Татяна Байкушева ще приготви риба плакия в етнокухнята на бургаския музей
Татяна е екскурзовод в отдел „История“ на РИМ-Бургас, тя е професионален фотограф, автор на книги и изложби, неуморим ентусиаст, който обича да експериментира и прави всичко с вдъхновение
Как се приготвя риба плакия ще Татяна Байкушева в етнокухнята на бургаския музей. Демонстрацията ще започне в 11 часа на 25 март, Благовещение.
Татяна е екскурзовод в отдел „История“ на РИМ-Бургас. Тя е професионален фотограф, автор на книги и изложби, неуморим ентусиаст, който обича да експериментира и прави всичко с вдъхновение. Татяна Байкушева е изключителен кулинар, който вече е печелил награди.
По време на републиканския фестивал Diving Fest 2023 е наградена с плакет в кулинарния конкурс „Златният черпак“ за най-вкусната рибена чорба с тайна подправки. През декември 2025 г. печели първото място на празника на О-солената риба в Созопол в категорията „Тарама хайвер“.
А защо риба плакия на Благовещение?
Това е специален ден – Дева Мария получава от Архангел Гавраил благата вест, че е избрана да роди Сина Божи. Народът вярва, че оттук нататък добрините ще следват една след друга. Тази надежда окрилява хората и въпреки строгия пост, църквата разрешава да се яде риба.
Рецептата за риба плакия е традиционна, стара и широко известна. Рибата може да е всякаква – лаврак, хек, кефал, скумрия и дори цаца.
Как точно ще я приготви Татяна Байкушева можете да разберете още утре в етнокухнята на музея, която се намира на ул. „Славянска“ 69.
Програма за очаквания пролетен древнобългарски обичай „Лазаруване“ в Поморие
Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина
По каква схема държавата ще помага на 1,3 млн. българи за горивата
Ивка Бейбе призна: "Имах връзка с жена. Две години."
Магнитни бури ни мъчат до края на март, натоварват организма и технологиите
Татяна Байкушева ще приготви риба плакия в етнокухнята на бургаския музей
Тези зодии ще забравят за проблемите си
Стилиян Петров и кметът на Бургас Димитър Николов ще обявят голяма новина след седмица
Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи
Откраднаха дарителска кутия за лечение на болно дете в Стара Загора
Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г.
Готвач от Индия очарован от България - парите били добри, хората го приемали
