Българите втора ръка хора ли сме и защо "Райънеър" се изгаври с трудноподвижния 9-годишен Милко

В петък пилотът на авиокомпанията свали семейството, защото нямало как да се обезопаси батерията на инвалидната количка
Авиокомпанията "Райънеър", която вчера свали от самолет 9-годишно дете с инвалидна количка и семейството му на Летище "Васил Левски" – София, е обяснила, че причината била, че нямало възможност да се обезопаси батерията на количката. Това е записал пилотът на самолета, който без никакви скрупули накарал семейството да напусне борда.
Действията на нискотарифната компания бяха приети лично и от министъра на транспорта, който каза, че "не е хуманно да свалиш дете с толкова тежко увреждане от борда на самолета, тъй като не можеш да обезопасиш неговата инвалидна количка".
"Това, че екипажът не е положил грижата да я застопори, обезопаси, означава, че не е положена грижа за лицето с увреждане, което допълнително ме вбесява", посочи Гроздан Караджов.
Авиокомпания свали от самолет дете с инвалидна количка на Летище "Васил Левски"
Започната е детайлна проверка по случая от Гражданската въздухоплавателна администрация. Данните от нея ще бъдат изпратени на Комисията по дискриминация, като ако има нарушение пилотът ще трябва да дава обяснения пред съответните органи.
Според предварителната информация количката отговаря на изискванията на "Райънеър", а самият превозвач е имал задължението да я обезопаси. Но защп компанията се отнася към българските граждани като такива втора ръка, не става ясно, но се очаква компетентните органи да дадат отговор на този въпрос.
9-годишният Милко, който страда от спинална мускулна атрофия и се лекува в Тулуза, е бил в България за няколко дни със семейството си. На прибиране обаче следва неприятната случка.
"Дойдоха, взеха ни, качиха ни, сложихме си коланите и по едно време идва капитанът и казва: трябва да слизате от самолета. Ние попитахме каква е причината", разказва баща му.
Свалени са от борда единствено по решение на пилота.
Впоследствие операторът на летището организира и покрива разходите за полет до Тулуза през Мюнхен с друга авиокомпания. Малко след 19 ч. вчера Милко и семейството му се качват на самолета.
Количката е била маркирана с фабричен стикер, което означава, че е годна за превоз със самолет и според родителите детето е летяло с нея не веднъж. А, и бегла проверка на техническите й данни и общите условия на Ryanair показват, че тя отговаря на изискванията на превозвача… Семейството все вечера вечерта излетя безплатно до Тулуза с полет на Lufthansa, които са казали ДА на инвалидната количка. Това показва, че тя е годна да лети със самолет.




















даже чернилките са по на уважение....
прав си на 100 %-та....
до алахуакбар
Назначете компетентни хира които да обслужват пътниците както е по летищата в другите страни!
Грозни,дебели намусени,като не ти се отдава тази професия отивай зад кадър,не да грозиш летището!!!!!Отношение никакво,могат да те разлюлеят от ината си,мислят си че като си поставен там и можеш да се гавриш с пътниците,но пътниците ти плащат заплатата не забравяй и трябва да сте любезни!!!!!
Задайте си въпроса,защо по летищата в другите държави служителите са усмихнати,и се стараят всячески да ти помогнат,а тук точно обратното?!?!?!
Ili varnenci nepuskat kokala
Пък, че бай ганьо си е втора ръка си е вярно. И той, бай ганьо доста усилия полага за да изглежда така.