Полицаи се извиняват за слабо разследване на смъртта на тийнейджър
Близките на жертвата остават съкрушени
Лондонската полицияофициално се извини на семейството на тийнейджъра Едуард Корнс след разследване на действията по случая с неговата смърт.
След журналистическо разследване на телевизия ITV News и години на упорити кампании от страна на близките на Едуард, полицията най-накрая призна за сериозни пропуски и лошо управление на първоначалното дело.
Говорител на правоохранителните органи се извини за "болката, причинена на семейството на Едуард от начина, по който беше проведено нашето разследване" и призна, "че аспекти от първоначалните действия не са били извършени правилно и не са отговорили на високите стандарти, които се очакват".
Предисторията на една мистериозна смърт
19-годишният Едуард беше намерен мъртъв в хотел в лондонския квартал Кингс Крос през октомври 2021 г. в компанията на двама мъже на около 50-годишна възраст. Въпреки че тогава двамата мъже бяха арестувани на място по подозрение в убийство, те отрекоха всякаква вина и по-късно бяха освободени от ареста, без да им бъдат повдигнати официални обвинения.
По време на съдебното следствие обаче станаха ясни стряскащи детайли. Аутопсията разкри, че в тялото на момчето е имало огромни количества алкохол, GHB - гама-хидроксибутират, известен в криминалните среди като дрогата на изнасилвачите, и кристален метамфетамин. Освен това по трупа на младежа са били открити 36 порязвания и други наранявания, които първоначално са били пренебрегнати от разследващите.
Твърде малко и твърде късно
Майката на Едуард - Мириам Блайт, сподели пред ITV News, че официалното извинение на Скотланд Ярд в момента звучи напълно празно и закъсняло.
"Това извинение ми се струва повърхностно. То е твърде малко и идва твърде късно", категорична е съкрушената майка, която години наред водеше лична битка срещу системата, за да докаже, че случаят със сина ѝе бил потулен.
Пълнено пилешко с гъби, картофи и два вида сирене - сочно отвътре, златисто отгоре
На всяка крачка срещаш ясновидец, вещер, духовен учител: От фанатизъм и самозаблуда България затъва
Три пълни слънчеви затъмнения за 710 дни: Големият цикъл на промяната вече започна
Край на лошия късмет от 1 септември: Четири зодии влизат в нов период
Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив
Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха
Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров
Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика
История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат
Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море
Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига
Пирин Галов покори 500 км и 40 000 метра изкачване и завърши втори на „Тичино 500“
