Руската журналистка Ирина Кабанова е открита разчленена
12 Януари 2013, Събота, 13:09 ч.
Автор: Бесове.Бг, снимка: НюзруОбвинен е съпругът й, но руски блогъри преполагат политическо убийство
Руска журналистка, обявена за изчезнала преди дни, бе открита разчленена, информира Нюзру. За убийството й следователите предявиха обвинение на съпруга й.
Останките от тялото на 39-годишната Ирина Кабанова, майка на 3 малки деца и редактор в радиостанция, били открити в северната част на Москва. Преди 8 дни тя била обявена за изчезнала. В хода на издирването й полицаите попаднали на улики, които водели към съпруга на журналистката.
Алексей Кабанов бил задържан, днес съдът в Москва потвърди мярката за ареста.
Алексей Кабанов
|
Убиецът пакетирал останките в отделни найлонови пликове. Скрил ги в багажника на колата. Отишъл в полицията и обявил, че жена му си е тръгнала след семеен скандал, но не се върнала.
По-късно полицаите открили в багажника на автомобила ръцете, краката и главата на жертвата.
Новината, че журналистката е открита убита и разчленена, шокира руските блогъри. През последните дни те активно коментираха нейното изчезване. Някои от тях го свързваха с активната й позиция по т.нар. закон Антимагнитски, която Ирина Кабанова зае във фейсбук. Дори допускат, че не е възможно съпругът, който се изявява като активист на опозицията, да е извършил подобно жестоко убийство, и предполагат, че това е постановка.
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
