И Маргарита Михнева стана жертва на ало измама
25 Юни 2013, Вторник, 18:49 ч.
По телефона се обадила "дъщеря" й от Швейцария и проплакала, че ще й ампутират крака
Най-популярната разследваща журналистка у нас която от години разследваше и изобличаваше всякакви измами, неочаквано стана жертва точно на измамници и то по телефона.
Явно мошениците са я проучили предварително и са знаели с кого говорят, защото са успели да наподобят гласа на дъщеря й Неда. “Дъщерята” плачела, хълцала и молела майка си да й помогне. Стана катастрофа, много тежко ми е ранен кракът – ревяла тя. Лекарят иска 1000 евро за златен пирон. Ако не му ги дам, ще ми ампутират крака, помогни ми мамооооооо – плачело момичето и после затворило Но преди това обяснило, че един неин приятел ще пътува за Швейцария вечерта и да му даде парите на автогарата.
Съвсем първосигнално майката се паникьосала, както става с всяка майка, без значение какво работи и какъв журналист е. Тя изтеглила сумата и хукнала към автогарата, където я чакал мнимият приятел на Неда. Далеч по-късно Михнева се сетила, че дъщеря й не работи в България, а в Швейцария, че е учителка в елитно училище, че каквото да е станало, ще я оперира швейцарски лекар, а не български, който ще иска пари под масата и на всичкото отгоре щерка й има солидна медицинска осигуровка. Журналистката се обадила на Неда, която била жива и здрава и не подозирала какви тревоги е докарала на майка си. В началото Михнева се срамувала да признае, че се е хванала като шаран на въдицата на мошениците, но после отишла в полицията, за да даде описание на измамника и да се опита да предпази други жени от ужаса, който тя изживяла.
В категории:
Крими
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" подписа меморандум за сътрудничество с висше училище в Малта
Шестте зодии, чиято интуиция ще се събуди през май!
Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка
Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa
Бащата на Сияна заплаши да блокира входа на АПИ в столицата
Откриха тяло на мъж в хотел
Важно за собствениците на коли в района на ул. „Александровска“: Преместете ги, иначе паяк ще ги вдигне
Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа
Простреляха възрастна жена във Варна
Чернобил пламна! Горят 1100 хектара гора в радиоактивната зона
Ученици поеха управлението на Община Царево за Деня на Европа
Експерт съветва: Пийте вода от чешмата, бутилките носят болести!
