Продължават дейностите, заложени в мащабната инициатива "Зелен Несебър, каза кметът Николай Димитров
Възприели сме дългосрочна политика за подобряване на жизнената среда чрез повишаване на „зелените“ показатели в общината, отбеляза градоначалникът
Днес бяха подписани първите договори за монтаж на термопомпи по програмата „Несебър е за по-чист въздух“. Тя се състои в подмяната на замърсяващи атмосферния въздух отоплителни уреди с модерни екологични алтернативи, в изпълнение на мащабната общинска инициатива „Зелен Несебър“.
„Възприели сме дългосрочна политика за подобряване на жизнената среда чрез повишаване на „зелените“ показатели в община Несебър. Инициативата „Зелен Несебър“ обединява множество проекти – от празниците на града, провеждане на фестивали, изложения и др. до изграждането на пречиствателната станция „Равда“, претоварната станция за битови отпадъци, кампании за почистване на морското дъно, акции за събиране на ненужна черна и бяла техника, засаждането на хиляди нови дървета, създаване на нови зелени пространства и други значими и полезни за общността инициативи“, заяви кметът на община Несебър Николай Димитров.
„Зелен Несебър“ е запазена марка за инвестиции в опазването на околната среда, въздуха и водите, стартирала още през 2008 година. Тя е философия за устойчиво развитие, основана на внедряването на иновативни решения за пестене на ресурси и отговорно отношение към природата. В обхвата на тази политика попадат дейностите по саниране на общинската сградна собственост, изграждането на фотоволтаични системи за обществените сгради, внедряването на енергоспестяващо улично осветление, изграждане на водопроводни системи с цел намаляване на загубите на вода по населените места и мн. др.“, допълни Николай Димитров.
Програмата за подмяна на отоплителните уреди, както и редица други начинания, реализирани с общински или привлечени средства, е част от дългосрочната политика на Община Несебър на развитие на функционална градска визия, съобразена с екологичния баланс и активното опазване на природата.
Реализирането на програмата „Несебър е за по-чист въздух“ е още една стъпка към утвърждаването на „Зелен Несебър“ като последователна политика, насочена към подобряване качеството на живот и устойчиво бъдеще за местната общност.
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
