България прекали, убеден е македонският премиер
За първи път през последните 34 години идентичността и езикът са част от доклада на докладчик за Македония, подчерта министър-председателят на РСМ
Никога досега Европейският парламент не е говорил на глас и не е споменавал в европейски доклад македонската идентичност и език. За първи път през последните 34 години идентичността и езикът са част от доклада на докладчик за Македония. Това каза пред Sitel премиерът на РСМ Християн Мицкоски, цитиран от МКД.
"Фактът, че докладът е приет от Комисията по външни работи и ще бъде пред ЕП, пред тези, които ще внесат изменението за заличаване на идентичността и езика по талибански начин, означава, че той ще бъде в този вид, в който е приет от Комисията по външни работи. За първи път евродепутатите в столицата на Европа, ще имат това на масата пред себе си. Но ще има някой с талибански навици и евродепутат, изгубен в политиката, който ще предложи такова изменение, за да заличи езика и да отрече македонската идентичност", каза още Мицкоски.
"Стана им ясно, че проблемът е много по-дълбок и че всичко, което казваме за историческите щети, се оказва правилно. Увеличава се броят на нашите съюзници, които разбират истинската истина, а не истината, която някой иска да изобрази и конструира", каза премиерът на РСМ.
"Трябва да се възстанови доверието на македонския народ, че никой няма да му поставя пречки и ултиматуми в бъдеще, оставяйки белези върху тъканта му. Ако не могат да изпълнят това, как можем да вярваме, че промяната на Конституцията е просто формалност и по същество България няма да може да направи нищо повече, защото са прекалили. Не е ли заличаването на идентичността и езика преувеличение? Ако това не е преувеличение, не знам кое е“, подчерта Мицковски.
Относно искането за включване на българите в Конституцията, той каза, че има две дилеми, които се анализират.
"Първо, правата на човека. В много доклади на Съвета на Европа няма индикации, че в страната ни се нарушават правата на човека. Второ - казват, че има 200 хиляди българи, което е 10 процента от населението, което може да доведе до нови искания за 10 процента съдии, прокурори, в публичната администрация... Ако не се изпълни това, ще има ново вето“, подчерта той.























Прди 10 г. никакъв проблем нямаше в Македония, но се нациския наратив на някой хора край няма.
Евроганчовците повтарят само "копейки, копейки, копейки" понеже затолкова им стига капацитета. Същите боклуци като киевската хунта и онези другите изроди с "обещаната" им земя от Господ.