Изненада: Без фенове в УС на „Нефтохимик“, Джамбазов става вся и всьо в клуба
Николай Филипов и Валентин Каравълчев днес водят заключителните преговори с ЕМУ АД
Нито един от тримата представители на феновете на „Нефтохимик“ не попадна в Управителния съвет на елитния тим, след извънредното общо събрание на клуба, провело се преди дни, показа проверка на Флагман.бг.
Единствената промяна е свързана с излизането от УС на освободения изп.директор Пламен Николов и влизането на негово място на Костадин Джамбазов. Последният практически поема клуба с едногодишен договор за управление, подписан от досегашния президент Валентин Каравърчев. Идентична бе ситуацията и през миналия сезон, когато Каравълчев делегира всички права на Благо Митрев. Настоящите помените бяха вписани в Търговския регистър вчера, а от тях става ясно, че тричленката в УС е съставена от Валентин Каравълчев, Костадин Джамбазов и Стоян Чапразлиев.
Първоначално се очакваше двама от тримата представители на привържениците – Николай Тодоров и Пламен Николов да попаднат в управата на „Нефтохимик“. Третият – Тодор Дачев сам си направи отвод и настоя вместо него в УС да остане адвокат Чапразлиев. Тази идея обаче очевидно е пропаднала.
В същото време източници близки до клуба разкриха, че днес се водят заключителни разговори за влизането на новия спонсор ЕМУ АД в „Нефтохимик“. Представители на енергийната компания ще се срещнат с Николай Филипов и Валентин Каравълчев по обяд и се очаква в ранния следобед всички подробности вече да са изчистени. На този етап няма съмнение, че сделката ще се осъществи. Въпросът е само под каква форма ще влезе досегашният спонсор на „Светкавица“ при „шейховете“. Спорни остават и евентуалните промени в структурата на клуба. ЕМУ АД настоява Валери Дамянов да стане част от спортно-техническия щаб. Ако това се случи, то той ще стане спортно-технически директор и тогава вероятно ще бъде търсен друг пост за легендата Митко Трендафилов.
Добрите новини за „зелените“ са, че от вчера клубът е подсилен от шестима нови футболисти – Иван Георгиев, вратар, Траян Траянов, Антон Димитров и Ангел Йошев- защитници, Георги Вълев, халф и нападателят Диян Христов-Терминатора, който е любимец на зелената агитка. В следващите дни се очаква още няколко нови попълнения.
Гръцки фермери блокираха "Кулата" и "Илинден" за тирове
Изграждат Алея на рока край брега на морето
Еврокомисията представя план срещу жилищната спекулация и високите наеми
Какво не се прави на 15 декември според народните вярвания
17-годишно момиче загина след падане от четвърти етаж след рожден ден
Романтиката ще почука на вратата на три зодиакални знака
Gen Z след протестите искат честни избори и реално участие във властта за да останат в България
ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи
Слави Трифонов атакува социолозите, заради ниски прогнози за ИТН: Или сте некадърници, или сте манипулатори
Инфлацията в България през ноември 2025 г. достига 5,2% на годишна база
Числото 15 събужда Божествената любов в живота на 4 зодии
Покупката на жилище в София изисква близо 10 годишни заплати - имотите стават все по-недостъпни
