Фандъкова: Кметът не може да е цензор, Сидеров да се вслуша в гласа на народа!

Призовавам народните представители да не ползват депутатските си карти като пропуск и извинение за хулигански прояви, каза Фандъкова.
07 Юни 2013, Петък, 09:49 ч.
НФСБ и РЗС не са нарушили закона, протестът пред централата на “Атака” е спонтанен, заяви градоначалникът
Няма нарушение на обществения ред на 2 юни, когато НФСБ и РЗС организираха две отделни протестни шествия, заяви кметът на София Йорданка Фандъкова. Тя бе поканена в студиото на “Здравей, България”, за да коментира както обвиненията към лидерите на двете партии, че са организирали бунта пред централата на “Атака”, така и арогантното поведение на Волен Сидеров, който нахлул в кабинета и в нейно отсъствие започнал да рови из вещите й.
“Агресията не трябва да се толерира. Призовах “Атака” да се извини на моите служители, които бяха много стресирани, като видели как Сидеров взема документите ми. Призовавам народните представители да не ползват депутатските си карти като пропуск и извинение за хулигански прояви. За митингите на 2 юни имам становището на СДВР, че през цялото време полицията е била на място и не е имало призиви за нарушаване на обществения ред. Изненадана съм от острата реакция на “Атака” на гражданските протести. Мисля, че политиците трябва да свикнем да се вслушваме в критиките и да обръщаме внимание на протестиращите, а не да ги забраняваме и заглушаваме. Това е моето разбиране. Затова аз съм последния човек, който би забранил протест, ако няма риск за обществения ред. От кметът не може да се очаква да е цензур на политически послания”, коментира Фандъкова. Тя съобщи, че двата протеста, които са били заявени в Общината за 2 юни, са се провели точно по заявените маршрути.
“Имам становището на полицията и то е категорично, че няма нарушение. След приключването на двата съгласувани с общината протести се събират спонтанно хора и тогава се получава скандирането пред централата на “Атака”, което вбеси Сидеров. Аз обаче уважавам правата на гражданите и ако няма агресия и риск за хората и тяхното имущество, не мога да ги спра да протестират”, каза още градоначалникът.






Медицински хеликоптер транспортира от Видин до София мъж с тежка травма на главата
03/08/2025, Неделя 19:10
0





От днес влизат в сила по-тежки наказания за пияните и дрогираните зад волана
03/08/2025, Неделя 18:20
1



Затварят кръстовище в ж.к. „Зорница“ заради изграждане на ВиК мрежа
03/08/2025, Неделя 18:00
0



Зрителите изобщо не я харесват, но бТВ пак ще я върне на екран
03/08/2025, Неделя 17:45
2

Световна титла за Ванеса Калчева от престижния Dance World Cup Finals в Испания
03/08/2025, Неделя 17:41
0

Морето върна двойно Северния плаж на Приморско
03/08/2025, Неделя 17:21
3

Почина известен български лекар, напусна ни едва на 59 години
03/08/2025, Неделя 17:17
0

