Два центъра за деца с умствена изостаналост разкриват в Карнобат
Община Карнобат ще разкрие първа на територията на Бургаска област нова социална услуга. От понеделник 27 май ефективно ще заработят два нови центъра за настаняване от семеен тип, които ще предоставят грижи за деца с умствена изостаналост. Договорът за разкриването на центровете беше подписан днес в столицата от кмета Георги Димитров.
Общо 24 души квалифициран персонал ще бъдат наети на трудов договор, за да се грижат за 28 деца. Момичетата и момчетата със специални потребности ще бъдат обслужвани денонощно. На 24 часов режим ще бъде и задоволяването на ежедневните им, здравни и рехабилитационни потребности. Екипът ще се ангажира и с организация на свободното време и на личните контакти на децата.
Целта на услугата е да създава среда, максимално близка до семейната.
Предоставянето и по силата на договора започва едновременно с подписването му, така че още от началото на следващата седмица в община Карнобат ще могат да се похвалят с въвеждането да първи път на областно равнище на още една модерна европейска практика
Изпълнението на проекта „Изграждане на ЦНСТ – 2 бр. на територията на гр. Карнобат” е по схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG 161PO001/1.1-12/2011 „Подкрепа за деинституционализация на социални институции, предлагащи услуги на деца в риск”, приоритетна ос 1 „Устойчиво и интегрирано градско развитие”, операция 1.1 „Социална инфраструктура” по ОП „Регионално развитие”. Договора за предоставяне на безвъзмездната финансова помощ между община Карнобат и МРРБ, УО на ОПРР е подписан на 28.12.2011 год. Продължителността на проекта е 20 месеца, с краен срок за реализиране на проекта 27.08.2013 г. Общата сума на проекта е в размер на 1 326 883.22 лв.
Социалните мрежи дърпат учениците с половин година назад
Васил Найденов, Ритон и дрон шоу за празника на Несебър
Две затъмнения и Персеиди над България: 9 небесни гледки през август
Прокуратурата осъдена за над 156 хил. лв. за разкостено иззето Ауди
Само 20-30 см резерв остават пред АЕЦ Козлодуй заради спада на Дунав
15-годишна без книжка блъсна пешеходец край Кошарица и избяга
ГДБОП удари фабрика за фентанил в София: До 10 кг дрога излизали на ден
Жегата удря сърцето: Кардиолог посочи симптомите, които не търпят отлагане
Българин: Със заплата от 1200 евро вече не мога да изкарам месеца
Черно денонощие по пътищата: Трима загинаха, а 37 са ранени
Двама с Мерцедеси арестувани пияни зад волана в Китен и Приморско
Грозна гледка в центъра на Бургас: Гларуси ли разпиляха боклуците (СНИМКИ)
