Студентите-окупатори в Бургас: Ние сме търпеливи, мислим философски и сме златната среда
Студентите, които вчера окупираха зала 222 в Бургаския свободен университет, днес се върнаха в нея, за да продължат протеста си. Снощи те бяха оставили там плакатите си и се прибраха по домовете си, за разлика от младежите в София, които нощуват в учебните заведения.
Сред организаторите в Бургас са младежи от специалност „Право”, „Журналистика” и „Връзки с обществеността”. За разлика от колегите си в София, където страстите кипят и вълната обхваща все повече младежи, в Бургас окупацията е кротка и мирна. Самите инициатори се определят като търпеливи и философски настроени. Те не искат оставки на правителството, а заявяват, че просто искат да окажат подкрепа на протестиращите в столицата.
В зала 222, на която по стените и вратата са залепени плакатите „Окупация” днес бяха четвъртокурсниците от специалност „Журналистика” ива Янкова и Добрин Юнгарев. Те заявиха, че днес ще излязат със специална декларация, в която ще формулират основните си искания.
„Никой не трябва да се притеснява от правителство и преподаватели, да не се чувства подтиснат. Не искаме оставка на правителство, за което настояват повечето хора от улицата, които са недоволни. Ние като студенти сме длъжни да подкрепим колегите от Софийския университет, както и от останалите учебни заведения. Трябва да придадем интелигентен израз на това недоволство. Това е нашата мисия”, каза Добрин.
Според Ива Янкова мечтите на студентите не бива да се ограничават с просто едната оставка. „Всички знаем, че когато държавата работи, всички ще сме добре, няма да се оплакваме, ще сме щастливи и обединени”, каза тя.
Според протестиращите студенти, колегите им ги подкрепят, както и няма негативно настроени преподаватели. „Не може колегите да не се подкрепяме. Нямаме партийни лидери, не сме крайни, ние сме възможно най-умерените, търпеливи, ние сме златната среда. Не сме обременени, разсъждаваме философски.”, каза четвъртокурсничката.
Иво Димчев разкри скандална подробност за Евровизия и защо няма да участва
Билките, които помагат за поддържане здравето на кръвоносната система
2026 ще бъде годината на тези 3 зодии
Мис България трогна с палто от зайчета: Не убивайте от суета
Днес е магичен ден! Никой не трябва да става от масата, а ето къде се поставя глава лук
Най-накрая содената ми питка да стане пухкава, а не като камък! Ето какво сложих освен сода
МВР: В цялата страна движението е спокойно, времето обаче се влошава
Зеленски разкри дали се плаши от избори и какво се планира за АЕЦ "Запорожие"
Известен актьор обвинен в серия изнасилвания
Дядо загина при пожар в Благоевград
Предстои бяла Коледа! Обявиха жълт код за обилен снеговалеж в почти цяла България
24/12/2025, Сряда 11:38
0

Така цял живот ще търсите безболезнения подход и винаги ще бягате от конфронтацията, не сте виновни, така сте научени от родителите си, така ще живеят и децата ви.