани в социалните мрежи. Според американските психиатри това е начин за компенсиране липсата на самочувствие и стремеж да бъде запълнена една своеобразна празнота, която е продиктувана от липсата на интимност.
АПА определя три степени на заболяването:
гранична – правене на снимки, най-малко три пъти дневно, но без да се публикуват никъде.
остра – правене на фотографии, най-малко три пъти дневно, но с публикуване на всяка от тях.
хронична – неконтролируемо желание да се правят такива фотоси и публикуването им повече от шест пъти дневно.
Добрата новина е само една – щатските специалисти твърдят, че новото заболяване се лекува успешно чрез когнитивно-поведенческа терапия. /woman.bg
В категории:
Здраве
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
