Жена заплаши, че ще се самозапали
26 Март 2013, Вторник, 06:30 ч.
Посевите й били унищожени при наводнение
61-годишната Калинка от силистренското село Гарван заплаши да се самозапали. Жената потърсила помощ от кметството след като Дунав излязъл от речното си корито и залял нивите на селото. Кметът Димитър Неделчев обаче я посъветвал да попълни молба до РИОС. Екоинспекторите обаче я уверили, че нищо не може да се направи, защото земята й била в защитена зона от Натура 2000.
Ще се самозапаля заради безотговорността на институциите, каза пред камерата на Нова телевизия Калинка.
Тя има нива от 10 декара. Насяла я с ягоди. За разсада изтеглила банков кредит. Посевите обаче били унищожени след миналогодишното наводнение и тя била принудена да работи в Гърция, за да може да си връща дълга. Сега реката отново повишава нивото си и има опасност отново да залее нивите на Гарван.
Кметът Неделчев увери, че нивите могат да бъдат предпазени от наводнение, ако държавата отпусне помощ за възстановяване на защитните съоръжения. Никой обаче не вярва, че това ще се случи.
В категории:
Животът










Трима полицаи са убити в престрелка, други двама са в критично състояние
18/09/2025, Четвъртък 08:00
0



Решаващо гласуване в парламента днес
18/09/2025, Четвъртък 07:31
0





Силно земетресение до Япония
17/09/2025, Сряда 21:49
0







Какво се случва с душата ни, когато умрем?
17/09/2025, Сряда 20:41
0