Кметът на Карнобат подозира умишлен палеж за огромната стихия вчера
Засегната е средновековната крепост Маркели
Пожарът, който горя край Карнобат, е засегнал средновековната крепост Маркели. Заради огнената стихия крепостта ще бъде временно затворена за посещения. Започва оглед и разследване на причините, довели до пожара, който вилня на фронт от над 10 километра.
Според кмета на Карнобат Георги Димитров, пожарът е възникнал вследствие на човешка намеса – умишлен или след проявена небрежност.
Според очевидци, огънят е тръгнал от пътя до свинефермата, където в един момент е пламнало на три места, пожарът бързо се е разраснал и е обхванал няколко пчелина, база на местните ловци и хиляди декари.
„За нас е умишлен пожарът, защото тръгна от три места сутринта и снощи към 8.20 часа излезе още едно огнище, което нямаше никаква логика да се появи, и то в обратната страна на вятъра. Става дума за изключителна безотговорност. Толкова голям пожар не сме имали в Карнобат“, заяви пред БНР Бургас Георги Димитров.
Той съобщи, че за крепостта Маркели има застраховка. Тепърва ще се установява дали ще покрие щетите.
Професии според зодията
Домашна пица за 15 минути: Бърза и лесна рецепта с готов блат
Защо проблемите на Сърбия няма да си тръгнат с Вучич
"Образование за бъдеще - приемственост и перспективи" събра водещи експерти и педагози в Бургас
Тялото на мъж изплува в язовир "Дяково"
18-годишен загуби живота си в зловеща катастрофа
Как да почистим дървената дъска за рязане перфектно
Крисия може отново да ни представи на "Евровизия"
Кои зодии притежават вроден авторитет
Внимание! Масово завишени нива на живак в консервираната риба тон
Няма да повярвате с кого излиза Нина Добрев
Домашна пица за 15 минути: Бърза и лесна рецепта с готов блат
20/06/2026, Събота 15:00
0
Лоша новина за феновете на Apple, вдигат цените
Германия разяснява на Радев защо трябва да се доставя оръжия на Украйна

Важното е, че сме в ЕС и НАТО!
Да видим новия шеф на ДАНС бат Деньо като Карнобатлия дали ще ги изФаща?