Стига хейт, вижте какви са цените по масовите заведения в Созопол
Пилешка супа за 5,50 лева и таратор за 5 лева
Созопол отново доказва, че освен красиви плажове и богато културно наследство, може да предложи и вкусна храна на разумни цени. Читател на БЛИЦ сподели с редакцията актуално обедно меню от един от хотелските ресторанти в курорта, което показва, че почивката тук може да бъде и приятна за джоба.
„Разбирате се, има и заведения, които разчитат на по-високи цени, но никой не кара туристите да ги избират. В Созопол има голямо разнообразие – гледаш менюто, харесваш си и с удоволствие оставаш. Не е нужно да плащаш салати по 30 лева, когато има отлични алтернативи“, коментира нашият читател И. Иванов.
От изпратената снимка личи, че в това заведение пилешката супа е само 5,50 лева, а тараторът – 5 лева. Основните ястия също се впечатляват с ниските си цени – свинско с картофи за 7,50 лева и вкусни лозови сармички за едва 5,20 лева.
Този пример показва, че в Созопол все още има много места, където можете да се насладите на автентична българска кухня, без да натоварвате бюджета си и да усетите истинския дух на морето.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

За 20 лв. ще си купя 2 кг месо и ще си хапвам няколко дни, и изобщо няма да се блъскам в тълпите от безцелно обикалящи овце...
На тази , че е евтино или на онази преди няколко часа че мишмаша по морето е 18 лв. вече ???