Марин Марковски: Боевски е на свобода, защото вероятно съдът е отменил присъдата му
24 Октомври 2013, Четвъртък, 09:12 ч.
Българската прокуратура няма никаква информация по случая, каза главният прокурор Сотир Цацаров
Освобождаването на Боевски е публична мистерия, която много скоро ще бъде разкрита. Това каза в студиото на “Здравей, България” адвокат Марин Марковски.
“Това е добрата новина. Убеден съм от доказателствата по делото, че той не е извършил престъпление. Много често при наркотрафик се използват хора, които не знаят, че носят дрога. Вероятно и съдът рязко е повярвал в това, че олимпийският ни шампион не е знаел за наркотика в багажа си. Вероятностите сега са две - или е помилван от президента на Бразилия, или съдът е отменил присъдата”, заяви юристът.
Главният прокурор Сотир Цацаров пък призна, че българската прокуратура няма никаква информация по случая.
“Завръщането му у нас не се дължи на трансфер на осъдено лице, или на каквато и да е друга процедура на международната правна помощ. Говорих с министър Златанова и мога да кажа, че и тя не разполага с информация. Освобождаването на Боевски се дължи на едностранен акт на бразилските власти, който е съобразен с тяхното законодателство. Не е съгласуван с българските власти”, заяви Цацаров.
Сделка с прокуратурата не може да бъде сключена, след като има влязла в сила присъда, коментира адвокат Марковски.
Семейството на Боевски е подложено на истерична атака от страна на медиите. Пред вратата на дома му чакат репортери от няколко телевизии, вестници и електронни издания. За да не му досаждат повече, спортистът си е изключил звънеца.
“Кабелите са откачени. Чух, че в дома му има хора. Някой кашляше. Дете си играеше снощи в коридора, но близките му го прибраха, след като разбраха, че наш екип е отвън. Направихме опит да се свържем с Гълъбин по домофона. Звъняхме му упорито, но никой не ни отговори”, каза репортерът Вероника Димитрова в едно от включванията си от столичния квартал “Борово”, където живее Гълъбин Боевски.
Съжалявам, че притесняваме семейството, но е обясним медийният ни интерес и докато той не бъде заситен, репортерите ще стоят пред вратата му, коментира водещият на “Здравей, България” Виктор Николаев.
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"
