×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изборите ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби


Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби
Снимка от вторият кръг от преговорите между Русия и Украйна с посредничество на САЩ в Абу Даби на 24 януари 2026
04 Февруари 2026, Сряда, 14:00 ч.
Автор: Мария АРНАУДОВА

Киев и Москва водят разговори с посредничеството на САЩ на фона на нови руски ракетни удари

В Абу Даби започна нов кръг мирни преговори между Украйна и Русия с посредничеството на САЩ. Това е вторият етап от дипломатическите усилия за прекратяване на конфликта, който продължава вече четири години и остава най-мащабният военен сблъсък в Европа след Втората световна война, предава nova.

Разговорите се провеждат в тристранен формат с участие на украинска, руска и американска делегация. След началната среща са предвидени работни групи по конкретни направления, след което ще се направи опит за синхронизиране на позициите. Това съобщи секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Рустем Умеров в социалните мрежи, като подчерта, че украинската страна следва ясни инструкции от президента Володимир Зеленски за постигане на траен и достоен мир, предаде Укринформ.

Планирано е тристранните срещи да продължат два дни. Те се провеждат в момент на рязко изостряне на военната обстановка. Само дни преди началото на преговорите Русия извърши масирана ракетна атака с рекорден брой балистични ракети. Поразени бяха енергийни обекти в няколко украински региона, като най-сериозни щети са нанесени в Киев и Запорожка област. Има загинали и ранени, съобщи Ройтерс.

Президентът Зеленски заяви, че стратегията на украинската делегация ще бъде преразгледана именно заради тези удари. Той отправи директен призив към САЩ за реакция, като напомни, че идеята за прекратяване на атаките срещу енергийната инфраструктура през зимния период е била предложена от американската страна. По думите му действията на Москва подкопават доверието в поетите ангажименти.

Преговорите се провеждат на фона на продължаващ натиск от страна на администрацията на Доналд Тръмп върху Киев и Москва за постигане на компромис. Въпреки това позициите по ключови въпроси остават силно раздалечени. Русия настоява Украйна да се откаже от територии, които все още контролира, както и за изтегляне на украинските сили от цялата Донецка област. Киев отхвърля тези искания и настоява конфликтът да бъде замразен по настоящата фронтова линия, съобщи Ройтерс.Към момента Русия контролира около 20 процента от територията на Украйна, включително Крим и части от Донбас. 
 


В категории: Войната в Украйна


Мария АРНАУДОВА Автор
Мария АРНАУДОВА
1
Коментара
Флагман.БГ Обраха офис на СКАТ Обраха офис на СКАТ 04/02/2026, Сряда 14:06 2
1
Коментара по темата
1.
Срала на Усрайна
04.02.2026 14:47:40
0
0
Ванка, Тонка, знам че четете.
Срала на Усрайна!

:poop:
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK Международно събитие е за историческо документално кино и открива специалното си зимно издание с участието на проф. Петър Стоянович Мастър Шеф Илиан Кустев представя авторска вечеря в "Приморец" Мастър Шеф Илиан Кустев представя авторска вечеря в "Приморец" Гостите ще се насладят на специално меню на кулинарния виртуоз, работил в Мишлен ресторанти в Лондон и Париж Бургаското летище си търси нови служители, но ще вдигнат ли заплатите Бургаското летище си търси нови служители, но ще вдигнат ли заплатите Миналата година получаваха смешни възнаграждения, в разгара на сезона дори протестираха  България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии Липсата на ранна диагностика остава основната причина за тревожната статистика у нас, показват данни, цитирани от NOVA и научното списание Scientist Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви Ще започне внезапно подреждане на вътрешния свят Порно скандалът продължава със скрити камери в гинекологичен кабинет Порно скандалът продължава със скрити камери в гинекологичен кабинет Записите са направению по време на медицински прегледи са качени в сайтове за възрастни, институциите проверяват случая Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора 29-годишният влязъл в апартамента с още двама мъже и унищожил техника и обзавеждане Жечо Станков: Започваме извънредни проверки заради високите сметки за ток Жечо Станков: Започваме извънредни проверки заради високите сметки за ток Повярвайте ми, ще приложим цялата строгост на закона, закани се енергийният министър Обраха офис на СКАТ Обраха офис на СКАТ Става въпрос за касовия салон в "Меден рудник" Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби Киев и Москва водят разговори с посредничеството на САЩ на фона на нови руски ракетни удари
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г.. Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Трансферът на френската звезда задълбочи напрежението в Ал-Насър и постави под въпрос бъдещето на Кристиано Роналдо Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Проучване на обществената медия DR показва спад в доверието към САЩ сред населението на Дания на фона на напрежение около Гренландия Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Вчера американското издание "Ню Йорк таймс" посочи, че американският президент се отказал от първоначалното си искане да получи 200 млн. долара от Харвард
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори