×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Здравният министър: Болниците потъват в дългове, а този бюджет почти за нищо няма пари


Здравният министър: Болниците потъват в дългове, а този бюджет почти за нищо няма пари
В този бюджет почти за нищо няма пари, затова и меко казано съм притеснена от ветото, което наложи президентът, каза министър Андреева.
14 Август 2013, Сряда, 10:05 ч.

Около 6-7 милиона лева са необходими за дофинансиране на 46 лечебни заведения, каза Таня Андреева
Дълговете на болниците са нараснали близо три пъти през последните четири години и от 36,5 милиона, вече са 90 милиона лева. Това заяви в сутрешния блок на БНТ министърът на здравеопазването Таня Андреева.
“Трудно заспивам и лесно се събуждам, защото не само дълговете са проблемите на лечебните заведения. Много тревожно е това, че най-високотехнологичните болници, през които минават най-много пациенти са и тези, които са с най-тежки просрочени задължения, което означава, че болниците работят при тежко недофинансиране на медицинската дейност. Това ще се задълбочава, ако продължават без ясни критерии да се разкриват лечебни заведения и те да бъдат договорен партньор на Здравната каса”, заяви здравният министър. Тя призна, че реформа е вече дума почти без смисъл, но потвърди, че се правят промени в по-малките лечебни заведения, като целта е те да изпълняват базова медицинска дейност.
“В тези болници ще може да се оказва Първа помощ и едно базисно ниво на медицинска дейност. Да кажем, ако си порежете ръката, няма нужда да пътувате километри, да отидете във високотехнологичната болница, за да ви зашият раната, но пък в тези болници няма да се правят мозъчни операции и да се сменят ставите. Те ще бъдат извършвани в големите болници, където е добрата апаратура, където са по-добрите специалисти, защото в крайна сметка медицината е скъпа наука, скъпа дейност и не може всяка една болница да бъде оборудвана на топ ниво”, коментира Андреева.
“Около 6-7 милиона лева са необходими за дофинансиране на 46 лечебни заведения. Те обаче ще бъдат заложени в следващия бюджет. За съжаление в макрорамката за тази година почти за нищо няма пари, затова и меко казано съм притеснена от ветото, което наложи президентът, защото в здравеопазването са планувани да се извършат неща, за които не са предвидени средства. Например фонда за лечение на деца в чужбина, за него са предвидени 6 милиона за цялата година, а те към края на месец юни вече са изчерпани, така че на нас ни трябват още 6 милиона”, каза още министър Таня Андреева.



Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
Емел МАХМУД Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт 31/01/2026, Събота 20:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала Мариана Попова взе страната на Тони Димитрова 26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг? 26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг? Две папки поставят на карта бъдещето на света. Комета и съкрушително земетресение предхождат съдбоносния избор Убити на пътя, погребани в съда Убити на пътя, погребани в съда Случаят с 9-годишно момиче отново поставя въпроса за отговорността на институциите и наказанията за тежките пътни инциденти Бургас отличи най-добрите спортисти и треньори на годината Бургас отличи най-добрите спортисти и треньори на годината Тържествената церемония се състоя в НХК, а интересът към събитието беше толкова голям, че седалките едва стигнаха за публиката Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки Отпадането на нотариалната заверка при сделки с МПС и нов режим за тротинетките предизвикаха остри реакции Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“ Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“ Магистратите установиха съществени нарушения при учредяването на формацията, свързани с членските декларации От двореца до манастира - внукът на Симеон Сакскобургготски стана кунг-фу боец в Шаолин От двореца до манастира - внукът на Симеон Сакскобургготски стана кунг-фу боец в Шаолин Симеон-Хасан Муньос премина през изтощителен режим на 10-часови тренировки, за да получи първата си степен по кунг-фу и ново китайско име. Сняг, виелици и ниски температури сковават България утре, картата на Бургас е оцветена в опасно оранжево Сняг, виелици и ниски температури сковават България утре, картата на Бургас е оцветена в опасно оранжево Прогноза за времето - 1 февруари, неделя Трагедията в Айтос е огромна! Соня и Станимир са още между живота и смъртта, не знаели, че детето им е мъртво Трагедията в Айтос е огромна! Соня и Станимир са още между живота и смъртта, не знаели, че детето им е мъртво Състоянието им е критично вече седми ден, а айтозлии готвят протест срещу турския тираджия Бай Ганьо е хитър, затова в суматохата днес му пробутват 1 турска лира за 1 евро Бай Ганьо е хитър, затова в суматохата днес му пробутват 1 турска лира за 1 евро Ако не се нуждаете от някоя животоспасяваща стока в следващите 2-3 часа поне, изобщо не се отправяйте към молове или хипермаркети
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Поради аварията десетки хора останаха да висят във въздуха, на метри от земята Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Южносудански мигрант в Германия си хареса 18-годишно момиче, с което да умре Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори